Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


07.06.2013

Підсолоджувачі та консерванти провокують появу хвороб


Пам’ятайте, обираючи максимально натуральну продукцію, Ви автоматично підтримуєте добросовісних виробників


Підсолоджувачі та консерванти провокують появу хвороб

Не меншу пересторогу викликають і штучні підсолоджувачі, один із найпопулярніших із них аспартам Е 951. Він у 200 разів солодший від цукру, тому повна чи часткова заміна останнього при виготовленні того чи іншого продукту, економічно вигідна.

Втім, безконтрольне споживання цієї речовини, може призвести до накопичення в організмі метанолу, що викликає стомлюваність, депресію, порушення зору, пам’яті тощо.

А враховуючи, що вона входить до складу багатьох видів напоїв, морозива, кремів, десертів, жувальних гумок, джемів, йогуртів і навіть дитячих вітамінів, передозувати її не так уже й складно.

При нагріванні аспартам розкладається на формальдегід, метанол, фенілаланін тощо, тобто перетворюється на отруту. І хоча на маркуванні продукції з цим підсолоджувачем має бути застереження «не рекомендовано хворим на фенілкетонурію та дітям до семи років», зловживати нею не варто й дітям старшого віку.

Отже, інформація на етикетці про те, що продукт низькокалорійний, ще зовсім не означає, що його можна вживати з дієтичною метою. До речі, за висновками медиків, діти, особливо малеча, повинні споживати лише натуральні цукри.

Для того, щоб продовжити термін зберігання продукції, до її складу додають консерванти (сульфіт натрію, діоксид сірки та інші речовини з консервуючим ефектом, усі вони сприяють розвитку шкідливих бактерій в кишечнику). Наприклад, широко розповсюджений консервант бензоат натрію (E211) при поєднанні з вітаміном C в безалкогольних напоях, утворює бензол, канцерогенну речовину.

Обережним потрібно бути і з заморськими фруктами, адже довезти з Греції, Ізраїлю чи Іспанії ніжні персики чи виноград без використання консервантів або консервуючих інертних газів практично неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уникайте продуктів, в яких обмаль корисних речовин

Обстеживши понад 1000 дітей у віці від 12 до 14 років, вчені довели, що постійне споживання ними газованих напоїв підвищує вірогідність розвитку карієсу більш ніж на 100%, адже солодкі газировки містять речовини, які негативно впливають на зубну емаль. Та що дивуватися, якщо чимало розрекламованих напоїв, коли їх нагріти до температури людського тіла (30-40 градусів), чудово розчиняють плями іржі. До того ж, вони дуже калорійні, одна маленька баночка (0,33 л) солодкої газировки, яка випивається одним махом, нерідко містить 140 кілокалорій, що рівноцінно десяти чайним ложкам цукру!

Тож, перш ніж покласти продукт до споживчого кошика, уважно ознайомтеся з переліком інгредієнтів, що входять до його складу. Пам’ятайте, обираючи максимально натуральну продукцію, Ви автоматично підтримуєте добросовісних виробників.

Схожі матеріали:
👁 1657
Категорія: Актуально
Теги: цукор, їжа, Підсолоджувачі, здоров'я, консерванти




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ