Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


26.01.2022

Зміна імені – популярна послуга юстиції


Кожен, хто досяг 16 років (14 років, якщо батьки проінформовані та не мають претензій) може подати заяву на зміну імен


У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

Варто зазначити, що найчастіше користувалися цією послугою на Полтавщині – 454 заяви було подано у звітному періоді. Завдяки цьому Дарина змінила ім’я на Джунин-Даріна, Аліна на Аліна Естер, а Гусєва стала Прайд.
 
Зміна імені – популярна послуга юстиції

Цікаві бажання мешканців щодо удосконалення власного імені були задокументовані й на Чернігівщині. Торік фахівці юстиції зареєстрували тут 272 заяви та за результатами цієї процедури Миколаївна стала Богуславівною, а Вікторія змінила своє ім’я на Роза-Вікторія.

У Сумській області минулоріч було 388 подібних звернень, 52 з яких – стосувалися зміни по батькові.

«Можливість корегувати саме цю частину імені з’явилася в українців досить нещодавно. Кожен, хто досяг 16 років (14 років, якщо батьки проінформовані та не мають претензій) може подати заяву на зміну імені (прізвища, імені та віднедавна – по батькові)», – зазначила Ірина СВИСТУН, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).

Разом з тим, до заяви слід додавати такі документи:
  • паспорт громадянина України та свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (якщо заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартку заявника;
  • квитанцію про сплату державного мита.
Для процедури зміни по батькові необхідно сплатити державне мито – 5 гривень 10 копійок та супутні витрати на додаткові послуги. Якщо ж нові персональні дані особу не влаштують — доведеться сплатити 51 гривню.

Слід зазначити відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає необхідні матеріали до поліції за місцем проживання заявника для надання висновку про можливість зміни імені. Перевірку правоохоронці проводять протягом місяця та надають висновок до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Відмова в наданні дозволу на заміну імені надається, якщо стосовно заявника здійснене кримінальне провадження, якщо він перебуває під адміністративним наглядом, якщо в нього є судимість, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку, а також якщо заявник оголошений в розшук правоохоронними органами іноземних держав або за ним зафіксоване  подання  неправдивих відомостей.

Розглядається заява  протягом трьох місяців.  Цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці та за наявності на це поважних причин. У разі отримання дозволу на зміну імені  заявник у тримісячний термін може звернутися до відділу для державної реєстрації зміни імені. Якщо він без поважних причин у зазначений строк не звернувся, дозвіл на зміну імені втрачає силу. Відмова в наданні дозволу на зміну імені може бути оскаржена в суді в установленому порядку.

Схожі матеріали:
👁 570
Категорія: Актуально
Теги: зміна імені




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ