Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці
14.10.2022

СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ ХРАМ

Адреса:с. Кулажинці, Кулажинсько-Наталівський старостат
тел.:
 
⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці

2 вересня 2021 року з благословення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора благочинний Пирятинського і Гребінківського районів протоієрей Миколай Ціко звершив чин освячення хрестів Свято-Миколаївської церкви у селі Кулажинці.

Тоді йому співслужили настоятель храму протоієрей Миколай Прищ та священник Анатолій Канівець. На молитовному дійстві були присутні парафіяни та гості села.

8 жовтня 2022 року архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір прибув до Кулажинець, щоб звершити чин освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму. Владиці співслужили священнослужителі Гребінківської та сусідніх релігійних громад Православної Церкви України.

З давніх часів у Кулажинцях стояла церква Святого Миколая, і храм у селі відзначають на день Чудотворця.

Історик і дослідник О.І.Припутень так пише у своїй книзі

“Євген Павлович Гребінка і Гребінківщина” про кулажинську церкву: “Церква Свято-Миколаївська дерев’яна існувала в селі вже в 1740 році. 30.12.1759 року за ветхістю вона була зачинена; в 1766 році стараннями жінки Івана Семеновича Марковича – Тетяни Федорівни була збудована нова дерев’яна церква, яка прийшла в ветхість і була зачинена 9.08.1828 року, а мешканці села були зачислені до малютинської парафії. У 1839 році стараннями поміщика Василя Івановича Марковича були побудовані нова мурована церква з такими ж дзвіницею і сторожкою і будинок для священника…”.


⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці

На Гребінківщині відкрили новозбудований Свято-Миколаївський Храм
 
“Ідею побудувати в селі Свято-Миколаївську церкву виношувало багато наших жителів. Фермерські господарства згодні були надати фінансову допомогу на будівництво”,- розповідає староста Кулажинсько-Наталівського старостату Л.В.Безугла.

 Людмила Василівна з вдячністю говорить про всіх жителів громади, які допомагали втілити цю мрію в життя. Починаючи з обраного місця в центрі села, яке потрібно було розчистити. Прибирали територію і школярі, і вчителі, і бабусі, і дідусі.

Офіційно створити релігійну громаду у Кулажинцях допоміг настоятель гребінківської Свято-Миколаївської церкви отець Миколай. Настоятель храму має великий досвід будів-ництва церкви, адже в Гребінці храм було побудовано під його керівництвом. Підрядникам допомагали місцеві фермери Володимир Терещенко, Максим Дяченко, надавали техніку.

Основні витрати з будівництва церкви взяло на себе ПП “Воронинці”. Директор сільськогосподарського підприємства М.І.Бондаренко та керуючий В.І.Ткаченко всіляко сприяли будівельним роботам, надавали кошти, техніку, спеціалістів. І ось спільними зусиллями настоятеля, парафіян і жертводавців у селі Кулажинці постав новий храм. Будівництво тривало один рік.

Після чину освячення та Божественної Літургії архі-єпископ Федір проголосив проповідь. Владика акцентував увагу присутніх на обов’язку побудови храму у власних душах, на необхідності служіння Богові та ближнім.


⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці
 

На завершення владика Федір вручив відзнаки Православної Церкви України настоятелеві, благодійникам, парафіянам, які внесли свій посильний вклад у відродження святині.
 

⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці
 
 
⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці


⛪️ Свято-Миколаївський Храм с. Кулажинці
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]