ПРАВООХРАНИТЕЛЬНЫЕ ОРГАНЫ

 
Поиск:   


 

Гребінківська районна прокуратура

 ГРЕБІНКІВСЬКА РАЙОННА ПРОКУРАТУРА

Адреса:
37400 Полтавська область,
Гребінківський р-н, м. Гребінка,
вул. Петровського, 16

Прокурор Гребінківського району     
Букало Сергій Миколайович  
  Дні прийому:
Вівторок
10-00-13-00,
14-00-18-00
тел. (05359) 9-13-60

Телефонний довідник
 
ІСТОРІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ:

Зародження первинних функцій прокуратури відноситься до часів Стародавнього Риму. За правління імператора Августа важливого значення набула діяльність прокураторів (від лат. procurator управитель, представник), яким доручався збір податків, управління невеликими провінціями; вони виконували різноманітні господарські функції. Прокуратори призначалися із вершників, а також вільновідпущеників. Із імператорських вільновідпущеників та рабів комплектувалися нижчі чини імператорської бюрократії, яка набула згодом виняткового значення в державі. Імператор Клавдій розширив права прокураторів, вони одержали право виносити судові рішення.

За глибокої давнини почалося формування правової системи, а з нею і певних функцій прокуратури, і на території сучасної України.

На етапі розвитку звичаєвого права також на рівні звичаю формувалася наглядова функція деспотійних володарів скіфської держави. Норми права у скіфів захищали життя, майно, привілеї царської сім'ї та родоплемінної знаті. Цар встановлював чіткий порядок використання пасовищ, адже йому належала верховна власність на землю. А коли існувала наглядова функція, то звісно, існували і наглядачі.

У VIIV століттях до н. е. скіфи зустрілися з грецькими поселенцями. У Північному Причорномор'ї елліни заснували свої міста-держави: Ольвію, Пантікапей, Феодосію, Херсонес та ін. Основними джерелами права в них були закони та рішення народних зборів і рад міст, постанови колегій, а також місцеві звичаї. Законодавча ініціатива належала народним зборам, радам міст, їх головам, колегіям, а також своєрідним попередникам сучасних прокурорів ? номофілакам (стражам законів), які повинні були стежити за оформленням законів, поведінкою людей та посадових осіб і вимагали від них виконання законів. Крім номофілаків, існувала колегія продиктів (юридичних радників), які також виконували наглядові функції.

У Х ст. почало формуватися князівське законодавство давньоруської держави Київської Русі. Ще княгиня Ольга, встановивши норми і пункти збору данини, посилила функції нагляду. Вона також прийняла закон, який оберігав життя княжих дружинників.

Статути князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого внесли важливі нововведення у фінансове, сімейне та кримінальне право. Боротьба з прибічниками старих традицій, що не бажали підкорятися новим звичаям, суворе покарання їх стали суттю наглядових повноважень великого князя. Велике значення у формуванні правової системи мало прийняття зводу великокняжих законів, що отримав назву «Руська правда». Суттєва роль у «Руській правді» відводилась нормам кримінального процесу та права, хоча такого поділу ще не існувало.

А оскільки цей процес належало контролювати то, ймовірно, це було черговим кроком у розвитку наглядової функції. У судовій практиці Київської Русі панував змагальний процес за активної участі сторін, які називалися позивачами. Суд виконував функцію посередника, хоча іноді застосовувалися форми розшукового процесу. Головну роль при цьому відігравав позивач, з ініціативи якого розпочиналося судочинство. Формально саме він був обвинувачем. Доказове значення мали зовнішні ознаки злочину, речові докази, власне зізнання, показання «видоків» та «послухів». Рішення суду оголошувалося усно, а вирок виконувався негайно.
 

Організація прийом у громадяну прокуратурі Полтавської області

       Прийом громадян у прокуратурі Полтавської області  відбувається за адресою: м.Полтава, вул.1100-річчя Полтави, 7.
       Організація роботи зі зверненнями здійснюється відповідно до вимог Конституції України, Закону України "Про звернення громадян”, Указу Президента України "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування громадянам конституційного права на звернення до органів державної    влади    та     органів    місцевого    самоврядування”  від 07.02.08 р. 
№ 109/2008, а також наказу Генерального прокурора України № 9гн - 05 р.
       Прийом громадян працівниками відділу з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури Полтавської області проводиться з 10 до 18 години щоденно.
       Прокурором Полтавської області особистий прийом громадян здійснюється за попереднім записом з 14 до 17 години кожного понеділка. Попередній запис на прийом до прокурора Полтавської області проводять працівники відділу з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури області при наявності письмового звернення, оформленого відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян”, та відповіді на попереднє звернення за підписом заступника прокурора області, якщо у задоволенні вимог заявника відмовлено.
       Заступниками прокурора області особистий прийом громадян здійснюється згідно з графіком, затвердженим прокурором області.         
       Керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області (начальники відділів, старші помічники прокурора області) приймають  громадян  щоденно у робочий час відповідно до наданих повноважень.
       У вихідні та святкові дні прийом громадян та інших осіб здійснюється черговим прокурором, який після отримання звернення робить про це запис у журналі чергувань та забезпечує надходження заяви чи скарги до секретаріату прокуратури області для реєстрації.
       У прокуратурі Полтавської області  в доступному для громадян місці встановлено скриньку "Для скарг і заяв”. Кореспонденція із скриньки виймається щодня спеціально призначеним працівником. На зверненнях робиться відмітка "Із скриньки для скарг і заяв”, вказується дата виїмки, після чого вони передаються на реєстрацію і розгляд.
       Звертаючись із письмовою заявою до органів прокуратури Полтавської області, необхідно дотримуватись вимог ст.5 Закону України "Про звернення громадян”. Зокрема, у зверненні обов’язково повинно бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання заявника, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції чи скарги, дата та підпис.
       Звернення може бути усним чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

З р а з о к

                                                                           заяви (скарги)
 
 
                                                                Прокурору Полтавської області
                                                                
 
                                                                Прізвище, ім’я, по батькові
                                                                заявника, поштова адреса,
                                                                телефон

                

                                                     Заява (скарга)
 
         Суть оскаржуваного питання _____________________________________
         Вимога (прохання) до прокурора __________________________________
 
 
 
 
 
 
   Дата                                                                                                      Підпис
   
 






ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Хто частіше страждає на психічні розлади...

/_pu/70/85335980.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Чим підгодувати озимий часник у травні, ...

/_pu/70/01941177.jpg

Будуарна фотосесія – все про зйомку в ст...

/_pu/71/04364006.jpg

Лікар ортопед-травматолог: роль та важли...

/_pu/71/76708638.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Как определить самые прибыльные онлайн-и...

/_pu/71/56374692.jpg

Топ тактических кофт: как выбрать лучшую...

/_pu/71/63475496.jpg