Міське і сільське населення Гребінківського району
Співвідношення міського і сільського населення Гребінківського району пов'язане з загальносвітовою і в свій час союзною тенденцією урбанізації і характеризується постійним зростанням частки міського і зменшенням частки сільського населення.
За період 1959 — 1995 рр. чисельність сільського населення району зменшилась на 37,6%.
Середньорічне зменшення сільського населення за цей період склало 1,0%. Темпи зменшення сільського населення в районі значно вищі, ніж в цілому по Україні. Так, за цей же період середньорічні темпи зменшення сільського населення на Україні були меншими 0,74%.
Першопричиною зменшення чисельності сільського населення в районі є міграція сільських жителів, переважно молоді, в міста. Протягом двох останніх десятиліть сальдо міграції в сільській місцевості було від'ємним. Міграція сільської молоді в міста обумовила зміну вікового складу сільського населення — його «постаріння».
В свою чергу це автоматично призвело до підвищення смертності сільського населення, зниження його народжуваності та природного приросту. Низький приріст сільського населення та безперервна міграція його в міста обумовили в районі процес обезлюднення сільських територій. На протилежному полюсі йшов процес прискореного росту населення міста.
Міграція сільського населення в міста випереджала ріст продуктивності праці в сільському господарстві. Це призвело до економічних і соціальних деформацій села і міста. Серед них найбільш значущою є зменшення трудових ресурсів в сільському господарстві. При цьому слід враховувати, що сільськогосподарське виробництво — одна з провідних галузей народного господарства району. І неузгоджений з загальними економічними процесами відтік трудівників сільського господарства значною мірою дестабілізував усю систему народного господарства району.
Причини відтоку сільського населення в міста характерні для всієї України і колишніх республік СРСР: низькі заробітки працівників сільського господарства в 50 — 60-х роках, недосконалі форми організації сільськогосподарського виробництва, низький рівень розвитку соціальної інфраструктури на селі. Все ж серед цих причин найбільш актуальною, на наш погляд, була недосконалість форм організації сільськогосподарських підприємств.
Існуючі до останнього часу принципи організації сільськогосподарських підприємств обумовили відчуження працівників від процесу планування, процесу виробництва ї розподілу виробленого продукту, а значить позбавляли їх виробничої автономності і економічної свободи.
Тому в комплексі заходів по розвитку села і сільськогосподарського виробництва подолання відчуження трудівника від виробництва через введення різних форм власності на засоби виробництва і організацію нових форм сільськогосподарських підприємств є одним із основних. Слід зауважити, що в останні роки паралельно з відтоком сільського населення почався зворотний процес міграції міських жителів у села. Але в балансі цих потоків провідним залишається все ж відтік сільських жителів у міста.
У структурі причин смерті населення перше місце посідають хвороби системи кровообігу (65,4% від загальної кількості померлих), друге – новоутворення (13,4%), третє – зовнішні причини смерті: нещасні випадки, самогубства, вбивства тощо (6,2%).
У Гребінківському районі снаном на 1 жовтня 2011 року населення становить 23341 осіб. З них - 11041 осіб становить міське населення, та 12300 осіб становить сільське населення. Середня чисельність за січень – вересень 2011 року, в Гребінківському районі становить:
все населення - 23374 осіб;
міське - 11017 осіб;
сільське - 12357 особи.