ПІДПРИЄМСТВА, ОРГАНІЗАЦІЇ ГРЕБІНКІВЩИНИ

 
Поиск:   


Гребінківська дистанція колії (18-та дистанцiя колiї),
Південна залізниця

  
ТЕЛЕФОН:

    начальник    0 (5359)   9-52-30
    зам. начальника                 9-52-31
    головний інженер               9-52-33

Адреса:
пров. Пирятинський, 1

Повний телефонний довідник станції Гребінка


ПОЛТАВСЬКА ДИРЕКЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

У Полтавську дирекцію входять найстарші залізничні лінії, побудовані наприкінці 19-го початку 20 століття, так ще в 1869 році вперше на Полтавській губернії почала діяти перша залізнична ділянка, що з'єднала Кременчук з Єлисаветградом (нинішнім Кіровоградом) і Балтою, а також станція Крюків-Дніпрі з усім станційним господарством. В 1870-1871 р. прокладені залізничні лінії Кременчук - Полтава, Полтава - Харків, а в 1872 році після введення в експлуатацію моста через Дніпро й закінчення будівництва з’єднувальної ділянки Крюків - Кременчук, залізничне сполучення зв'язало Харків із Причорномор'ям, Одесою і  Миколаєвом. В 1888 році введена в експлуатацію ділянка Кременчук - Ромни, в 1897 - лінія Полтава - Константиноград (нині Красноград). В 1901 році побудована ділянка Полтава - Гребінка.

До реорганізації структури залізничного транспорту України існувало Полтавське відділення Південної залізниці - юридична особа, офіційною датою створення якого вважається наказ Міністерства Шляхів Сполучення № 652 від 23 вересня 1946 року.

У процесі реорганізації із складу відділення були вилучені вагонні, локомотивні депо, дистанції цивільних споруд, сигналізації й зв'язку, колії, які стали підпорядковуватись відповідним службам Південної залізниці. Підрозділ одержав назву - Полтавське регіональне представництво Південної залізниці (РП-4).

Сучасна назву - Дирекція залізничних перевезень (ДН-4) одержала 01.08.2000 року на підставі наказу № 77/Н від 30.05.2000 року, ставши структурним підрозділом без права юридичної особи у складі Уставного територіально-галузевого об'єднання Південна залізниця.

Усього до складу дирекції входить 72 станцій, 24 роз'їзди, і 11 постів без колійного розвитку з них 63 станції в складі Дирекції - відкриті для навантаження, а також: відбудовні поїзди (НВП) на станціях Полтава, Гребінка, Кременчук, спортивний комплекс "Локомотив" (СК) і Будинок науки й техніки (БНіТ).

Дирекція має у своєму підпорядкуванні 8 пасажирських вокзалів на станціях Полтава-Київська, Кременчук, Ромодан, Миргород, Лубни, Гребінка, Прилуки, Ромни, розташована й виконує перевезення пасажирів і вантажів у регіонах Полтавської й частково Сумської, Чернігівської, Кіровоградської й Харківської областей. А по станції Кременчук взаємодіє з річковим транспортом. Обслуговує підприємства гірничорудної  промисловості, машинобудування, будівельних матеріалів, нафтопереробні підприємства, а також райони сільського господарства.

Дирекція межує із іншими залізницями України: Південно-Західною (ст. Гребінка, Григорівка, р-зд. Варварівський, Лосинівка), Одеською (ст. Бурти, Гребінка). Станції дирекції розташовані на ділянках: Полтава - Красноград (із межею дирекції по ст. Куми), Полтава - Кременчук, Полтава - Ромодан, Кременчук - Ромодан, Ромодан - Лохвиця - Гадяч, Ромодан - Гребінка - Прилуки - Ніжин (із межею дирекції по ст. Лосинівка), Прилуки - Бахмач (із межею дирекції по р-зду  Варварівський) і Лохвиця - Ромни - Бахмач (із межею по ст. Григорівка).

На станциях дирекции здійснюється навантаження маршрутів: руди, наливу нефтопродуктів, будівельних вантажів. Навантаження вагонів здійснюють в основному станції Золотнишено, Кагамлицька, Кременчук .

Довжина головних колій дирекції становить 1294,5 км. Розгорнута довжина колій дирекції становить 2184,5 км. Ділянки дирекції від станції Гребінка до станції Вакуленці, від станції Полтава-Південна до станції Мала Перещепинська й від станції Бурти до Кременчука - електрифіковані.

Дирекція складається з 8 ділянок:

Полтава-Красноград, Полтава-Кременчук, Кременчук вузол, Кременчук-Ромодан, Полтава-Ромодан, Ромодан-Гребінка, Гребінка-Прилуки-Ніжин, Прилуки-Бахмач, Ромодан-Ромни-Бахмач. Головні залізничні напрямки в складі дирекції це Харків - Полтава - Гребінка - Київ, Харків - Полтава - Кременчук - Користівка - Знам'янка, Лозова - Красноград - Полтава - Гребінка - Прилуки - Ніжин.


ІСТОРІЯ ДИСТАНЦІЇ КОЛІЇ

Будівництво залізничної колії Полтава-Київ, яке продовжувалось більше 3 років, було здано в тимчасове користування в 1901 році. Будівництво велось з допомогою лопати, кирки, тачки та підводи.

В 1904 році для колійників була збудована перша казарма на від стані 500-600 метрів від вокзалу з правого боку по напрямку на Полтаву. Відділок колії в той час був від ст. Конотоп до ст. Ромодан з центром пост. Лубни. По ст. Гребінка проходило за добу 4-5 вантажних потягів з 20-25 вагонів вагою 320-400 тонн. З Північного боку вокзалу було 4 колії широкої колії з рейками 22,5 фунта у погонному футі, з південного боку - 4 колії вузької колії.

З роками відділки продовжились, і дистанція колії стала невід'ємною частиною швидкісного руху Київ-Харків Південної магістралі. А станція Гребінка з часом перетворилася у вузлову. Зі станції Гребінка колії простилаються у чотирьох напрямках: Харків, Київ, Одеса, Москва.

Під опікою Гребінківських колійників сотні кілометрів колії. У кожній бригаді, у кожному відділку єті, хто роками залишається вірним своїй професії, гордиться нею, служить прикладом для інших.

19 вересня 1941 року, коли фашисти вступили на станцію Гребінка, на другий день тут з'явився обер-майстер Майєргоф. Протягом 4 діб всі колії були перешиті на німецьку лінію. Працювали на цих роботах тисячі людей з Городища та інших навколишніх сіл. Серед інших були розстріляні шляхові робітники Козаренков і Арбузов. Розстрілювали їх між Гулаківкою та Слободо-Петрівкою.

Вересень 1943 року. При відступі німці руйнували всі стратегічні об'єкти. В тому числі і колії. Спеціальним механізмом "черв'як" ламали шпали, гнули рейки, стрілочні переводи. Щоб повністю відновити післявоєнне колійне господарство, потрібні були 10 років тяжкої праці. Навіть з двометрових рейок ліпили, аби відновити рух.

З часу визволення шляховим майстром стає Т.Д. Яременко. Його на цьому посту змінюють Шибаєв, а потім Руденко. Начальником дистанції призначено у 1948 році Захара Максимовича Мовенка. 3 1953 - Євгена Андрійовича Любімова. Цього часу колективом розпочато капітальний ремонт головної колії з укладенням двадцятип'ятиметрових рейок типу Р-50 та встановлення колії на щебінь.

Слід, мабуть, звернути увагу, що з 26 травня 1953 року в Лубенську дистанцію колії Південно -Західної залізниці перейменовано на 18 Лубенську дистанцію колії Південної залізниці. А з 3 червня 1953 року вона знову перейменована - на 18 дистанцію колії Південної залізниці з центром у Гребінці.

З 1956 року начальником у ній - Георгій Тихонович Линник.3 1960 року-Микола Сергійович Виставний. Шляховими майстрами приходять В.К.Гринь і В.О Шпурик. З 1963 року розпочинається потужна робота з електричної централізації стрілок. Колектив отримує нову техніку, йде зміцнення колій, замість паровозів ФД по них пішли ТЕ -3

З 1964 року по 1974 -й колектив дистанції очолює Олексій Григорович Щербина. За цей період багато зроблено по укладенню безстикової колії на залізобетонні шпали. Все йде дуже організовано, під керівництвом заступника начальника Івана Назаровича Цимбала. Дистанція стає підприємством комуністичної праці. Таке ж звання отримує весь залізничний вузол Гребінка - першим на мережі залізниць.

З 1967 року на дистанції зводяться власними силами гаражі, кладові, майстерні, контора, переїзні будки

Січень 1971 року -головою комітету профспілки стає В.К. Гринь.

З 1974 року колектив дистанції очолює Владислав Антонович Денисенко. За його плечима - велика життєва школа: і колійника, і керівника. Адже 15 років до цього трудився після закінчення Московського ХІІТу на різних посадах працівника коліїу Карелії, на Україні. Потім дев'ять років напруженої праці заступником начальника Роменської дистанції колїї. Ні дня не сидів тоді він у конторі, постійно на околодках, серед бригад. Працював творчо, як результат - бронзовий призер ВДНГ.

Таким він - неспокійним, вимогливим, з високою життєвою позицією, а разом з тим і з добром, справедливістю та з розумінням проблем простої людин, прибув і в Гребінку. Під його керівництвом колектив включився в трудомістку роботу по будівництву шляхопроводів. Разом з тим реконструюється Черкаський парк та парна горловина станції. На 200 км колії ст. Гребінка-Ромодан укладено старогодню решітку із залізобетонними шпалами. На початку вісімдесятих дистанційники приступили до реконструкції тракційних колій.

У ці часи у 18-й дистанци колії склався дієвий, творчий колектив кваліфікованих спеціалістів. Серед них і І.М.ДІденко - бригадир колії, кавалер орденів Леніна, почесний залізничник, С.О.Киричок - шляховий майстер, нагородже-ний орденами Леніна та Трудового Червоного Прапора, В.К.Гринь, заступник начальника по кадрах, Л.В. Мещеряков - інженер.

Добру пам'ять про себе залишив заслужений робітник транспорту України, "Почесний залізничник", колишній начальник - дистанції Денисенко Владисллав Антонович, який очолював дистанцію 23 роки. Під його керівництвом в умовах швидкого руху перевозень головні залізничні колії були в гарному та відмінному стані. Колектив, який очолював Денисенко В А, неодноразово був переможцем у Всесоюзному змаганні.

Надходить 1990 рік. Робота на коліях не зменшується, а ось постачання необхідного для ремонту різко погіршується. Немає шпал, брусків, кріплень, збільшилась кількість попереджень. Піднялися оптові ціни на матеріали. Через рік-два, коли міжреспубліканські зв'язки зовсім порушилися, цей кризовий стан ще більше поглибився. "Про що зараз можна говорити, - з болем розповідав у той час Владислав Антонович, - матимемо перевезення - матимемо й гроші. Аякі зараз перевезення, коли економіка розвалюється. Дистанція у пошуках нетрадиційних шляхів отримання додаткових коштів. Добре, що в колективі є робітники, які розуміють ситуацію, не чекають допомоги зверху.

23 роки очолював гребінківських колійників В.АДенисенко. І завжди, навіть у ці непрості часи, він умів так організувати свій колектив, щоб довірене нїм господарство утримувалось в безаварійному стані. Неодноразово виходили переможцями у всесоюзному змаганні, по «Укрзалізниці» та Південній залізниці.

B.АДенисенко присвоєно звання "Заслужений працівник транспорту України", а також нагороджено знаком "Почесному залізничнику". Як депутат міської ради, він для Гребінки зробив багато. Бо жодна громадська будова міста не обходилася без відчутної допомогидистанції колії.

До речі, з 1995 року 18 -а дистанція колії стала Гребінківською дистанцією колії.

У 1997 році поновився командний склад підприємства: начальником призначений А.М.Головченко, головним інженером

C.М.Овчаренко, заступником начальника М.І.Верхольот, потім замість нього заступником начальника призначено О. І.Ющенка.

Анатолій Миколайович Головченко пройшов за 25 років праці в дистанції усіма сходинками кар'єрного росту - від монтера колії до начальника підприємства.

Робота на випередження та додержання суворої виконавчої дисципліни, контроль та вимогливість . - це стиль керівництва начальника дистанції колії Головченка Анатолія Миколайовича. Він досвідчений, грамотний і відповідальний керівник, справжній фахівець своєї справи "Почесний залізничник" нагороджений іменним годинником від начальника Південної залізниці.

Анатолій Миколайович свою трудову діяльність в Гребінківській дистанції колії пройшов від монтера колії до начальника дистанції колії. В серпні 1972 року почав працювати монтером колії, потім у грудні 1972 року - бригадиром колії, в 1976 році - колійним майстром, з 1977 року по 1986 рік працював інженером-технологом, з 1986 року по 1992 рік - майстром по ремонту та реконструкції колії, з 1992 по 1997 рік - заступником начальника по капітальному ремонту колії. З червня 1997 року призначений начальником Гребінківської дистанції колії.

В даний час Гребінківська дистанція колії простяглася від Гребінки до ст. Яреськи 264 км і від Ромодана в сторону Кременчука до 220 км перегону Петрівка - Веселий Поділ.

Експлуатаційна довжина дистанції колії 181,2 км. Розгорнута довжина головних колій 262,8 км.

Досвід Гребінківської дистанції колії з організації роботи обхідників колій та штучних споруд рекомендовані для упровадження на усіх дистанціях колії Південної залізниці.

На новий 1997 рік в Гребінку прийшла електрифікація з Південно-Західної залізниці. В 1997 році електрифікація дійшла до ст. Лубни, були замінені стрілочні переводи, поставлені нові з'єднувачі на коліях.

У 1998 році був електрифікований відділок Лубни-Ромодан і станція Ромодан.

Були оздоровлені капремонтом колії на ст. Ромодан. Електрифікація в 1999 році дійшла до ст. Миргород, де на День залізничника була відправлена перша електричка до ст. Київ.

В 2000 році був електрифікований відділок колії до ст. Гоголево, а 2001 був завершаючим роком з електрифікації Гребінківської дистанції колії і символічний ключ був переданий на 264 км сусідам - Полтавській дистанції колії.

Будь-який успіх потрібно виміряти не тільки положенням, яке зміг досягти, скільки тими перешкодами, які прийшлося переборювати щоб добитися успіху. У Гребінківської дистанції колії 1 класу таких перешкод було немало - і тим цінніша досягнута колективом перемога.

Після непростих робіт з електрифікації в 2002 році почалися роботи з підготовки до швидскісного руху поїздів. В стислі строки був виконаний великий об'єм колійних робіт.

На День залізничника в 2002 році був запущений перший в Україні швидкісний потяг Харків-Київ.

За підсумками 2004 та 2005 року Гребінківська дистанція колії стала переможцем у галузевому змаганні серед споріднених колективів "Укрзалізниці" та Південної залізниці. Випадковою цю перемогу ніяк не назвеш. З кожним роком, з кожним днем колектив дистанції наближався до високих результатів - покращував свої виробничі показники, виконував та перевиконував план.

З 22 серпня 2011 року дистанцію очолює Олександр Васильович Шкурко - людина молода і перспективна. За плечима Олександр Васильович уже має немалий досвід роботи на залізниці. Він має дві вищі освіти: залізничну і педагогічну. Думається, що в повсякденній роботі з колективом в однаковій мірі знадобляться обидві. До того ж, досвід колійника він мав, майже 10 років до цього трудився там, де у колективі найважче, найгарячіше. У колективі колійників з 2002 року, тож він розуміє усю специфіку роботи підприємства і велику відповідальність за безпеку руху на залізниці, за яку віповідають колійники.

А вона, ця напруга, ніколи не закінчується. Бо постійний контроль, ремонти, профілактика, інше, що диктує безпека руху щодень, щогодини, необхідно уміло поєднувати з новими вимогами часу - на сьогодні це все те, що потрібне для забезпечення швидкісного руху на залізниці. Як ось і під час євро - 2012. Постала необхідність пропускати состави нового зразка, із швидкістю 160 км за годину.

Колійники ж серед перших, хто за це в отвіті. Ними виконано такі капітальні роботи: модернізація на перегонах - 29,345 км, середнього ремонту - 27,77 км, укладено стрілочних переводів - 28, комплексно оздоровлено колій -17,6 км.

Середній ремонт стрілочних переводів, з використанням новітнього потужного підйомного крану типу ТL, при плані 7 штук, виконано 8. Виконуються також і планові показники комплексно-оздровчого ремонту колії.

Лише алюміно-термітним способом зварено 76 стиків на нових стрілочних переводах марки ДН-345, укладено 4 зрівнювальні прилади до цихстрілочних переводів. Середній ремонт стрілочних переводів, середній ремонтколії, комплексно - оздоровчі роботи виконали працівники дистанції, а заміну стрілочних переводів та модернізацію колії виконували наші колійники разом з працівниками колійних машинних станцій Південної залізниці, а саме з Люботина, Основи, Куп'янська, Полтави. І ці роботи тривають

— Комплекс проведених робіт з модернізації залізничного полотна дозволить значно покращити стан колії, - говорить начальник Гребінківської дистанції колії О.В. Шкурко, - Окрім того, це дасть можливість на відрізку колії 45 кілометрів їхати швидкісним потягам, I розвивати швидкість вони зможуть до 160 кілометрів за годину. Тобто, дістатися від столиці, приміром, до Харкова можна буде усього лише за кілька годин. Вже ближчим часом плануються пробні, а далі й постійні маршрути швидкісними поїздами таких відомих у світі марок, як Хюндай і Шкода.

Оновлення потребує і обладнання, на якому працюють колійники. Зрушення є і у цьому напрямку. Цього року цех дефектоскопії отримав новий дефектоскоп УДС -2-73 для контролю за станом рейки.

Турбуються на підприємстві і про побутові умови для працівників дистанції. Регулярно проводяться необхідні ремонти виробничих і побутових приміщень. Зараз, приміром, завершується оновлення душових цеху дефектоскопії. Нещодавно закінчено капітальний ремонт адмінкорпусу по станції Ромодан, там повністю оновлена система опалення, створені всі умови для праці.

- Для більшості людей залізничні рейки, то дві сталеві струни, що неначе відірвалися від сонця і лягли на землю. - підсумував О. В. Шкурко, - Але для колійників - це важка, щоденна, копітка I дуже відповідальна праця. Це постійний контроль, це ремонти і профілактика. Це сотні і тисячі кілометрів колії, яку треба зміряти кроками, щоб перевірити і не допустити якогось лиха.

Послуги, які надає дирекція:

  • Надання рекламного простору й послуг на вокзалах і станціях у регіоні дирекції.
  • Надання повного спектру послуг по транспортному обслуговуванні(тел.:(0532)51-31-00, 51-21-04), підприємствам і приватним підприємцям на транспортно-експедиційні послуги залізничним транспортом для експортно-імпортних вантажів і внутрішньодержавних перевезень, які включають:
    • одержання дозволу на перевезення вантажу по Україні й по країнах СНД, у т.ч. контейнерів (крім портів);
    • оформлення перевізних документів і їх розкредитування;
    • надання консультацій із всіх питань пов'язаних з перевезенням вантажів і проходженням вагонів з вантажами;
    • - експедиційне обслуговування при відправленні вагонів на станції України й СНД, також обслуговування по прибуттю вагонів зі станцій України й СНД.
  • для пасажирів - попередній продаж квитків і надання інформації на всі поїзди, як у регіоні дирекції, так і на всій території СНД: на станціях і основних вокзалах - камери схову, кімнати відпочинку, кімнати матері і дитини, відділення зв'язку, перукарні, паркування автомобілів та ін.; обслуговування пасажирів і надання послуг пасажирам у залах підвищеної комфортності на станціях Полтава-Київська і Полтава-Південна.
  • організація дозвілля громадян, молоді, художня самодіяльність, гуртки для дітей, ін. послуги на базі БНіТ.
  • організація спортивних занять та тренувань, а також надання спортивних залів для проведення змагань на базі спорткомплексу "Локомотив" (до послуг великий ігровий зал, тренажерний зал, зона відпочинку та ін.)

ДОСЯГНЕННЯ КОЛІЙНИКІВ

Залізнична галузь, одна з найпотужніших в нашій економіці, розвивається навіть, а скоріше і наперекір усіляким кризам і негараздам.

У славній когорті, залізничних підприємств Гребінківська дистанція колії посідає чільне місце.

Колектив має хороші трудові традиції, і підтвердженням тому є численні відзнаки і Почесні грамоти, котрими був нагороджений колектив дистанції в різні роки.

Лише за останнє десятиліття їх отримали більше десяти, і підтвердженням тому є численні відзнаки і Почесні грамоти, котрими був нагороджений колектив дистанції в різні роки. Лише за останні роки їх отримали більше десяти, і кожна заслужена добросовістною працею і самовідданістю.

У 2004-ому, 2005-ому та 2007 роках, за підсумками міжгалузевих змагань серед споріднених колективів "Укрзалізниці" Гребінківська дистанція колії виборювала перше місце. Багато разів колектив здобував перемогу і у виробничих змаганнях серед колективів Південної залізниці.

За кожним з таких успіхів стоїть натхненна добросовістна праця кожного працівника на своєму робочому місці. Адже насамперед кожен усвідомлює ту велику відповідальність за спільну справу, за безпеку руху на залізниці.

Саме тому у колективі Гребінківської дистанції колії багато хто отримує і нагороди, і відзнаки за особистий внесок у розвиток залізничного транспорту, за сумлінну працю.

У 2008 році Указом Президента України був нагороджений головний інженер підприємства Сергій Михайлович Овчаренко медаллю "За працю і звитягу", а цього року шляховий майстер Сергій Васильович Сердюк був нагороджений срібним знаком "За вагомий внесок у розвиток Південної залізниці".

Також почесними нагородами були від значені працівники: Сергій Вікторович Спекторук, машиніст автомотриси отримав знак "Кращий за професією Південної залізниці", Іван Васильович Плис, бригадир колії минулого року був нагороджений нагрудним знаком "Відмінник колійного господарства".

У 2010 році засумлінну працю був нагороджений оператор дефектоскопного візка Олександр Геннадійович Бесчаснов знаком "Кращий працівник залізничного транспорту України".

Багато працівників за свою відповідальну працю були відзначені Подяками Генерального директора "Укрзалізниці", Міністерства транспорту Украіни, начальника Південної залізниці, Почесними грамотами та грошовими преміями.

Цілком закономірно, що колективу вдається отримувати такі високі досягнення у роботі, вдається перевиконувати планові показники. Історія створення Гребінківської дистанції колії невід'ємно позв'язана з прокладанням 110 років тому відліку колії Кононівка-Ромодан Московсько-Київсько-Воронезької залізниці.






ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...