Первинна мережа медицини на Гребінківщині укомплектована лікарями первинної ланки лише на 31%
Центри первинної медико-санітарної допомоги Хорольського району, м. Полтави №1 та №3 та м. Лубни укомплектували медпрацівниками на 100%. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.
Водночас, за його словами, у полтавському регіоні є майже 30-відсоткова потреба в медичних кадрах.
«На даний час первинна мережа медицини області на 71% укомплектована відповідними кадрами», - сказав Віктор Лисак.
За його словами, також існує певний дисбаланс між територіями.
«У деяких районах області запровадження медичної реформи бажає кращого. Викликають занепокоєння ЦПМСД, де укомплектованість лікарями первинної ланки менше 50%: Новосанжарський район -48%, Кобеляцький-45%, Козельщинський-44%, Лубенський і Машівський по 41%, Чорнухинський-39%, Гребінківський-31%», - сказав Віктор Лисак.
Для того, щоб медпрацівники їхали працювати в села, на Полтавщині впроваджують проект кадрового медичного забезпечення. Для молодих спеціалістів влаштовують спеціальні екскурсії у районах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У Гребінківській РДА говорили про модернізацію медичної галузі у частині створення інституту сімейного лікаря
До того ж, тим, хто погодиться працювати в селі, пропонують житло. Але лікарі нарікають на маленькі зарплати і брак бюджетних коштів.
Державні лікарні країни перетворилися на екстремальні зони виживання. У лікарів, і в медсестер останнім часом суттєво впав рівень освітньої підготовки. Молоді медпрацівники приходять на роботу, маючи лише теоретичну базу. А через мізерні зарплати вони не мають жодної мотивації для підвищення свого професійного рівня.
За матеріалами: np.pl.ua
Схожі матеріали:
|