Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


16.03.2016

Наші піраміди. Волонтери створили Всеукраїнський велосипедний маршрут, який проходить через Полтавщину


«Вишиваний Шлях» стане спільним проектом для 10 українських областей і розповість туристам про піраміди в Полтавській області


Наші піраміди. Волонтери створили Всеукраїнський велосипедний маршрут, який проходить через ПолтавщинуЯк говорять ініціатори, все почалося у 2011 році, коли один з авторів проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії — El Camino de Santiago. Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Ця подорож змінила його життя.

Тому разом з однодумцями він вирішив розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів.

Над «Вишиваним Шляхом» ентузіасти працюють вже більше року. За цей час вони «зібрали команду однодумців та об’єднали навколо себе цілу спільноту справжніх фанатів подорожей Україною». Проект залучив до роботи фахівців з пішохідного туризму, волонтерів-мандрівників, Асоціацію велосипедистів Києва, провідних екскурсоводів, тревел-блогерів, активістів.

Загалом створений пішохідний та велосипедний маршрут має довжину у понад 2.000 км. Він розроблений таким чином, щоб шлях пролягав не автомобільними трасами, а лісовими стежками, і проходив повз дивовижні пам’ятки культури та захоплюючі краєвиди. Маршрут можна буде проїхати на велосипеді, пройти пішки, а певні частини можна подолати навіть верхи на коні.

 


 
«А ви знали, що у Полтавській області є піраміди?» — задає питання команда «Вишиваного Шляху» на краудфандинговій платформі «Спільнокошт» (https://biggggidea.com/project/ornament_way/), маючи на увазі піраміди-усипальні в Березовій Рудці на Пирятинщині та в Комендантівці Кобеляцького району. Проект уже зібрав майже половину потрібної суми — 23.335 грн з 50.000 грн. Автори маршруту мають ще 55 днів, щоб досягти бажаного фінансового результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Настя Якименко: «Щоб не говорили мені лікарі,​ я для себе вирішила сама, що ходити буду»

Гроші команді потрібні для розробки сайту із широким функціоналом та мобільного додатку, їх адміністрування і підтримку. Також автори «Вишиваного Шляху» планують постійно удосконалювати базу інфраструктури, шукати нові об’єкти на маршруті, друкувати поліграфію: буклети, карти, путівники.

 

 

«Вишиваний Шлях» проходить повз 310 населених пунктів та більше 500 туристичних атракцій. Маршрут, згідно онлайн-треку, проходить через Чорнухи, Лубни, Миргород, Великі Сорочинці, Шишаки, Решетилівку, Полтаву, Диканьку та Опішню.
Популяризатор велосипедного руху у Полтаві Ірина Садовнікова говорить, що будь-які подорожі — це дуже хороший спосіб пізнавати світ, свою країну, зустрічати цікавих людей, а велотуризм — це ще й доволі дешевий і тому доступний вид мандрів:

— Саме тому проект «Вишиваний Шлях» є важливим для всієї країни, і не лише для Полтавщини, бо дає можливість зустріти чимало прекрасних людей, побачити як і чим вони живуть, почути їхні історії, а заразом і випробувати себе, знайти команду, відкрити свій рідний край, як би банально це не звучало. Бо насправді українці, на жаль, дуже мало подорожують і ще менше цікавляться навіть місцем, де вони народились і прожили все життя, рідко виїздять навіть за кордони своєї області. Це не сприяє порозумінню у суспільстві, а тільки посилює відокремленість.
 


Зі свого досвіду Садовнікова запевняє, що мандри завжди дуже емоційно заряджають, дають чітке розуміння і усвідомлення, що Україна — унікальна, надзвичайно красива і гостинна країна:

—​ На шляху подорожнього трапляється чимало добрих людей, готових поділитись тим, що мають, із зовсім незнайомим мандрівником. Нас дуже часто пригощали, допомагали і навіть виручали зі складних ситуацій абсолютно незнайомі люди. А ще частіше, проїжджаючи велосипедом через міста і села, ми зустрічали людей, які були готові все покинути і їхати разом з нами, тому що мріяли про мандри все своє життя. Мріяли, але так і не наважились це зробити, а причин для цього знаходиться чимало.

Офіційне відкриття проекту відбудеться у травні 2016 року.
 


Схожі матеріали:
👁 1133
Категорія: Прес-реліз
Теги: велосипед, волонтери, Полтавщина, прект, піраміди, маршрут




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ