Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

22.01.2018

На Полтавщині продовжують хворіти на ГРВІ: чітка інструкція, як відрізнити недугу


Як розрізнити ГРВІ та грип


На Полтавщині продовжують хворіти на ГРВІ: чітка інструкція, як відрізнити недугуПопри канікули у багатьох навчальних закладах, останнім часом захворюваність на ГРВІ на Полтавщині зросла на 20%, але на 47% нижча за епідпоріг. Більшість тих, хто занедужали – діти.

22 січня, за даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», у Полтавській області збільшується кількість хворих на ГРВІ. Однак показники по області та в усіх містах і районах є нижчими за епідпороговий, – повідомляє прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.
 
Минулого тижня на Полтавщині захворіло 5 тисяч 486 осіб на ГРВІ. Дітей захворіло 3273, що складає 60% від кількості тих, хто захворів. Госпіталізовано 326 хворих, що складає 5,9% від загальної кількості тих, хто захворіли.

Як розрізнити ГРВІ та грип

Нагадаємо, що існують характерні симптоми кожного з захворювань. Але ми повинні розуміти, що грип є також гострим респіраторним захворюванням, тобто це інфекція дихальних шляхів, вірусна інфекція. Грип – це вірус, як парагрип, як бокавірус, це є причина ГРВІ. Зазвичай, коли йдеться про застуду, то частіше за нею стоїть риновірус, коли у нас виникає нежить, незначне підвищення температури тіла. Коли ми говоримо про аденовіруси, парагрип, так само, як грип, вони спричиняють ГРВІ.
 
Характерним для грипу є гострий його початок. Першу добу, як правило, температура підвищується до 38-39 градусів, а ніс – сухий. На другу чи третю добу з’являється біль у грудній клітці і починається трахеальний кашель, від якого спочатку дере в горлі. І, як правило, на четверту добу кашель стає продуктивним, тобто відходить мокротиння. Жоден інший вірус не дає такої кількості ускладнень, коли за короткий період часу хворіє велика кількість людей. Грип – більш небезпечне захворювання, ніж ГРВІ.

Симптоми, за яких обов'язково потрібно звертатися до лікаря:

– вам важко дихати, у вас є задуха;
– блювота;
– рідні помічають у Вас порушення або втрату свідомості;
– ви не можете збити підвищену температуру тіла, або вона зберігається більше трьох діб;
– у Вас кашель, від якого боляче;
– Ви маєте хронічні захворювання.

Профілактика грипу на роботі, коли хтось один захворів

По-перше, варто поважати інших. Адже, якщо Ви відчуваєте, що у Вас з’явилися якісь симптоми, не важливо – це грип чи інша вірусна інфекція, не треба бути героєм, не потрібно давати приклад іншим, що «я хворий приповз на роботу», бо Ви можете бути джерелом інфікування, приміром для вагітних, для ВІЛ-інфікованих, для людей, які отримують імуносупресивну терапію тощо. Ви повинні залишитися вдома і попередити про це інших.

Якщо ж виникла виробнича необхідність, без Вас не можна обійтися на роботі, в першу чергу маску повинен одягати хворий, для того, щоб стримувати аерозоль, де є вірус грипу, щоб цей аерозоль залишався на Вашій масці, а не поширювався на колег.

Дуже важливо мати чисті руки, бо коли ми кашляємо чи чхаємо, зазвичай, прикриваємося.
 
Не сподівайтеся, що цибуля чи часник врятують вас від грипу! Їхній ефект зводиться лише до того, що люди, які приймають часник, мають запах, тому до них не наближаються інші люди. Немає наукових доказів, що ці, безперечно, корисні овочі, попереджають грип.

Профілактика грипу – це вакцинація. Ви можете в медзакладі зробити щеплення, і таким чином мати імунітет, аби уникнути небезпечних ускладнень.

Чи варто вакцинуватись нині від грипу?

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр області, дитячий ендокринолог, каже, що вакцинуватись навіть в період розгулу ГРВІ та грипу варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка перспектива первинної медицини в 2018 році в Пирятині?

– Науково доведено, що щеплена людина карще перенесе вірусне заховрювання, навіть якщо і захворіє в період, поки після імунізації виробляються натитіла до грипу, – сказала лікар.

На Полтавщині з осені вже вакцинувались від грипу 8378 осіб, це 0,6% від загального населення області (в Україні показник дещо нижчий – 0, 45%).

Першочергово щеплення робили працівникам медзакладів (3382 особи), мешканці інтернатних закладів (1534), люди з хронічними недугами (800), люди за 60 років (341), діти (346), працівники освітніх закладів (255), працівники сфери послуг, транспорту (442).

Вакцина коштує від 160 гривень («Ваксігрип»), 213 гривень («GC Flu»).

Тяжких випадків заховрювання на ГРВІ та грип в області не фіксували за цей сезон.

– Є госпіталізовані, але то не значить, що вони в тяжкому стані, буває, що середнього ступеня тяжкості перебіг хвороби, – каже Світлана Писаренко.

Схожі матеріали:
👁 1483
Категорія: Здоров'я
Теги: ГРВІ, грип




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Кременчуцька школярка Ольга Питулько отримала «бронзу» мі... Кременчуцька школярка Ольга Питулько отримала «бронзу» мі...
У 32-річної мешканки Лубен з гаража викрали автомобіль У 32-річної мешканки Лубен з гаража викрали автомобіль
Виїхав за межі проїзної частини дороги та перекинувся: вн... Виїхав за межі проїзної частини дороги та перекинувся: вн...
У Пирятині завершили будівництво нового водозабірного вуз... У Пирятині завершили будівництво нового водозабірного вуз...
Військовослужбовець з Гребінківщини нагороджений посмертн... Військовослужбовець з Гребінківщини нагороджений посмертн...
На Полтавщині встановлять другий лінійний прискорювач для... На Полтавщині встановлять другий лінійний прискорювач для...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ