Під головуванням першого заступника голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна відбулося засідання обласної координаційної ради з контролю за підготовкою народного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2020/21 року. Цього разу звітували Лубенський, Гребінківський, Пирятинський, Миргородський та Великобагачанський райони.
Директор ОКВП «Лубнитеплоенерго» Дмитро Приймак розповів про реконструкцію котелень і двох ЦТП, які мають призвести до економії підприємства на 580 тисяч гривень у цілому. Серед проблем підприємства – заборгованість перед НАК «Нафтогаз» через різницю в тарифах за різні роки та нестача грошей для встановлення лічильників теплової енергії у 85 будинках (6 мільйонів гривень).
Також на нараді обговорили питання передачі котелень «Лубнитеплоенерго» з обласного підпорядкування на місцеве, адже це підприємство обслуговує не лише Лубни, а й Гребінку та Пирятин. Міські голови цих міст не проти такого рішення. Повідомили, що це питання буде винесено на розгляд сесій місцевих рад. Наступного місяця буде проведена виїзна нарада з цього питання.
Крім того, обговорили складання плану енергоефективності комунальних підприємств Пирятинського та Великобагачанського районів, адже кошти на ці заходи не закладені.
«Якщо ми й далі будемо отоплювати великі приміщення шкіл чи інших установ, не турбуючись про заходи енергозбереження, проблеми та борги будуть тільки накопичуватися, – зауважив Дмитро Лунін. – Утеплення приміщення, модернізація тепломережі й опалення, перехід на тверде паливо. Варіантів економії може бути безліч, і плани енергоефективності мають бути в кожному районі».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший на Полтавщині інтерактивний радар запрацював у селі Мачухи
Яскравий приклад – місто Миргород. Взявши участь у програмі НЕФКО з модернізації теплового району «Авіамістечко», «Миргородтеплоенерго» замінило старі газові котли на сучасні з високим ККД, оптимізувало маршрут трубопроводів, замінило насосне обладнання котельні. Це дозволило знизити рівень навантаження в пікові години гарячого водопостачання, уникнути «перетопів». Котельні та житлові будинки скоротили споживання теплової енергії, електроенергії та газу до 30 %. Відповідно цифри в платіжках жителів у середньому знизилися на 500 гривень у місяць, повідомив перший заступник міського голови Миргорода Сергій Швайка.
Схожі матеріали:
|