Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


22.11.2015

Зупинити браконьєра з електровудочкою!


Останнім часом рибогосподарські водойми Полтавщини стали значно біднішими


Зупинити браконьєра з електровудочкою! Останнім часом рибогосподарські водойми Полтавщини стали значно біднішими. Причиною такого положення є загибель риби від забруднення водойм неочищеними промисловими стоками, а також природні процеси пов’язані з накопиченням (седиментацією) біологічних елементів, які формують донні відкладення водойм. Це призводить до вторинного забруднення води.

На стан рибних запасів негативно впливає неймовірне збільшення кількості підприємств, які проводять промисловий вилов риби. Контроль за їх діяльністю на сьогоднішній день здійснюється на низькому рівні.

Не секрет, що заборонені знаряддя лову (сітка, волока, паука і т.д.) стали доступні всім бажаючим. Але ви не найдете більш безжального, варварського знаряддя лову ніж браконьєра з електровудочкою. Хто б міг подумати, що невеличкий приборчик, який вільно ховається в сумці, рюкзаку і навіть в кармані верхнього одягу може знищити все живе у водоймі. Мені особисто неодноразово приходилось спостерігати страшну картину де «працювали» нелюди з електропідсакою.

На дні і поверхні водойми лежали мертва риба, земноводні, раки і інші мешканці водойм. Для цього прибору нехитра: він перетворює ток акумулятора до 1,5-2 тисяч вольт. Кіловольти, через сачок потрапивши у воду роблять свою чорну справу. Дія електровудочника слідуюча. Холоднокровні тварини (риби, жаби, раки) потрапивши в поле постійного струму, намагаються активно з нього вийти.

Якщо це поле недостатньо потужне, вони з нього спокійно виходять, і навпаки при потужному полі тварини одразу гинуть. Існує і третій варіант, коли струм «не маленький і не великий», ось туту і виникає «анодна реакція» – риба активно починає рухатися до аноду, яким і є металевий обруч електропідсаки. Стан риби, коли вона сама пливе до аноду називається «гальванотаксісом», але коли риба близько підходить до сачка, електричне поле різко збільшується, наступає другий стан «гальванонаркоз» і риба паралізується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Предметний тиждень природничо-математичного циклу

Основоположником електролова вважається німець Альфред Шенфельдер, який в 1925 році в журналі «Риболов-спортсмен» розмістив статтю під назвою «Лов риби за допомогою електроструму».

Як визначити рибу, яка впіймана електроловом? Мені не раз приходилося при затриманні браконьєрів з електровудочкою, які вже виловили рибу, спостерігати ознаки дії електролову на неї.  У щуки, сома від паралічу током в області голови і спини у щойно виловленої риби добре помітні сині плями різної форми, при цьому риба ще проявляє ознаки життя. Лящ може змінити звичайне забарвлення на більш світле. При анатомічному розтину цієї риби добре помітні крововиливи в області позвоночного стовпа, плавательного міхура, зміщення позвонків внаслідок різкого скорочення навколопозвонкових м’язів, а іноді і їх перелом. У риби, виловленої електровудкою відсутні сліди на тілі від об чарункових знарядь лову (сіток).

По різному реагують риби на електрострум. Соми виходять із свого сховища і лежать на поверхні води, причому у більшості випадків з відкритими ротами. Лящ на дно не опускається, і лежить там, де його вбило електровудкою. Короп і щука дуже чутливі до дії струму. Існують докази, що плідники риби, які відчули на собі дію браконьєра з електровудочкою втрачають здатність ефективно нереститись. Їх полові продукти в більшості випадків зазнають невиправних зміні різко знижують здатність до запліднення ікри. Смертність ікринок, які розвиваються значно збільшується на відміну від неушкоджених електровудочкою плідників риб.

Кількість браконьєрів, які «подружилися» з електропідсаками неспинно зростає. В більшості випадків вони працюють під «кришою» впливових осіб, почувають себе господарями водойм. Вже давно пора звернути увагу наших законотворців, що використання електроприладів для вилову риби при якому стерилізуються наші водойми не правильно відносити до категорії адміністративних правопорушень ( ст. 85 ч.4 КупАП), при якому передбачені штрафні санкції від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. При цьому винятково варварському способі вилову риби повинна наступати кримінальна відповідальність. Тільки такими заходами ще можливо відновити наші рибні запаси, залишити нашим дітям водойми в яких буде водиться рибна матір.
 
Ю. Є. Ярцев, начальник
відділу іхтіології та рибальства Полтаварибоохорони


Схожі матеріали:
👁 1009
Категорія: Прес-реліз
Теги: риба. полтавщина, Водойми




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ