НАСЕЛЕНИЕ  
Поиск:   


Сучасний стан та перспективи цивільного захисту населення в Гребінківському районі

Створення безпечних умов життєдіяльності людини, захист навколишнього природного середовища, забезпечення цивільного захисту населення та об'єктів економіки від негативних наслідків надзвичайних ситуацій є сферою життєво важливих національних інтересів України.

Основу державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій складають Конституція України, відповідні закони, акти Президента України і урядові рішення.

Зокрема, стаття 3 Конституції України визначає: "Людина, її життя і здоров¢я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. Стаття 50 Основного Закону України закріплює за жителями України право на безпечне для життя і здоровя довкілля. Тому одним з пріоритетних напрямків діяльності органів виконавчої влади є попередження надзвичайних ситуацій та своєчасне реагування на них.

Відповідно до вимог чинного законодавства у Полтавській області створена та діє територіальна підсистема єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і її міські та районні ланки. Координуючим органом територіальної підсистеми на регіональному рівні є Комісія обласної  державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та  надзвичайних ситуацій.

Пріоритетним напрямком роботи Комісії є координація заходів усіх гілок влади з попередження і запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та надання допомоги з обласного резервного фонду та резервних фондів міст і районів області, а також матеріальної допомоги з матеріального резерву області, міст та районів області.

Полтавська обласна територіальна підсистема єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру включає Гребінківський місцевий орган виконавчої влади, виконавчі органи рад, підприємства, установи та організації, розташовані на території району (далі – підприємства, установи та організації), з відповідними силами і засобами, які здійснюють нагляд за забезпеченням техногенної та природної безпеки, організовують проведення роботи із запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного походження і реагування у разі їх виникнення з метою захисту населення і довкілля, зменшення матеріальних втрат.

В сучасних умовах актуальність проблеми забезпечення техногенної та природної безпеки населення і територій Гребінківського району зумовлена ризиком виникнення надзвичайних ситуацій та подій, що спричиняються небезпечними природними явищами, промисловими аваріями (зокрема залізничним), що приносять шкоду населенню і територіям, збитки господарчому комплексу.

Незбалансований протягом довгих років розвиток господарства Гребінківського району, верховенство відомчих інтересів обумовили екстенсивний характер природокористування, погіршення стану навколишнього середовища.

Тримаючи курс на входження до європейської спільноти, Україна орієнтується на впровадження європейських стандартів у всі сфери життя, в тому числі організацію цивільного захисту.

В країнах ЄС спостерігається еволюція систем цивільного захисту від реактивних до активних моделей, які передбачають значно більшу увагу прогнозуванню і попередженню.

Зазначені зміни зумовлені передусім такими факторами:
– збільшенням кількості руйнівних природних та техногенних катастроф, збільшенням їх складності, що потребує нових засобів, методів, процедур і ресурсів;
– розумінням того, що у більшості випадків ефективність цивільного захисту забезпечується не тільки підготовкою інфраструктури і відповідним плануванням її збереження та відновлення, але й оперативними та організаційними можливостями із захисту населення;
– появою нових технічних можливостей і наукових методик, які дозволяють аналізувати, передбачати і попереджувати небезпечні сценарії розвитку з точністю і достовірністю, яка була неможливою у недалекому минулому.





ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Що таке сквірт, чи всім жінкам він приєм...

/_pu/71/07751632.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Играйте с умом: стратегии и советы для у...

/_pu/71/25375051.jpg

Які ягоди вважаються найкориснішими для ...

/_pu/70/97567386.jpg

Що таке бердвотчінг: заняття, яке зробит...

/_pu/71/93688695.jpg

Обвисли груди? Усі способи повернути її ...

/_pu/71/46231096.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg