Площі під рисом в Україні ростуть дуже повільно, тому що сільгоспвиробники не зосереджують увагу на вирощуванні рису, вважаючи його дуже затратним і неперспективним.
Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів директор Інституту рису НААН Володимир Дудченко.
«Як на мене, аграрії просто не зосереджують на ньому увагу, вважаючи рис дуже затратним і неперспективним», ― сказав він.
«Технологія вирощування рису на зрошенні досить нова, але, тим не менше, ми уже маємо 6-7 господарств, які пробують її у себе. Витрати на 1 га можуть бути на рівні $2-2,5 тис./га, але вони амортизуються не за один рік. Так, зі старту вирощування на краплинному зрошенні може коштувати у 2,2 рази більше, аніж за звичайною технологією, але як приємний бонус ― урожайність виправдовує усі очікування, рослини можуть використати увесь свій агрономічний потенціал», ― розповів Дудченко.
За його словами, тоді окупність таких проектів наступає за три роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Пирятинщині продовжаться роботи по реконструкції полігона для ТПВ (ВІДЕО)
«До нас звертаються господарі із Полтавщини та Дніпропетровщини ― уже у цьому сезоні там запрацюють нові рисівничі підприємства. Більше того, до нас надіслали запити дві австрійські та одна німецька компанія. Ми зараз передаємо туди насіння і вони будуть вирощувати рис за нашою технологією у себе», ― додав експерт.
«Європейці бачать у нас стабільного партнера із гарною репутацією, тож хочуть вкладати у цей напрямок гроші та працювати», ― підсумував він.
Схожі матеріали:
|