Дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути біди
У побуті громадяни користуються різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації чи пошкодження здатні призвести до виникнення пожежі.
З огляду на це слід запам'ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
- електронагрівальні прилади інша побутова техніка повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення; - температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С; - відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
Небезпечним місцем в помешканні є кухня. У кухні зосереджені як відкрите полум’я (газова плита), так і високотемпературні прилади (духова шафа, мікрохвильова піч, електрочайник, тостер). Продукти, залишені без нагляду на плиті чи в печі та тліючі матеріали, необережно кинуті у відро для сміття - найпоширеніші "винуватці" пожеж на кухнях.
Полум'я від газової плити здатне запалити будь-які горючі матеріали. Конфорки електричної плити після її вимикання залишаються гарячими набагато довше, ніж газової, тож залишений над плитою рушник або інший горючий предмет може зайнятися через певний час.
Якщо ж ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:
- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання; - біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м; - усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; - попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У Гребінці бабусі не дозволили проголосувати вдома без паспорта
Під час використання пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; - користуватися печами, які мають тріщини; - розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; - сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; - застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; - здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки; - зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
Категорично заборонено:
- застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання; - експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією; - залишати під напругою незаізольовані кабелі та проводи; - обгортати електролампи та світильники папером, тканиною, іншими горючими матеріалами; - залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо.
МНС звертається до громадян! Пам’ятайте: дотримання правил безпеки життєдіяльності доступне кожному. Тож зробіть все можливе, щоб зберегти життя та здоров’я своє та Ваших рідних і близьких.
ТУМНС у Полтавській області
Схожі матеріали:
|