Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

25.01.2011

Пенсійна реформа не "обнулить" заробітки до 2000 року



Пенсійна реформа не "обнулить" заробітки до 2000 року

Реформа окрім всього усуне практику подання фіктивних довідок в захмарних розмірах

У ході проведення пенсійної реформи відбудеться плановий перехід до обліку заробітку, який для призначення пенсій буде визначатися за даними персоніфікованого обліку відомостей застрахованих осіб в органах Пенсійного фонду, тобто, за період після 1 липня 2000 року.

Як повідомив заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко, такі нововведення сприятимуть майбутнім пенсіонерам в оперативному оформленні пенсії, оскільки дані по зарплатах за 80-90-ті роки в багатьох випадках втрачені або мають недостовірний характер внаслідок реорганізацій та ліквідації багатьох підприємств і організацій.

До того ж в країні повсякчас використовуються печатки неіснуючих підприємств,
і часом для нарахування пенсій люди приносять фіктивні довідки про зарплату в захмарних розмірах.

Тому в ході пенсійного реформування пропонується простий цивілізований спосіб — брати відомості про зарплату без оформлення численних довідок, на підставі електронної бази даних персоніфікованого обліку платників пенсійних внесків, яка накопичувалася починаючи з 2000 року. Це цілком відповідає страховому принципу, на якому базується існуюча солідарна пенсійна система.

При цьому ті громадяни, які не змогли працювати після 1 липня 2000 року і накопичити в персоніфікованому обліку дані про власну оплату праці за період більше 5-ти років, можуть скористатися для обчислення пенсії заробітком за будь-які 60 календарних місяців роботи до вищезазначеної дати.

Особи, що впродовж загального періоду, за який буде взято пенсійний заробіток, мали трудову діяльність з низькою оплатою праці, додатково можуть скористатися правом «оптимізації зарплати». Це право буде модернізоване в ході пенсійної реформи. Суть його полягає у виключенні із загального періоду заробітку для обчислення пенсії часу низькооплачуваної роботи, яка відповідає 10 відсоткам тривалості стажу конкретної людини, але не більше 5 років.

Додатково до «оптимізованого» періоду заробітку буде надана можливість виключення періодів строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом, декретної відпустки.

Андрій ПЕТРОВ, «Полтавщина»


Схожі матеріали:
👁 1121
Категорія: Суспільство




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ... На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ...
Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю
На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл... На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл...
50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина 50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина
У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО) У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО)
Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5... Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ