На сьогоднішній день у Гребінківському районі 12 населених пунктів, де ще не ліквідували монументи комуністичного режиму.
8 лютого 2014 року по вулиці 50-річчя Жовтня, 26 лютого 2014 року за адресою Жовтнева, 9, пізніше – на території локомотивного депо Гребінка, а також на Деповському селищі, були зруйновані пам’ятники Леніну.
У однойменному міському парку вождя пролетаріатів не дали зруйнувати місцеві комуністи. Постамент навіть пофарбували. Місцева влада не захотіла йти з громадою на конфлікт та загострювати політичні протиріччя.
Сподіваються, що вдасться хоча б «прикрасити пам’ятник» табличкою, де буде вказано, що це монумент вождю тоталітарного режиму. Так само більшість жителів села Ульянівка проти знесення монументу Ілліча. Націонал-соціалістичну символіку в музеях, музейних кімнатах та в рельєфах закладів культури прибрали. Для демонтажу барельєфу на фасаді РБК потрібно близько 25 тис. грн. У райдержадміністрації кажуть, що всьому свій час - наразі це не найголовніша потреба району.
Окрім демонтажу пам’яток тоталітарного режиму, на Гребінківщині збираються проводити тематичні екскурсії у музеях району з роз’ясненням наслідків панування ідеології колишнього СРСР в України, зокрема і для дітей, що знаходяться в літніх таборах відпочинку. Також хочуть підготувати в районному краєзнавчому музеї експозицію «Полтавщина на історичних паралелях: 1917-1991 роки. Ідеологічний та соціально-економічний вимір».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятники та об'єкти культурної спадщини м. Гребінка
Планують створити базу даних про видатних уродженців району, які зробили значний внесок у справу національного визволення українського народу у різні історичні періоди, у національне відродження українського народу, в розвиток вітчизняної освіти, науки, культури; загинули смертю хоробрих в ході АТО на сході України; визнані борцями за незалежність України згідно із законом України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті».
www.podii.com.ua
Схожі матеріали:
|