На Гребінківщині у добровольці пішли залізничники, священики, підприємці
У Криму пролунали перші постріли, в української армії є перші жертви. І все це результат непрофесійності, а то і зрадницької позиції українського керівництва. Як і в ситуації з Майданом, під час російської агресії українські політики виявилися не готовими до адекватних дій.
Народ же проявив більш активну позицію і продемонстрував свою патріотичну свідомість. Тисячі людей підтримували Майдан, стільки ж засуджують зараз і російську окупацію Криму і готові захищати свою землю зі зброєю в руках.
З початку окупації Криму в Україні почався запис добровольців. У Гребінці на даний час їхня кількість сягає сотні, і росте щодня. Здивував перший доброволець, який прийшов на наступний день після заклику заступника військового комісаріату Сергія Кульоміна. Йому уже 70 років, а він готовий іти на війну захищати Україну. «Ми його знаємо як добру, порядну людину», - характеризує добровольця Григорія Магазія секретар Кулажинської сільради Людмила Безугла. Проте сам сімдесятилітній доброволець відмовився від будь-яких коментарів.
Серед гребінківських добровольців є й інші несподівані особистості. Одними з перших до військкомату прийшли такі відомі люди, як заступник голови Гребінківської районної ради Валерій Волошин, заступник начальника станції Гребінка Андрій Дюжев, заступник начальника Локомотивного депо Микола Соболев та інші. Доречно сказати, що двоє останніх відповідно до закону мають броню. Що ж покликало їх у добровольці?
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Полтавські транспортні правоохоронці затримали крадія, який викрав деталі з території вагонного депо
«Я за національністю білорус, але я не можу ховатися за броню, коли в країні таке твориться. Як у Івана Котляревського: «Де общее добро в упадку, забудь отця, забудь і матку, лети повинность ісполнять» - висловив свою позицію представник Локомотивного депо Микола Соболев.
«Я служив у Забайкаллі командиром радіолокаційної станції, в мене є військовий досвід, який, я надіюся, не знадобиться, але якщо треба, то я піду у перших рядах» - говорить представник депутатського корпусу райради Валерій Волошин
Серед добровольців також знайшлися священики і підприємці. Настоятель Свято-Покровської церкви Василь Коліщак з Майорщини, наприклад, служив в українському війську мотострілком, і готовий піти знову служити Батьківщині. Але поки активних воєнних дій немає його церковне начальство нікуди не пускає.
Підприємець Андрій Плис з Овсюків не служив у війську (його не взяли за станом здоров’я), але він готовий іти захищати рідну землю. «Я з початку і до кінця на Майдані, - говорить Андрій Плис, - був на передовій, так що бойове хрещення я пройшов». Проте його не хочуть відпускати малолітні сини Дмитро та Євген. Вони розуміють, що тато може й не повернутися з війни, якщо вона почнеться.
Олесь Пасічний
Пирятинська правда
Схожі матеріали:
|