Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

22.05.2012

На Полтавщині 22 травня - День святого Миколи Чудотворця



На Полтавщині 22 травня - День святого Миколи Чудотворця, іменини у миколи і календарне завершення весни

У народному побуті день 22 травня має назву Миколи Весняного або Теплого, і Святий сприймається як покровитель тварин, худоби, а також хліборобів та землеробства.

Одна з найголовніших подій "на Миколу” — це вигін коней у поле на першу пашу. "Микола весняний” вважався святом конюхів, і з цього приводу на площі, посеред села, священики кропили коней свяченою водою.

В полі їздили вершники — "щоб нечиста сила коней не мучила". Взагалі "Микола Теплий” вважався чоловічим святом, тому що багато хлопців випасали коней цілу ніч уперше.

У народі це свято найбільш відоме під назвою Микола Весняний. Крім весняного, є й зимовий Микола (19 грудня), тому й казали: "У кожнім році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи не буває тепла ніколи". Або: "Два Миколи: один з травою, а другий – з морозом".

Обидва Миколи - і Зимовий, і Весняний - погоду встановлюють. "Микола Весняний - з теплом, Микола Зимовий - з морозом". Цим днем знаменується кінець весни і початок передліття (з 22 травня по 10 червня). На Миколая можуть бути грози, дощі:

День Весняного Миколи, як правило, не святкують (крім карпатських пастухів).

Православна церква ж відзначає цього дня Перенесення мощів Святителя і Чудотворця Миколи з Мир Лікійських до італійського міста Барі.

Серед Святих, яких шанували у народі, навряд чи знайдеться інший, кого любили б більше, ніж Миколу. "Микола — другий після Бога заступник”, — казали у народі. "Попроси Миколу, а він скаже Спасу”.

Здавна жодному Святому у православній церкві не зводили стільки храмів та церков, як Миколі Чудотворцю. Саме йому поряд з апостолами кожного тижня по четвергах у православній церкві присвячена особлива служба.

Про цей день існувало кілька приповідок: "Прийшов Миколай — коней випасай”; "Юрій з теплом, а Микола з кормом”; "Святий Юрій пасе корів, а Микола — коней”.

Схожі матеріали:
👁 968
Категорія: Полтавщина
Теги: День Весняного Миколи, День святого Миколи Чудотворця, православна церква




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Полтавщина друга в Україні за рівнем охоплення громад про... Полтавщина друга в Україні за рівнем охоплення громад про...
Філіп Пронін ознайомився з роботою релокованого підприємс... Філіп Пронін ознайомився з роботою релокованого підприємс...
На Полтавщині унаслідок зіткнення автомобілів постраждали... На Полтавщині унаслідок зіткнення автомобілів постраждали...
На Полтавщині з'явиться унікальний Центр безпеки на воді На Полтавщині з'явиться унікальний Центр безпеки на воді
Полтавщина активно проводить верифікацію вулиць у ЄДРА Полтавщина активно проводить верифікацію вулиць у ЄДРА
На Полтавщині у ДТП постраждали двоє людей На Полтавщині у ДТП постраждали двоє людей

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ