Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Заяча губа і піднебіння

Зазвичай заяча губа, щелепа і піднебіння помічаються під час першого огляду після народження. Часто порок розвитку вже можна розпізнати, дивлячись на новонародженого зовні


заяча губа і піднебіння

Шукаєте інформацію про розщілину губи та піднебіння? На сайті Миколаїв 24 ви дізнайтеся про причини, діагностику та лікування.

Що таке заяча губа і піднебіння?

Заяча губа та піднебіння є одним із найпоширеніших вроджених дефектів, які можуть вражати всі ці області. Хворіє один із 500 новонароджених, хлопчиків майже вдвічі частіше, ніж дівчаток.

Вроджене означає, що діти народжуються з цим захворюванням, але не те, що воно має бути спадковим. Заяча губа, щелепа і піднебіння розвиваються в матці. На етапі формування обличчя дві нижні половини обличчя зустрічаються і зростаються в кінці середини обличчя.

При заячій губі та піднебінні цей крок є незавершеним. Частини губ, щелепи або піднебіння (всі три не повинні бути причиною) не зростаються разом або погано розвинена частина знову розривається пізніше.

Що викликає заячу губу та піднебіння?

Під час розвитку стадії формування губ і щелеп відбуваються раніше, ніж розвиток піднебіння. Таким чином, це самостійні вади розвитку, які, однак, частіше з’являються на зображенні ущелини губи, щелепи та неба разом. Поки що невідомо єдиної причини такого розвитку подій. Але виявлено спадковий компонент. Наприклад, ризик ущелини губи та піднебіння зростає приблизно на 4–6%, якщо у батька вже є захворювання.

Розвиток і наслідки заячої губи, верхньої щелепи та піднебіння

Залежно від моменту часу та тяжкості утворення дефекту, виїмки губи (утворення червоної ущелини губи), ущелина губи (ущелина губи до входу в ніс), ущелина губи та верхньої щелепи, ущелина піднебіння різного ступеня тяжкості, починаючи від розділеного язичка. може з'явитися відсутність неба між ротом і носом. Також можливе поєднання губ, щелепи та неба. Іноді щілина в щелепі також може виникнути, якщо кістковий простір закритий слизовою оболонкою ротової порожнини.

Ці дефекти можуть призвести до проблем з диханням, їжею, розмовою або навчанням мови. Це також може призвести до збільшення захворювань вух, носа та горла. Розкол щелепи може призвести до неправильного розташування або відсутності зубів.

Чи можна виявити заячу губу і піднебіння під час вагітності?

Зазвичай заяча губа, щелепа і піднебіння помічаються під час першого огляду після народження. Часто порок розвитку вже можна розпізнати, дивлячись на новонародженого зовні. Однак ротову порожнину також ретельно оглядають і сканують пальцем на наявність прихованих розщілин піднебіння.

У деяких випадках (особливо при пошуку сімейної схильності) заячу губу також можна виявити за допомогою УЗД після 20-го тижня вагітності. Це дозволяє батькам заговорити про цю тему на ранньому етапі.

Як лікується заяча губа і піднебіння?

При лікуванні розщілини губи, щелепи та піднебіння важливо, щоб різні галузі спеціалістів працювали разом. Активну участь беруть ортодонти, щелепно-лицеві хірурги, педіатри, ЛОР-лікарі, фоніатри та логопеди.

Після народження діти з ущелиною піднебіння отримують знімну піднебінну пластинку, яка відокремлює ротову порожнину від носової. Окрім позиціонування язика, він сприяє зростанню сегментів піднебіння та щелепи, полегшує носове дихання та вживання алкоголю у дітей. При необхідності для вентиляції вуха також можна використовувати барабанну трубку.


Схожі матеріали:

👁 283
Категорія: Здоров'я
Теги: піднебіння, заяча губа



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg