Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Особливості посвідчення довіреності в сільській раді


Особливості посвідчення довіреності в сільській раді

Трапляються випадки, коли бабуся чи дідусь мешкає в селі й хоче оформити договір дарування власного будинку. Однак через погане самопочуття самостійно їхати в місто і оформляти всі потрібні документи не має можливості.

Що ж робити в такому випадку?

Слід відзначити, що в подібній ситуації людина може скористатися допомогою представника. Обрати представником можна будь-яку повнолітню дієздатну особу, незалежно від того родич це, сусід чи знайомий старенької людини. Головне, щоб до такої особи була довіра. Тобто можна за довіреністю наділити представника потрібними для оформлення договору правами.

Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Проте сама по собі довіреність щодо надання прав оформляти документи і укладати договір дарування підлягає нотаріальному посвідченню. В селі ж, як правило, нотаріуса немає.

Згідно ч. З ст. 245 Цивільного кодексу України довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами.

То ж у зазначеній ситуації можна звернутись до нотаріуса, який працює в районному центрі, й попросити приїхати в село для посвідчення подібної довіреності. Оскільки будинок є нерухомим майном, а договір щодо його відчуження - дії по розпорядженню таким майном. Тобто в сільській раді таку довіреність не посвідчать.

Стосовно посадових осіб органів місцевого самоврядування, то вони, якщо виходити з вимог ч. З і 4 ст. 245 Цивільного кодексу України, п. 4 ч. 2 ст. 40 Закону України "Про нотаріат", ч. 2 ст. 42 Цивільного процесуального кодексу України, ч. 2 ст. 19 Конституції України, мають право посвідчувати довіреності на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо), а також довіреності щодо представництва інтересів особи у суді по цивільній справі.

Наприклад, діти за посвідченими в сільських радах довіреностями спокійно можуть за своїх батьків отримувати виплати, котрі повертають вкладникам Ощадбанку.

Таким чином, у кожній конкретній життєвій ситуації посадові особи органів місцевого самоврядування, які наділені правами посвідчувати довіреності, повинні з'ясовувати, які повноваження довіритель хоче за довіреністю надати. Якщо вони стосуються розпорядження майном, то таку довіреність необхідно посвідчувати в нотаріуса.



Схожі матеріали:

👁 2277
Категорія: Правова допомога
Теги: документ, Довіреність



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg