30 грудня одразу в 10 населених пунктах Полтавської області органи місцевого самоврядування отримали акти виконаних робіт та готовності до експлуатації амбулаторій. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін та заступник Катерина Рижеченко передали на баланс амбулаторії в Березовій Рудці та Великій Кручі (Пирятинська ТГ), Петрівцях (Миргородська ТГ), Михайлівці (Михайлівська ТГ), Петрівці (Скороходівська ТГ), Селещині (Машівська ТГ), Покровському (Решетилівська ТГ), Божківському (Полтавська ТГ), Засуллі (Лубенська ТГ), Пирогах (Глобинська ТГ).
«На початку 2020 року ми ставили собі за мету добудувати всі 29 амбулаторій у сільській місцевості. Щоб виконати амбітний план і завершити будівельну частину, довелося бувати на об’єктах чи не щотижня, вирішувати проблеми, встановлювати строки виконання робіт. І вже сьогодні ми передаємо на баланс громад останні добудовані споруди, – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. – Амбулаторії збудовані з урахуванням сучасних будівельних норм і стандартів, просторі, доступні для людей з інвалідністю. В них створені всі умови для надання мешканцям якісних і доступних медичних послуг, проведення ранньої діагностики захворювань».
Тепер завдання місцевої влади – підібрати кваліфіковані кадри, наповнювати об’єкти додатковим обладнанням та підключити їх до опалення й електроживлення.
Одна з найбільших – амбулаторія в Засуллі. Вона забезпечена сучасними меблями, офісною технікою і частково медичним обладнанням. Передбачений окремий вхід для прийому лікаря-педіатра з можливістю огляду хворих та здорових дітей окремо. Є кабінети для лікарів, старшої сестри, оглядові, маніпуляційні, приміщення для зберігання інвентарю, медичних карток, душові.
Будівля амбулаторії розрахована на 4 лікарів та обслуговуючий персонал. Пропускна здатність – 96 пацієнтів на добу.
Нагадаємо, що 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини будувалися на Полтавщині за програмою Президента «Велике будівництво». Загальна сума фінансування – більше 225 мільйонів гривень: 202 мільйони – кошти субвенції, 22 мільйони – співфінансування з місцевих бюджетів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Полтаві запрацювала друга ПЛР-лабораторія для діагностики коронавірусу
Першу амбулаторію відкрили в селі Дмитрівка (м. Горішні Плавні). Влітку 2020 року здали об’єкти в селах – Лютенька, Петрівка-Роменська, Великі Будища Гадяцького району, Вирішальне Лохвицького району, Розсошенці Полтавського району. В більшості з них уже ведеться прийом громадян.
Схожі матеріали:
|