Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

11.11.2019

«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості», – Сергій Щербак


Здійснені заходи з легалізації трудових відносин у регіоні обговорили на апаратній нараді в облдержадміністрації


«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості», – Сергій Щербак«Одна з проблем, які потребують радикального вирішення, – тіньова економіка. Складовою збільшення надходжень коштів до Пенсійного фонду є легалізація найманої праці. Тому питання боротьби з нелегальним працевлаштуванням надалі залишається основним пріоритетом у роботі нашого управління. Минулого року ми склали паспорт неформальної зайнятості населення області, проаналізували дані статистики, податкової служби, Пенсійного фонду. Виявили, що 81,5 тисячі осіб працездатного віку ніде не обліковуються. Це люди, які потенційно працюють неформально. У 2019-му ця цифра становила 76,5 тисячі осіб», – зазначив начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак.

Розповів, що з початку року фахівці управління провели серед населення і роботодавців понад 10 тисяч інформаційно-роз’яснювальних заходів із питань оформлення трудових відносин та наслідків нелегальної зайнятості.
 
«За результатами проведеної роботи оформлено трудові договори з 9,9 тисячі найманих працівників. Зокрема, за видами економічної діяльності: на промисловості – 1700 людей, будівництві – 350, транспорті – 200, сільському господарстві – 3980, торгівлі – 1350, інших галузях – 2320, – поінформував Сергій Щербак. – Із метою здійснення нагляду за дотриманням трудового законодавства на підприємствах, в установах, організаціях інспекторами праці проведено 830 інспекційних відвідувань у 765 роботодавців. Зокрема, 729 відвідувань – із питань оформлення трудових відносин. За результатами заходів державного контролю виявлено 598 працівників, які допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. 224 особи працювали взагалі без укладення трудових договорів. 236 людей виконували роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору, а це недотримання гарантій для працівників. Інспектори праці видали 216 роботодавцям приписи, складено 47 протоколів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності і передано до суду. Щодо 79 роботодавців винесені постанови, накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю на загальну суму 44,3 мільйона гривень».

Сергій Щербак розповів, що кожного місяця спільно з фахівцями податкової служби інспектори управління здійснюють контрольні заходи. Так, протягом жовтня провели 22 спільні перевірки, за результатами яких виявили 19 неоформлених працівників.

«Із початку року в області побільшало застрахованих осіб, внаслідок чого збільшилася сума сплаченого єдиного внеску зросла на 123,7 мільйона гривень і нині становить 651,7 мільйона гривень. Цифрові показники свідчать, що на Полтавщині спостерігається тенденція до зменшення рівня неформальної зайнятості», – додав Сергій Щербак.


«На Полтавщині знижується рівень неформальної зайнятості»
 

Порекомендував органам місцевого самоврядування створити робочі місця для інспекторів із праці. Розповів, що з-поміж 53 ОТГ і 6 міст обласного значення лише у 12 є такі робочі місця. У Миргороді ухвалене рішення про створення відповідної посади, але вона незаповнена.
 
«Протягом останніх трьох років зусилля фахівців пенсійних служб спрямовані на зниження рівня неоформлених трудових відносин на ринку праці в області. Це пов’язано з тим, що відповідний напрямок впливає не лише на процес надходження ресурсів до бюджету фонду. Основне – це захист соціальних прав громадян, які працюють. Одні роботодавці використовують працю неоформлених співробітників, інші вдаються до скорочення робочого часу при фактичній праці повний робочий день. Деякі люди працюють за цивільно-правовим договором із підміною трудового», – розповіла заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Оксана Мисик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині 1 261 пара наречених скористалися послугою «Шлюб за добу»

За її словами, протягом 10 місяців поточного року направлено матеріалів щодо понад 5 тисяч порушників законодавства. Загалом відповідальними службами проведено 462 перевірки щодо дотримання законодавства про працю. Виявлено 420 порушень. Нагадала, що на Полтавщині працюють обласна і районні робочі групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. За результатами проведеними ними близько 1500 обстежень щодо виявлення фактів використання праці неоформлених найманих працівників понад 500 суб’єктів господарювання заслухали на комісіях. У результаті легалізовано в добровільному порядку 113 юридичних осіб і 329 фізичних.

$IMAGE3$
 
«Кількість офіційно працевлаштованих людей на Полтавщині порівняно з початком року поступово зростає. На початку 2019-го їх було 416 тисяч, то у вересні – майже на 5 тисяч більше. Порівняно з 2018-им на 1 тисячу зменшилася кількість осіб, які працювали неповний робочий час, і майже на 1700 осіб стало менше тих, хто працював за договорами цивільно-правового характеру. Свідомими стали й роботодавці, – зазначила Оксана Мисик. – Найбільш вагоме цьогорічне досягнення – зменшення майже на 6 тисяч або на 2 відсотки порівняно з початком року найманих працівників, які отримують заробітну плату нижчу від мінімальної. Наразі їх 40 тисяч. Це 12 відсотків від загальної кількості по області. По Україні цей показник становить 10 відсотків. Внаслідок комплексу різноманітних заходів легалізовано більше 9 тисяч робочих місць, донараховано понад 9 мільйонів гривень єдиного внеску. Це свідчить про збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів, зокрема й пенсійного».

«За напрямком легалізації трудових відносин зроблено багато, але розслаблятися не можна. Темпи приросту ПДФО менші, ніж ми планували. Тож є над чим працювати. Дякую колегам, які очолюють робочі групи й залученим до роботи фахівцям профільних установ», – зазначив т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Схожі матеріали:
👁 904
Категорія: Полтавщина
Теги: Податкова служба, трудові відносини, пенсійний фонд, Полтавщина




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина 50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина
У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО) У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО)
Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5... Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5...
Виконував бойове завдання: на фронті загинув Герой з Греб... Виконував бойове завдання: на фронті загинув Герой з Греб...
Лубенською окружною прокуратурою забезпечено поповнення з... Лубенською окружною прокуратурою забезпечено поповнення з...
Завдяки позиції прокуратури Полтавщини оформлено право ко... Завдяки позиції прокуратури Полтавщини оформлено право ко...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ