Змагання відбулися з перервою у два роки на колишньому військовому аеродромі «Велика Круча» поблизу сіл Ульянівка та Жовтневе, що на Гребінківщині
Дельтапланеристи з усієї України змагаються за першість на Гребінківщині, починаючи з 2008 року. Два попередні роки поспіль Чемпіонат не проводили через події в державі. Цьогоріч, хоча й з невеликою кількістю учасників, змагання відновили.
– Раніше багато спортсменів було, у тому числі з Росії та Польщі. Цього року росіяни не приїхали зі зрозумілих причин, поляків, на жаль, теж не було. Але змаганя відбулися. За першість боролися 18 спортсменів з різних міст України: Києва, Харкова, Львова, був навіть учасник із Криму, – розповів член президії Федерації дельтапланерного спорту України киянин Сергій Сергєєв, котрий свого часу і знайшов аеродром на Гребінківщині. – Це дуже зручне місце для подібних змагань. Там аномальна погода. Аеродром знаходиться між річками і там майже завжди сухо, навіть тоді, коли повсюди йде дощ. Федерація звернулася до Ульянівської сільської ради з проханням дати дозвіл на проведення чемпіонату, і нам дали добро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гребінківщині зібрали урожай ранніх зернових культур
Гребінківщина замінила спортсменам Крим
Чемпіонати України з дельтапланерного спорту проводяться з перервами, починаючи з 82го року. За цей час змагання відбувалися у різних містах країни, переважно в Криму. Однак, майданчиків для польотів дельтапланеристи мають вдосталь і без Криму. Головне, аби вистачало наснаги та фінансів займатися цим видом спорту, адже це задоволення не з дешевих.
Окремі деталі дельтаплану коштують до кількох тисяч доларів, плюс витрати на пальне. Крім того, аби взяти участь у подібних змаганнях, спортсмен має готуватися не менше шести років. Сьогодні Федерація тримається винятково на ентузіастах та активістах, котрі жити не можуть без неба і, звісно, можуть собі його дозволити.
Схожі матеріали:
|