Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко розповів про розвиток та широке застосування телемедичної платформи в регіоні.
За його словами, в умовах боротьби з COVID-19 стає актуальним формат дистанційних відеоконсультацій, що дозволяє зберегти здоров'я лікарів і пацієнтів, а також взаємодіяти медикам із колегами в особливо складних випадках. Таку можливість надають телемедичні технології, які нині набирають обертів і відкривають можливості надання якісних медичних послуг.
У 2019-2020 роках на Полтавщині за кошти субвенції з державного й місцевого бюджетів для потреб амбулаторій, що працюють у сільській місцевості, закупили 339 програмно-апаратних комплексів для телеметрії та телемедичного консультування на понад 23 мільйони гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полтавщина отримала близько 8 тисяч доз вакцини CoronaVac
«Наразі технічна складова роботи телемедицини забезпечена в повному обсязі. За дорученням голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова з метою повноцінної та ефективної роботи цієї системи ми проводимо онлайн-навчання лікарів, для того щоб пацієнт із кожного населеного пункту області міг отримати консультацію лікаря-фахівця обласної лікарні імені Скліфосовського або обласного клінічного кардіологічного диспансеру»,– розповів Ігор Панченко.
Після завершення навчання, орієнтовно з травня, громадяни та лікарі отримають повноцінний доступ до всіх складових телемедичної платформи:
- доступність діагностики для пацієнта;
- швидкість отримання показників стану здоров’я;
- консультації «пацієнт-лікар», «лікар-лікар»;
- диспетчеризація звернень.
Нині телемедицина стає важливою галуззю не лише в сфері медичного обслуговування людей, а й в обміні професійним досвідом, дистанційному навчанні, підвищенні рівня кваліфікації лікарів без відриву від роботи.
Схожі матеріали:
|