Державна екологічна інспекція у Полтавській області повідомляє про відкриття сезону полювання на кроля дикого та зайця-русака, який триватиме до лютого 2016 року.
Також триває сезон полювання на білку, бобра, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового, єнотовидного собаку, лисицю, вовка.
Повідомляємо, що при здійсненні полювання при собі мають бути наступні документи (відповідно до Закону України Про мисливське господарство та полювання від 22.02.2000 № 1478-III): посвідчення мисливця; щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання; паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
Дані документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полтавських фахівців насторожують трупи маленьких кабанчиків на випалених територіях Пирятинщини
З метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, а також середовища їх перебування, забороняється полювати без належного на те дозволу, а саме: без документів, визначених Законом; полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму; полювання в заборонених для цього місцях; полювання у заборонений час, полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами; транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування; допускання собак у мисливські угіддя без нагляду; полювання з порушенням установленого для певної території порядку здійснення полювання; полювання на заборонених для добування тварин.
Держекоінспекція попереджає: дії, зазначені вище, відповідно до законодавства, кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні у незаконному полюванні, несуть відповідальність згідно із законами.
Схожі матеріали:
|