УЗ готує шляхи і платформи під швидкісні потяги
Укрзалізниця продовжує проводити електрифікацію шляхів, повідомляє прес-служба відомства. Так, вже повністю введена в експлуатацію електрифікована ділянка Полтава-Кременчуг-Бурти. При цьому, як підкреслюють залізничники, електрифікація означає не лише перехід з дизельного палива на електрику, але і модернізацію усієї інфраструктури.
"Для залізничників перехід на електротягу означає не лише установку опор, монтаж контактного дроту і подання напруги - паралельно на усій ділянці електрифікації були реконструйовані станції, побудовані нові системи сигналізації, централізації і блокування і зв'язки, другі шляхи, відремонтовані платформи, вокзали і інше. У технічному відношенні, це абсолютно нова ділянка, яка дозволить вийти на новий рівень в забезпеченні сервісу і безпеки", - повідомляє Укрзалізниця.
Згідно з повідомленням УЗ, одночасно із закінченням електрифікації ділянки Полтава-Кременчуг-Бурти здійснюється підготування напряму Гребінка-Полтава-Красноград-Лозова-Харків для запуску швидкісних потягів Skoda і Hyundai. Там електрифікацією охоплені будуть 176 кілометрів експлуатаційної довжини.
Приміром, на станції Красноград ремонтується вокзал, побудований ще в 1898 році. Ця будівля реконструюється зі збереженням старовинних архітектурних особливостей. На станції Гребінка зроблено ремонт однієї з платформ.
Також Південною залізницею були введені спеціальні платформи для швидкісного руху. Це нововведення генеральний директор УЗ Володимир Козак рекомендував для облаштування усіх зупинних пунктів національного транспортного швидкісного коридору.
Одна з головних складових експериментальної новинки - павільйон спеціальної конструкції, яка служить для пасажирів не лише укриттям від негоди, але, передусім, надійним захистом від сильних потоків повітря, що створюються поїздом, який проходить із швидкістю більше 140 кілометрів на годину.
На цій платформі задіяні сучасні комп'ютерні технології і системи супутникової навігації, завдяки чому інформаційні табло і гучномовці заздалегідь сповіщатимуть людей про проходження швидкісного потягу.
Особлива увага при облаштуванні швидкісної ділянки приділяється і безпеці руху в місцях перетину залізничних шляхів з автомобільними дорогами. Щоб по максимуму унеможливити ДТП, за останнім словом техніки обладналися відразу 12 переїздів, повідомили в УЗ.
Схожі матеріали:
|