Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

05.12.2010

За минулу добу у Гребінці випало 9,2 см снігу.



За минулу добу у Гребінці випало 9,2 см снігу

За минулу добу у Гребінці випало 9,2 см снігу. Снігоприбиральна техніка працює весь день.

За прогнозами синоптиків схожа погода збережеться і протягом наступних 3-х днів, падатиме мокрий сніг, місцями буде налипання на лінії електропередач.

Щодо температури повітря, то вона триматиметься у районі від 3 градусів морозу до трьох градусів тепла. Докладніший прогноз погоди можна подивитись натиснув  "Прогноз погоды",  з головної сторінки сайту.

Ось така от ситуація із погодою. Для любителів тепла сніг – це горе , а для любителів зими – свято. Та і якщо добре подумати, як без снігу зимою? Без білих опадів – не та атмосфера свята, особливо коли прийде Новий рік чи Різдво.

Одягайтеся тепліше, витягуйте чоботи чи черевики і готуйтеся до свят. Новий рік не за горами. І не забувайте про санчата і лижі. Сезон починається. А ще можна хокей з друзями поганяти і на ковзанах покататися.

Бережіть себе!!!

ЩО ТАКЕ СНІГ ?

Сніг - форма атмосферних опадів, що складається з дрібних кристалів льоду

Освіта кристалів

Сніг виникає, коли мікроскопічні краплі води в хмарах притягуються до пилових частинок і замерзають. Що з'являються при цьому кристали льоду, що не перевищують спочатку 0,1 мм, падають вниз і ростуть в результаті конденсації на них вологи з повітря. При цьому утворюються відомі шестиконечні форми. З-за особливої структури молекул води можливі кути лише в 60 ° і 120 °.

При високій Термік кристали неодноразово вертикально пересуваються в атмосфері, частково тая і крісталлізуясь заново. Через це порушується регулярність кристалів і утворюються змішані форми. При цьому існує таке розмаїття, що зазвичай вважається, що не буває двох однакових сніжинок.








Сніжинки

Білий колір походить від укладеного в Сніжинці повітря. Світло всіх можливих частот відбивається на граничних поверхнях між кристалами і повітрям і розсіюється. Сніжинки складаються на 95% з повітря, що обумовлює низьку щільність і порівняно повільну швидкість падіння (0,9 км / год). Найбільша коли-небудь засвідчена сніжинка мала діаметр до 38 мм. Звичайно ж сніжинки мають близько 5 мм в діаметрі при масі 0,004 р. При падінні у воду сніжинка створює вкрай високий звук, практично нечутний для людини, але неприємний для риб.


Історія

Астроном Іоганн Кеплер в 1611 році видав науковий трактат «Про шестикутних Сніжинка", в якому піддав чудеса природи розгляду з боку жорсткої геометрії. Мініатюра «Про шестикутних сніжинка» - це раритет науки, документ теоретичної кристалографії і гордість її історії. «Достаток найглибших ідей, широта підходу при розгляді причин утворення сніжинок, чудові геометричні узагальнення, сміливість і дотепність висловлених гіпотез вражають і зараз» - ось авторитетна думка історика кристалографії І. І. Шафрановского.

В 1635 році формою сніжинок зацікавився французький філософ, математик і натураліст Рене Декарт, який написав етюд, що входить їм згодом у «Досвід про метеорит» або просто «Метеори».

У 1885 році, після безлічі спроб і помилок, американський фермер Уілсон Бентлі (Wilson A. Bentley) на прізвисько «Сніжинка» отримав першу вдалу фотографію сніжинки під мікроскопом. Він займався цим сорок шість років, зробивши більше 5000 унікальних знімків. На основі його робіт було доведено, що не існує жодної пари абсолютно однакових сніжинок (що згодом істотно доповнив теорію кристала).

У 1951 році Міжнародна комісія по снігу і льоду прийняла досить просту і отримала широке розповсюдження класифікацію твердих опадів. Згідно цій системі, існує сім основних видів кристалів: платівки, зірчасті кристали, стовпці (або колони), голки, просторові дендрити, стовпці з наконечником і неправильні форми. До них додалися ще три види обледеніли опадів: дрібна снігова крупка, крижана крихта і град.

У 2001 році свої дослідження в області снігу почав професор фізики, астроном Кеннет Ліббрехт (Kenneth Libbrecht) з Каліфорнійського технологічного інституту. У лабораторії професора Ліббрехта сніжинки вирощуються штучно.








Міфи і перекази про сніг


«В області, що лежить ще далі на північ від землі скіфів, - говорить Геродот, - як передають, не можна нічого бачити, і туди неможливо проникнути через літаючих пір'я. І дійсно, земля і повітря там повні пір'я, а саме це й заважає зору ».


В південнослов'янських фольклорі широко відома легенда про сніг, який білизною і рихлістю нагадував змолоти зерно, в ньому бачили падає з неба борошно . Цей мотив відбився в легендах «Коли Господь ходив по землі» і «Грешная жінка», а також в повір'я, записане в області Велеса в Македонії «Чому не падає з неба мука». У них розповідається про те, що борошно перестала падати з неба як сніг, тому що одна жінка витерла нечистоти дитини шматком тіста .







Повну фотогалерею "Зима" можна переглянути у фотоальбомі нашого сайту.






Схожі матеріали:
👁 1222
Категорія: Новини Гребінки




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ... На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ...
Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю
На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл... На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл...
50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина 50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина
У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО) У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО)
Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5... Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ