Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

24.05.2016

На Полтавщині волонитери WWF рахували орхідеї


Рахувати квіти запропонували Андрію Плизі – координатору волонтерів з офісу Всесвітнього фонду природи в Україні


На Полтавщині волонитери WWF рахували орхідеїЩе з минулого року, коли на луках біля Леляків та Усівки квітували орхідеї (зозульки), науковці національного природного парку «Пирятинський» заклали пробні ділянки для того, щоб налагодити облік та вивчення цих рідкісних рослин.

Вже на той час було зрозуміло, що власними силами нам не впоратися.

Рахувати квіти – робота приємна. Тому, саме цю справу найперше запропонували Андрію Плизі – координатору волонтерів з офісу Всесвітнього фонду природи в Україні.

Перед тим як допускати волонтерів до червонокнижних орхідей, ми їх випробували на посадці жолудів під Грабарівкою. Успішно!!!

Однак, як дійшло до діла, над запланованою науково-природоохоронною акцією нависла загроза. Через прохолодну весну виїзд довелося перенести. Зозульки почали квітувати пізніше. Дощі та вітри взагалі поставили під загрозу обліки. І все ж, 21 травня до десяти природоохоронців розбили наметовий табір на березі «курочківської» ями, озброїлися компасами, лінійками, фотоапаратами та пішли на луки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині розпочався виборчий процес нородного депутата по 151-ому округу

Квітуючих зозульок цього року було значно менше. Ці рослинки з Червоної книги дуже примхливі. Цвітуть лише за сприятливих умов. Довелося вишукувати у зеленій траві листочки тих орхідей, які ще не розквітли, або й зовсім не збираються цьогоріч цвісти. Наполегливість волонтерів дозволяє зробити попередній висновок, що чисельність орхідей на наших луках не знизилась. Вони ще порадують нас своїм цвітом, але вже не цьогоріч.



 

Природа віддячила волонтерам низкою цікавих зустрічей. На вході до рекреаційного пункту їх чекали червонокнижні бджоли-теслярі. Вони чомусь вирішили, що інформаційний стенд парку – зручне місце для з’ясування стосунків між самцями.

Крім того, удача посміхнулась орнітологу Віталію Казаннику. Вперше на території національного парку була відмічена скопа – хижий рибоїдний птах. З 2005 року науковець сподівався її побачити під час експедицій. Удайські простори – чудове місце для неї. І ось, нарешті, зустріч відбулась.
 
Доцент кафедри екології та охорони
навколишнього середовища КНУ ім. Т. Шевченка
Анатолій Подобайло


Схожі матеріали:
👁 1112
Категорія: Полтавщина
Теги: зозульки, парк Пирятинський, пирятин, природа, Орхідея




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині підліток загинув під колесами пасажирського... На Полтавщині підліток загинув під колесами пасажирського...
У Кременчуці внаслідок вибуху ворожого дрона пошкоджено б... У Кременчуці внаслідок вибуху ворожого дрона пошкоджено б...
Аграрії Полтавщини отримали 58,1 млн грн кредитів у 2025 ... Аграрії Полтавщини отримали 58,1 млн грн кредитів у 2025 ...
На Полтавщині військовим передали автомобіль На Полтавщині військовим передали автомобіль
На Полтавщині у ДТП травмувався 68-річного пішохода На Полтавщині у ДТП травмувався 68-річного пішохода
Смертельна ДТП на Полтавщині: загинув 86-річний пішохід Смертельна ДТП на Полтавщині: загинув 86-річний пішохід

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ