Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Жіноча білизна, наш особистий барометр

Можна вважати білизну нашим барометром, який показує нам, у якому психологічному стані ми знаходимося, яке у нас сексуальне життя і якими ми бачимо себе зараз


Жіноча білизна

Що, якщо наш вибір білизни точно вказує, як ми сьогодні ставимося до себе, до своєї сексуальності, до власного тіла? Чотири дуже особисті історії, які підтверджують цей здогад, коментує психоаналітик Ізабель Короліцкі.

Ці предмети одягу ми надягаємо першими та знімаємо останніми. Декілька квадратних сантиметрів тканини багато говорять про наші стосунки зі своїм тілом, сексуальність, про нашу історію і про те, наскільки ми впевнені в собі.

«Можна вважати білизну нашим барометром, який показує нам, у якому психологічному стані ми знаходимося, яке у нас сексуальне життя і якими ми бачимо себе зараз», – упевнена психоаналітик Ізабель Короліцкі (Isabel Korolitski). Нижня білизна з'єднує нас із спогадами та почуттями нашого дитинства, часто несвідомими. Воно розповідає про ставлення до жіночності, материнства та сексуальності. Барометр інтимного, білизна пов'язана для нас ще й з ходом часу, із символічними етапами, вона відображає будь-яку зміну нашого тіла та настрої: вагітність, менструація, втрата чи набір ваги. Але не варто поспішати з висновками.

«Іноді за спокусливим мереживом ховається відсутність сексуальності, тоді як мінімалістична проста білизна може свідчити про впевненість у собі та квітучому сексуальному житті, – продовжує психоаналітик. – Все залежить від сенсу, яким ми його наділяємо, стану душі, в якому вибираємо і носимо його». В одні дні білизна може виконувати нарцисичну функцію, компенсаторну або зцілюючу, в інші – стає просто одягом, приємним чи сексуальним, але нічого більше. Це питання настрою.

Гра, щоб приховане та явне були в гармонії

«У мене дві скриньки для спідньої білизни. В одному – лише найпростіші чорні та білі речі. В іншому – достаток найрізноманітніших моделей, від танга кольору фуксії до бежевого корсета, а також маса кольорових комплектів із малюнком і без. Друга скринька призначена для гри. Білизна з першого я ношу під час місячних чи інтенсивної роботи. Але як тільки у мене з'являється час для себе, починаю грати образами, використовуючи весь арсенал другого ящика. Ніколи б не змогла носити аби що, розрізнені комплекти або білизну з розтягнутої тканини. Мені здається, тоді мій світ був би дисгармонійним: «замарашка» під одягом була б зрадою того свіжого образу, який бачать оточуючі».

Білизна говорить про нашу сексуальність. Або точніше, відбиває нашу сексуальну свободу, наше бажання. Говорить про те, що ми відкриті або, навпаки, зосереджені на собі. Розповідь Ганни відбиває цю двоїстість: ящик зі звичайними речами призначений для функціонального використання, а інший – спокушання. Цей фізичний поділ білизни говорить про бажання героїні контролювати свою сексуальність, приборкати бажання.

Так можна трактувати і слова Ганни про те, що вона не могла б носити непарні комплекти та розтягнуту білизну, тобто не зазнала б недосконалості, чогось, що не відповідає тому образу, який вона прагне створити. Не відповідні один одному низ і верх, а також плями, розтяжки та інші ушкодження тканини асоціюються з брудом, героїня використовує слово «замарашка». А тіло, на її думку, має бути бездоганним, в одязі чи без, воно має залишатися свіжим і «презентабельним». Говорячи про свою гарну білизну, вона використовує слово «гра», таким чином асоціюючи сексуальність та рольову гру. Отже, вона готова піддатися своєму бажанню, а прагне тримати його під контролем.

Шовк, щоб звикнути до мого тіла, що змінилося

Три роки тому я важила на 25 кг більше. Я ховалася, ненавиділа себе і носила труси-панталони, які стягували, які купувала через інтернет, тому що мені було соромно прилюдно оплачувати на касі цей жах. Коли я досягла тієї ваги, яку ми з дієтологом намітили, я зробила собі подарунок: купила кілька комплектів красивої шовкової білизни.

Я це не відразу усвідомила, але сам факт того, що я тримаю в руках ці маленькі відрізки витонченої тканини, надягаю їх на себе, допоміг мені освоїтися в новому тілі. Я місяцями повторювала цей ритуал щодня: одягалася перед великим дзеркалом на підлогу. З того часу це стало моїм таємним задоволенням: гарна спідня білизна під моєю звичайною уніформою – джинсами та сорочкою».

Білизна може також відновити нашу самооцінку, навчити нас любити себе. Саме це і сталося з Наталкою. Завдяки новим витонченим комплектам вона усвідомила, що немає більше тих розмірів, які завдавали їй стільки страждань та викликали пекучу ненависть до себе. Приміряючи перед дзеркалом предмети, які ще вчора вона могла надіти тільки в мріях, вона насолоджується, наче маленька дівчинка. Тіло, що змінилося, стало джерелом задоволення. Наташа прикрашає його красивою спідньою білизною, ніби для того, щоб назавжди покінчити з минулим.

Завдяки білизні вона може наново, а можливо, і вперше відчути симпатію чи навіть любов до себе. Наташа все ще носить «уніформу», джинси та сорочку, але під нею відбуваються глобальні зміни. Вона починає дивитися на себе як на чарівну жінку і тому може дозволити собі подобатися, що було для неї неможливо, поки вона була повна. Білизна допомагає їй зробити цей символічний перехід і перетворитися на власні очі на жінку, яка відчуває бажання і бажану. Вона наче привласнює своє тіло: обов'язковий етап, щоб потім зустрітися з тілом іншого.

Прості речі, щоб відповідати новому етапу

«Під час менопаузи у мене виник животик, а шкіра розтягнулася. Я і так ніколи не божеволіла по гарній білизні, але відколи моє тіло змінилося, замість того щоб компенсувати втрати за допомогою витончених шовкових комплектів, я, навпаки, стала ще аскетичнішою. Тепер ношу лише чорні труси з високою талією та бюстгальтери без поролону. Нещодавно чоловік помітив, що я могла б носити щось менш «суворе». Я чесно спробувала: купила маленькі танги та бузковий мереживний бюстгальтер, але мені в них некомфортно. Відчуття, ніби жіночна кокетлива білизна лише підкреслює мій вік та недоліки фігури. Я начебто попрощалася зі своїм минулим тілом, зі своєю молодістю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відбілити нижню білизну – лише перевірені способи. Це справді працює

Білизна може стати символом переходу. Менопауза - важливий період, вона знаменує закінчення фертильності, але багато хто сприймає її ще і як кінець жіночності і, по суті, кінець швидкоплинного життя. Начебто лише молодість тіла дає право на бажання та задоволення. Сільвія оплакує свою постать і сприймає новий етап життя як час втрат. Мереживо та яскраві фарби – для тих, хто хоче спокушати, а аскетична білизна – тим, хто думає, що з бажаннями покінчено. Відтепер вона обирає прості речі, які чоловік знаходить «суворими». Суворими, як відмова, як покарання...

Крім себе гідної бажання, вона забороняє іншому бажати її. Білизна героїні символізує цю подвійну відмову. Насправді не обов'язково вибирати іншу білизну, але добре було б переглянути свої переконання: лише молодість бажана. Повіривши, що це не так, прийнявши своє право на чуттєвість, Сільвія могла б наново набути власної сексуальності і прийняти бажання чоловіка. Яку б білизну вона не вибрала.

Колір, щоб порадіти кінцю вагітності

«Я народила 4 місяці тому і наново починаю жити. Я більше не могла бачити своє безформне тіло, величезні груди, живіт... Даремно чоловік твердив, що я ніколи не була такою гарною і чуттєвою, я йому не вірила. Тому, як тільки я повернулася у форму, викинула всю стару білизну і накупила різнокольорових мереживних шортиків та бюстгальтерів. Це я, яка раніше носила тільки чорне! Я отримую велике задоволення, коли одягаю нову білизну і бачу себе в ній. Щоранку – моє маленьке свято».

Нижня білизна відбиває наше ставлення до материнства. Під час вагітності можна носити труси, які закривають живіт, тим самим підкреслюючи його цінність, або ж більш спокусливу білизну, яка свідчить про те, що жінка прийняла зміни, що сталися з її тілом. Але одночасно прийняти ці обидва статуси вирішується далеко не кожна. У розповіді Лариси поділ очевидний. З причин, що беруть початок у її історії, виношуючи дитину, вона страждала, сприймаючи вагітність як деформацію тіла.

Вона відчувала життєву необхідність повернутись до звичної для неї витонченої фігури. Зате тепер, коли дитина народилася, вона може повноцінно насолоджуватися материнством. Накупивши різнокольорової білизни, хоча раніше вона носила лише чорне, вона змогла знову відчути гармонію, почуваючи себе привабливою жінкою та матір'ю одночасно.


Схожі матеріали:

👁 701
Категорія: Психологія
Теги: бюстгальтер, Нижня білизна, жіноча спідня білизна, трусики



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg