Не всі гребінчани цьогоріч ставитимуть вдома ялинку.
- Ви бачили ціни на ті ялинки? – запитує пенсіонерка Ганна Тимофіївна. – Та я краще на ті гроші дітям солодощів куплю. А замість ялинки куплю отаку несправжню, зв’язану із хвойних гілочок. Де 60 гривень, а де більше сотні віддати. І за що? Щоб потім всі свята голки підмітати?
Ставлять ялинки переважно молодята або сім’ї, де є маленькі діти, розповіли гребінчани.
- От мені та ялинка геть зовсім непотрібна, – каже гребінчанка Вікторія. – А чоловік наполягає, що це наш перший спільний Новий рік як подружжя, тому без зеленої красуні ніяк. Хоча я прекрасно би без неї обійшлася. Але слово чоловіка – закон.
Дехто питання ялинки вирішив один раз і на декілька років наперед. Хтось купив штучну, а хтось знайшов оригінальніший метод.
- Ми живемо в приватному секторі, – розповідає школяр Андрій. – І з батьками кілька років тому посадили ялинку на подвір’ї. Так що прикрашаємо її там. А вдома просто розвішуємо «дощик» з електричними гірляндами і ставимо букетик із ялинкових гілочок. І атмосфера новорічна є, і не боїшся, що ялинку кіт переверне, бо в нас такі випадки вже не раз траплялися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якою білизною вражатимуть гребінчанки своїх чоловіків у новорічну ніч?
Хоча є гребінчани, які ялинку не ставлять і з інших причин.
- Це відколи ялинка стала традиційною для українців? – посміхається Марія. – От я виросла в селі. Ніхто ніколи ялинку в нас не ставив. Це по містах пани чи панянки, може, ялинки собі прикрашали. А в селах люди дідухів ставили. От вони і є традиційною прикрасою до новорічних та різдвяних свят. А ялинка – то щось не наше. Принаймні я так думаю, бо виросла я на Західній Україні. А після минулорічних подій, пов’язаних зі столичною «йолкою», то я тим більше переконалася, що і без неї свята гарно проходять.
Але загалом більшість опитаних все ж погодилися, що хоча б декілька гілочок ялинки на новорічні свята повинні бути в кожному домі. Бо запахи хвої та мандаринок створюють святкових настрій, переконують гребінчани.
Grebenka.com
Схожі матеріали:
|