Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

30.04.2012

Поліетиленові пакети поза законом?



Поліетиленові пакети поза законом?

В Україні хочуть заборонити одноразові поліетиленові пакети. Замість них пропонують користуватися паперовими.

Вже й відповідний законопроект є. Його розробили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства України.

Документ передбачає заборону виробництва, імпорту та розповсюдження пакетів об'ємом менше 20 літрів і товщиною менше 0,025 міліметрів. Порушників хочуть карати штрафами до 1700 гривень. Наразі законопроект проходить громадське обговорення.

Потім його мають направити у Верховну Раду. Якщо він буде прийнятий, то запрацює вже у 2013 році. У Міністерстві наголошують, що не проти випуску щільних пакетів великого обсягу, які є багаторазовими. Головне завдання закону - вирішити проблему накопичення поліетиленових пакетів та мінімізувати відходи.

Ці пакети дуже швидко використовуються, а потім можуть роками лежати на звалищах, виділяючи при розкладанні небезпечні речовини.

У ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА ПАКЕТІВ

Кожен споживач розуміє, що одноразові пакети - це дешево і зручно. У той же час експерти заявляють, що поліетилен дійсно завдає шкоди довкіллю.

- Мало хто задумується, що цей зручний винахід створює масу проблем, щорічно убиваючи мільйони птахів і тварин, іноді навіть призводить до повеней. Головна проблема - в утилізації пакетів, - говорить кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії Полтавського університету економіки і торгівлі Юлія Нікозять.

- При їх спалюванні утворюються дуже шкідливі речовини, канцерогени, що призводять до розвитку ракових пухлин. Тому ні в якому разі не можна спалювати ці пакети. Заривати у землю - також не вихід. При їх розкладанні токсичні речовини отруюють ґрунт і ґрунтові води.

Звідти отрута потрапляє в рослини. Свою частку отрути отримують тварини, що їдять ці рослини, а також люди при вживанні продуктів рослинного і тваринного походження. Шкідливі речовини, що містить у своєму складі поліетилен, хімічно дуже активні та втручаються у молекулярну структуру клітин живого організму.

«Треба вчити людей не смітити..»

Україна не перша країна, яка хоче заборонити одноразові поліетиленові пакети. Від них, повністю або частково, відмовилося уже чимало країн: Франція, Італія, Іспанія, Японія, Китай та інші.

- Є різні фактори, через які варто відмовитися від поліетиленових пакетів.

По-перше, головні компоненти в них - це непоновлювані та обмежені природні ресурси - нафта і газ. На виробництво пакетів витрачається чотири відсотки всесвітнього видобутку нафти.

По-друге, пакети не піддаються процесам біологічного розкладання. Фактично, їх розкладання може тривати сотні років.

По-третє
, пакети відносяться вітром, забивають стічні труби, потрапляють у водні шляхи, річки, океани. Відмова від таких пакетів - це гарний крок. Але, поки що в Україні немає налагодженої системи, яка б дозволила відразу замінити поліетиленові пакети іншою продукцію. До того ж, не потрібно забувати про і зворотню сторону проблеми забруднення.

Корінь її лежить, перш за все, у свідомості людини. Потрібно активно працювати над тим, щоб навчити людей не смітити, бережно і з повагою ставитися до навколишнього середовища.

До речі

Паперові пакети в продажу поки що знайти вкрай складно, є лише у спеціалізованих магазинах побутових товарів. Вони маленькі й призначені для бутербродів. Коштують 11 грн 70 коп за упаковку з 50 штук.

Паперові пакети збирається випускати Жидачівський картонно-паперовий комбінат (Львівська область). Це єдиний виробник газетного паперу в Україні. У приймальні підприємства розповіли, що дійсно у найближчому майбутньому планують виготовляти паперові пакети.

Можливо, з Нового року. Якщо буде можливість, то й раніше. Поки що для цього не налагоджено виробництво. Тому зараз не можна сказати, яку кількість паперових пакетів випускатимуть, якого вони будуть розміру та скільки коштуватимуть.

Цікаві факти
  • В океані плавають великі острови пластикового сміття. Їх площу можна зіставити з площами великих європейських країн.
  • Морські черепахи приймають плаваючі пакети за медуз, ковтають їх і через це помирають. Так само гинуть і кити.
  • У 200 5році в місті Мумбаї (Індія) була повінь, через яку померло більше тисячі осіб. Міська система водовідведення не справилася з потоками води через те, що стічні отвори і труби були забиті пакетами.


Схожі матеріали:
👁 1335
Категорія: Полтавщина
Теги: Поліетиленові пакети




Всього коментарів: 1

0
1 Стас   (30.04.2012)
А я так до них звик вже...

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Полтавщина друга в Україні за рівнем охоплення громад про... Полтавщина друга в Україні за рівнем охоплення громад про...
Філіп Пронін ознайомився з роботою релокованого підприємс... Філіп Пронін ознайомився з роботою релокованого підприємс...
На Полтавщині унаслідок зіткнення автомобілів постраждали... На Полтавщині унаслідок зіткнення автомобілів постраждали...
На Полтавщині з'явиться унікальний Центр безпеки на воді На Полтавщині з'явиться унікальний Центр безпеки на воді
Полтавщина активно проводить верифікацію вулиць у ЄДРА Полтавщина активно проводить верифікацію вулиць у ЄДРА
На Полтавщині у ДТП постраждали двоє людей На Полтавщині у ДТП постраждали двоє людей

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ