Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Вчора

На Полтавщині група медиків за хабарі робила довідки про інвалідність


На Полтавщині перевірять інформацію про чоловіків призовного віку, яким встановили інвалідність


корупційний скандал щодо медико-соціальних комісійВ Полтавській області тривають розслідування корупційних скандалів щодо медико-соціальних комісій, посадовців яких підозрюють у видачі за гроші довідок про інвалідність військовозобов’язаним.

У Полтавській області збирають інформацію про чоловіків віком 25-50 років, яким із 24 лютого 2022 року й донині вперше встановили інвалідність ІІ-ІІІ групи. Таке рішення Ради оборони області ввів у дію 24 жовтня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.

Відповідну інформацію Департамент охорони здоров’я Полтавської ОВА має надати Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА. При цьому, не йдеться про чоловіків, яким інвалідність ІІ та ІІІ груп встановили за наслідками травм, контузій, каліцтв, отриманих під час захисту України, а також за відсутності кінцівки, кистей, стоп ніг, одного з парних органів або ж наявність онкологічного захворювання, інтелектуальних порушень чи психічних розладів, церебрального або інших паралітичних синдромів, інвалідності з дитинства.

Імовірно, це пов’язано з корупційними скандалами щодо медико-соціальних комісій. Так, 18 жовтня у спеціалізованій травматологічній МСЕК правоохоронці провели обшуки. Під час слідчих дій поліціянти вилучили журнали протоколів та довідок експертних комісій. 23 жовтня Октябрський райсуд Полтави арештував документи, йдеться в судовій ухвалі.

За версією правоохоронців, службовці Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи разом із лікарями організували схему видачі довідок про інвалідність для військовозобов’язаних. За це працівники МСЕК вимагали від 8 до 15 тисяч доларів США.

Поліціянти встановили, що протягом року МСЕК визначила групу інвалідності для понад чотирьох тисяч чоловіків. Окрім того, в межах іншого кримінального провадження вилучили майже дві тисячі медико-експертних справи. Зокрема 1300 справ направили на експертизу до центральної МСЕК. Центральна комісія повернула справи зі вказівками про порушення, ще деяку частину висновків скасували або ж встановили невідповідність групи інвалідності.

Нагадаємо, що голову однієї зі спеціалізованих МСЕК Полтави викрили на отриманні понад 9 тисяч доларів США неправомірної вигоди за оформлення групи інвалідності. За даними слідства, голова комісії та його спільниця – жителька Лубенського району – налагодили схему отримання грошей за безпідставне оформлення груп інвалідності військовозобов’язаним чоловікам та їхнім родичам, щоб ухилитися від мобілізації.

Жінка підшуковувала зацікавлених осіб і спільно зі знайомими лікарями займалася підготовкою документів із неправдивими відомостями про стан здоров’я «пацієнтів». Фактичних обстежень люди не проходили.  

Надалі медичну документацію та отримані від клієнтів гроші за послуги вона передавала голові комісії. Останній готував акти огляду МСЕК, на підставі яких особам встановлювали групу інвалідності.

Посилення оповіщення на блокпостах

Рішення Ради оборони також передбачає посилення роботи зі вручення повісток та виявлення осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку на блокпостах. Ці обов’язки доручили виконувати Полтавському зональному відділу військової служби правопорядку, Полтавському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, Головному управлінню Нацполіції Полтавщини, військовій частині 3052, управлінню патрульної поліції та управлінню Служби безпеки України в області.

Нагадаємо, на Полтавщині зростає кількість вироків за ухилення від призову. Якщо за 2023 рік суди Полтавської області ухвалили 115 таких вироків, то за дев’ять місяців 2024 року їх в області вже 160 і їхня кількість зростатиме.

Кримінальна відповідальність за це порушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Окрім того, згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, існує адміністративна відповідальність для порушників правил військового обліку. Вона передбачає штрафи в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.

Схожі матеріали:
👁 92
Категорія: Здоров'я
Теги: призовний вік, чоловіки




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині група медиків за хабарі робила довідки про ... На Полтавщині група медиків за хабарі робила довідки про ...
На Полтавщині 46-річний репетитор зґвалтував 13-річного у... На Полтавщині 46-річний репетитор зґвалтував 13-річного у...
На Полтавщині виявили тіло чоловіка у підвалі недобудови На Полтавщині виявили тіло чоловіка у підвалі недобудови
Опалювальний сезон стартував в усіх громадах Полтавщини, ... Опалювальний сезон стартував в усіх громадах Полтавщини, ...
На Полтавщині внаслідок пожежі загинули дві жінки та 8-рі... На Полтавщині внаслідок пожежі загинули дві жінки та 8-рі...
На Полтавщині зіштовхнулися легковик та автобус (ФОТО) На Полтавщині зіштовхнулися легковик та автобус (ФОТО)

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ