«Дякувати за добро так само важливо, як і його робити!»
11-го січня відзначають Міжнародний день слова «дякую». Ініціаторами цього свята є ООН та «ЮНЕСКО». Сьогоднішній день можна назвати однією з найбільш важливих дат у році - 11 січня в календарі відзначене як «Міжнародний день «дякую» (International Thank You Day).
Як часто, говорячи «дякую» чи то вдома рідним, чи продавцю в магазині, ми задумуємося про важливість і сенс цього слова? Напевно, нечасто, адже робимо здебільшого це автоматично і беземоційно.
Філологи стверджують, що слово «дякую» іншомовного походження. В українську мову воно прийшло з польської. А польське «дзенькую» взяло коріння в Німеччині, де воно звучить як «данке». Слово «спасибі», як неважко здогадатись, походить від староруського «спаси Біг» (спаси Бог).
На Україні, як у давнину, так і в наш час, невміння дякувати вважається ознакою невихованості. Тому, напевно, кожному ще з дитинства відомо, що слова «дякую» і «будь ласка» — чарівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Цього року на реконструкцію і ремонт вулиць Гребінківщини передбачено виділити 383,5 тис. грн.
Психологи сходяться на думці, що щиро сказані слова подяки справді мають чудодійні властивості, адже вони викликають позитивні емоції, висловлюють увагу, чим роблять наше життя світлішим і щасливішим.
Отож, 11 січня — це чудовий привід ще раз згадати про необхідність повсякденно говорити один одному навіть за якусь невеличку приємність слова подяки.
За матеріалами: «ЕХО з регіону»
Схожі матеріали:
|