Приїхавши до Петербурга, Євгену Павловичу вдалося в 1834 і до 1836 р.р. видати маленькими книжечками свої «Приказки». Поточні свої твори він публікував в різних періодичних виданнях - газетах, журналах, часописах.
В 1847 р. він почав збирати свої твори в збірку творів «Романы, повести и рассказы Євгения Гребенки».
До кінця днів своїх він встиг видати вісім книжок (томиків), куди ввійшло менше четвертої частини його творів (роман «Чайковський», 6 повістей, 11 оповідань). Решта його творів залишилась незібраною, загубленою в періодичних виданнях.
1 грудня 1859 р. Марія Василівна Гребінка-Маслова за 500 крб. сріблом продала купцеві, київському книгопродавцеві С. І. Літову право на видання творів Є. П. Гребінки тиражем в 1200 екземплярів.
В 1862 р. відбулося перше повне видання творів Є. П. Гребінки в п'яти томах. Велику роль в цьому першому виданні відіграв відомий поет і перекладач, випускник Ніжинського ліцею М. В. Гербель (1827-1883 р.р.), який став збирачем творів і редактором видання.
За допомогою братів Є. П. Гребінки він значно доповнив біографію письменника (яку склав перший біограф Михайлов), помістивши її в першому томі видання 1862 р.
В передмові до видання Гербель писав:
«Относительно орфографии считаю нужным сказать следующее: Гребенка печатал свои произведения почти во всех периодических изданиях и альманахах его времени, причем, само собою разумеется, каждое издание держалось при их печатании своей собственной орфографии.
При новом издании лучше всего было бы восстановить правописание автора, но от этой мысли пришлось отказаться, так как в бумагах покойного рукописей не оказалось.
Поэтому, для сохранения единства, я придерживался при печатании предлагаемого издания, правописания «Отечественных записок» так как в этом журнале была помещена целая треть сочинений Гребенки, в том числе оба романа «Чайковский» и «Доктор».
Повне зібрання творів Є. П. Гребінки видавалось також в 1902, 1957, 1981 роках, в яких за основу бралось видання 1862 року.