В Полтавській області продовжать інвентаризацію земель лісогосподарського призначення, земель запасу й водного фонду. Також інвентаризуватимуть ділянки, зайняті полезахисними лісовими смугами, розташовані на землях сільськогосподарського призначення. Ці заходи проводитимуть у межах Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років.
«Робота з інвентаризації земель, проведена торік в області, дала результати. За рахунок коштів фонду відшкодування втрат проінвентаризовано більше 7 тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення й земель запасу лісового фонду. Щоб структурувати цю роботу й допомогти органам місцевого самоврядування її здійснювати, створили Програму ефективного використання земельних ресурсів. Депутатський корпус її затвердив, і вона вже працює.
Вже отримали заявки від громад і від лісгоспів на проведення інвентаризації полезахисних лісових смуг, земель водного фонду, лісогосподарського призначення й земель запасу, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. – Паралельно інвентаризацію земель державної власності здійснюватиме й Держгеокадастр. Торік за кошти держбюджету проінвентаризовано близько 27 тисяч гектарів лісів. Цього року вже є запит на площу 44 тисячі гектарів земель державної власності, з них переважна більшість – землі лісового фонду, інша частина – землі оборони».
На засіданні обласна комісія затвердила пооб’єктний перелік ділянок для інвентаризації, проведення якої співфінансуватимуть за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Це зокрема 1175,83 гектара ділянок, зайнятих полезахисними смугами, 348,32 гектара земель водного фонду, 7392,2 гектара земель лісогосподарського призначення і 416,4 гектара земель запасу.
«Низка громад уже відгукнулися й готові взяти участь у програмі. Вони визначають, які площі та об’єкти інвентаризуватимуть, засвідчують цей перелік рішенням сесії та подають на розгляд комісії. Ухвалили такі рішення й подали заявки на участь у Програмі Великобудищанська, Гоголівська, Заводська, Новооржицька, Опішнянська, Петрівсько-Роменська, Решетилівська, Сергіївська, Чорнухинська, Хорольська, Білоцерківська, Краснолуцька та Великорублівська громади. Це ще не остаточний перелік. Заявки приймаємо до 30 квітня. Вирішили погоджувати їх поетапно, щоб заздалегідь запустити тендерні процедури на розробку документації», – розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Віктор Скриль.
Відповідно до Програми 30% вартості послуг з інвентаризації ділянок, зайнятих лісосмугами, співфінансуватимуть з обласного бюджету і 70% – територіальні громади. На інвентаризацію земель водного фонду відсоткове співвідношення передбачене 50 на 50. Роботи з інвентаризації земель лісогосподарського призначення й земель запасу фінансуватимуть навпіл: з обласного бюджету й лісгоспи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пирятинській громаді знаходяться на обліку 23 родини, де зафіксовано конфлікти та насилля
Затверджений перелік ділянок представлять на розгляд комісій обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, екології та раціонального природокористування, а потім винесуть на сесію обласної ради.
Схожі матеріали:
|