У Полтавській ОДА презентували доповнений Інвестиційний атлас надрокористувача України. У заході взяв участь Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який 13 лютого перебуває на Полтавщині з робочим візитом, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, голова обласної ради Олександр Біленький, секретар Полтавської міськради Олександр Шамота, начальник обласного Управління СБУ Євген Борзілов.
У вступному слові Олексій Гончарук повідомив, що дуже радий вперше відвідати Полтавську область у статусі Прем’єра.
«Полтавщина в плані надрокористувань – провідний регіон. Але, на жаль, це одна з найкорупційніших систем в Україні. Проблеми галузі існували і на центральному рівні, і на місцевому. І ви тут не з чуток знаєте, що таке схема доступу до надр. На державному рівні нам уже вдалося зробити досить багато. Ми змінили повністю роботу Державної служби геології та надр, і я буквально 4 дні тому заслухав нового керівника, як спрощується система надання дозволів, – заявив Глава Уряду. – Ми хочемо, що видобувним компаніям було максимально комфортно працювати в Україні. Так само просимо організувати роботу з інвесторами, бізнесом тут на місцях. Це залежить від органів самоврядування, обласних рад, громад. І ми поговорили з очільником Полтавщини Олегом Синєгубовим про те, що має бути зроблено, щоб навіть натяків на корупцію в області не було».
«Інвестиції стратегічно важливі для динамічного розвитку української економіки. Полтавщині є що показати і запропонувати інвестору. І ми будемо забезпечувати прозорі, чіткі та рівні для всіх умови господарювання. Але водночас моє завдання №1 - тотально знищити корупцію у державних структурах та в органах місцевого самоврядування Полтавщини. Моя позиція з цього питання жорстка і в майбутньому вона лише посилюватиметься. Я вдячний Президенту та Прем’єр-міністру за те, що вони започаткували цю антикорупційну лінію та підтримують її», – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Одним із дієвих засобів боротьби з корупцією та рівного доступу до ділянок якраз і є Інвестиційний атлас надрокористувача України. Це – сервіс із переліком ділянок надр, які інвестори можуть купити й розробляти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині озброєні чоловіки скоїли розбійний напад на таксиста
«Зараз в Атласі – понад 100 об’єктів для інвестування. Потенційний покупець може обрати об’єкт серед запропонованих й ініціювати аукціон. Водночас, якщо бажаної ділянки в переліку немає, її можна номінувати на електронні торги. У лютому стартують аукціони по 12 номінованих ділянках, які будуть проводитися за графіком. Графік, правила, а також зразки заяв щодо ініціювання та номінування розміщено на сайті Держгеонадр», – зазначив під час презентації голова Державної служби геології і надр України Роман Опімах.
Інвесторам Атлас пропонує дві ділянки на Полтавщині для видобутку нафти й газу: Оболонську площу в Семенівському районі й площу Писарівська-2 у Великобагачанському та Решитилівському районах. Площа першої – 496 кв. км, другої – 221 кв. км. Мінімальну початкову вартість цих лотів у Держгеонадрах ще обраховують.
Схожі матеріали:
|