На ваш номер за декілька днів надходять десятки дзвінків із різних номерів. Нібито звертаються за неіснуючим оголошенням або просто "помиляються".
Комусь ви передзвонюєте, якісь дзвінки залишаються без відповіді. А через декілька годин ваша сім-картка заблокована, акаунти в соціальних мережах зламані, а з банківського рахунку зникли всі гроші.
Зловмисники телефонують оператору, називають номер телефону "жертви" і кажуть, що втратили телефон із карткою. Називають співробітнику компанії останні контакти. Після цього ваш номер опиняється "у руках" злочинців. За його допомогою можуть зламати пошту, акаунти в соціальних мережах і навіть банківський рахунок.
Як не потрапити на гачок
Експерт у сфері кібербезпеки Максим Очкун радить: щоб не попастися на гачок шахраїв, необхідно завести окремий "фінансовий номер". До нього варто прикріпити банківську карту і акаунти в найважливіших соціальних мережах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полтавський рибпатруль розповів, як правильно обрати якісну рибу
Водночас "звичайний" номер телефону можна залишати колегам, друзям і клієнтам. Якщо ж використовувати один номер, цілком можливо, що в якийсь момент вам зателефонують шахраї.
Як захистити себе від шахраїв
- Не передзвонювати, якщо вам телефонували з незнайомих номерів.
- Завести окремий "фінансовий" номер для банку і важливих соціальних мереж.
Про підозрілі СМС одразу повідомляти своєму оператору для того, щоб ваш номер без вашого відома не "відновлювали".
За матеріалами Гребінківського відділу поліції Полтавщини
Схожі матеріали:
|