Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

28.06.2020

Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Насичено, енергійно та пізнавально, за відгуками учасників, минули два дні тренінгу


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерамиНасичено, енергійно та пізнавально, за відгуками учасників, минули два дні тренінгу "Використання інструментів медіаграмотності у роботі публічних бібліотек  під час інфодемії", що відбувся у Лубнах 23 – 24 червня 2020 року.

Понад 20 працівниць публічних бібліотек вчилися аналізувати, розбирати, спростовувати недостовірну та поширювати наукову інформацію серед користувачів. А на третій день навчання провели стратегічну сесію, у ході якої опанували інтерактивну методику форум – театру для інформаційної безпеки та фактчекінгу і спланували марафон подальших заходів.

"Ми, як організатори були переконані, що під час інфодемії публічні бібліотеки можуть виконувати роль осередків по викриттю фейків, протистоянню дезінформації , а її працівники стати фактчекерами. Тепер учасниці  знають, як орієнтуватись у потоці надмірної інформації про коронавірус та будуть частіше поширювати наукову інформацію серед користувачів бібліотек», - говорить Олександр Чепур, адміністратор заходу.

Навчання провели досвідчені тренерки з медіаграмотності від Міжнародного благодійного фонду «Академія Української Преси» Олена Бурім та Ірина Цеба. Запросили у якості спікера і місцевих експертів та лідерів думок. Зокрема, лікар структурного підрозділу КП "Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради" в м. Лубни Антон Смагін, поділився власним досвідом фактчекінгу, яким він займається у вільний час, усвідомлюючи важливість донесення правдивої інформації про коронавірус задля зменшення наслідків від поширення пандемії.


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами
 

Відпрацьовуали під час тренінгу і певні алгоритми: проводили температурний скрінінг на вході, забезпечили соціальну дистанцію (1,5 м.) між учасницями, дотримувалися маскового режиму, активно користувалися санітайзерами, часто мили руки. Проведення тренінгу в умовах пандемії #COVID19 та адаптивного карантину потребує чіткого розуміння дій організаторів, серйозних підходів і створення безпечних умов для учасників. Навіть, обираючи страви для перерви на кава - брейк та обід, віддали перевагу продукції у заводській та мобільній доставці в індивідуальних блістерних упаковках.



 

По по атмосфері заходу відчувалося, що всі дуже скучили за офлайн спілкуванням та активним навчанням. І дуже приємно, що звучало багато відгуків, про те, що бібліотекарі  будуть поширювати отримані знання і навички  серед своїх користувачів. У соціальній мережі «Фейсбук» директорка Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика Валентина Сьомак коментує про важливість такої роботи серед бібліотекарів: «Працівникам бібліотек, які постійно працюють з користувачами і потребують відповідей на безліч питань необхідно самим добре відрізняти справжню інформацію від фейкової. Тому включилися без роздумів у проєкт».


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами
 

Актуальною вважають тему протидії фейкам та неправдивій інформації про COVID19 і представники громадськості з Черкащини. Відділення ВБО "Турбота про літніх в Україні" в м. Черкаси замовили методичні матеріали для своєї роботи. Керівниця відділення Тетяна Бугеря говорить, що відділення мало досвід використання даної методики. Волонтери через форум-театр висвітлювали громадськості тему кривди літніх людей. Методика може використовуватись для вирішення різних соціальних проблем, серед яких «інформаційна епідемія», яку спричинив «COVID-19».


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами
 

Учасниками тренінгу стали Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика, Лубенська міська бібліотека для дорослих ім. В.Леонтовича, КЗ "Центральна сільська бібліотека Засульської сільської ради", дитячі та шкільні бібліотеки міста і району.  Тренінг відбувався у рамках проекту «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей»  при підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Працівники публічних бібліотек Лубенщини стають фактчекерами


Схожі матеріали:
👁 1334
Категорія:
Теги: фактчекер, Олександр Чепур, тренінг, бібліотеки Лубенщини, Твій Світ




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині перехожі виявили поблизу дороги боєприпаси На Полтавщині перехожі виявили поблизу дороги боєприпаси
На Полтавщині п’яний водій BMW уночі врізався в електрооп... На Полтавщині п’яний водій BMW уночі врізався в електрооп...
Полтавщина однією з перших розробила проєкт Регіонального... Полтавщина однією з перших розробила проєкт Регіонального...
У Кременчуцькому районі в пожежі загинув чоловік У Кременчуцькому районі в пожежі загинув чоловік
На Полтавщині локомотив травмував неповнолітнього хлопця,... На Полтавщині локомотив травмував неповнолітнього хлопця,...
На Полтавщині 30-річний чоловік вбив свого знайомого під ... На Полтавщині 30-річний чоловік вбив свого знайомого під ...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ