Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

18.06.2016

Спорткомплекс у Гребінці: забезпечити стабільне фінансування


Перед початком пленарної частини засідання депутати оглянули спорткомплекс та ознайомилися з його роботою


Спорткомплекс у Гребінці: забезпечити стабільне фінансуванняДоля спортивного комплексу у місті Гребінці стала предметом обговорення на виїзному засіданні постійної комісії обласної ради сьомого скликання з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У засіданні, яке вів голова комісії Олександр Алексюк, взяли участь голова Гребінківської районної ради Валерій Зінченко, голова райдержадміністрації Віталій Роспопов, заступник Гребінківського міського голови Володимир Зінченко, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький, представники громадськості.

Перед початком пленарної частини засідання депутати оглянули спорткомплекс та ознайомилися з його роботою.

Як розповів директор комунального підприємства «Спортивний комплекс міста Гребінки» Юрій Копилов, унікальний спортивний об’єкт у Гребінці почали будувати у 1983 році та ввели в експлуатацію у 1995. На площі у 4 га споруджені гімнастичне містечко, стадіон з трибунами на 3 тис. глядачів, легкоатлетичний манеж та будинок фізкультури.

Є сауна, кафе та готельні кімнати для спортсменів. На базі спорткомплексу працює дитяча спортивна школа, в якій 244 вихованці під керівництвом досвідчених тренерів займаються легкою атлетикою, футболом та гандболом. Щороку у спорткомплексі проходить близько 120 змагань міського, районного, обласного та всеукраїнського рівнів.

Гребінка, спорткомплексУтім, вже багато років доля спорткомплексу, що став брендом Гребінки, тривожить місцеву владу, спортсменів та громадськість.

Адже районний та міський бюджети не в змозі забезпечити видатки на його утримання. Тільки за минулий рік на оплату спожитих енергоносіїв, заробітну плату працівників та господарські потреби цього комунального об’єкту використано 1774,5 тис. грн.

Кошти на проведення поточних та капітального ремонтів приміщень спорткомплексу не передбачені. Як зазначив голова районної ради Валерій Зінченко, орієнтовна вартість ремонтних робіт оцінюється фахівцями у понад 11 млн. грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кошти для гребінківського спорткомплексу обіцяють знайти у держбюджеті

Наразі частина приміщень комплексу перебувають у вкрай незадовільному стані. Зокрема, потребують невідкладного ремонту тренажерні зали, кімнати для проживання спортсменів, спортивні трибуни та легкоатлетичний манеж.

Якщо врахувати останнє зростання тарифів на комунальні послуги, то ситуація з фінансуванням цієї установи можна назвати катастрофічною.

Керівництво району та міста неодноразово порушувало перед Урядом, облдержадміністрацією, обласною радою питання щодо фінансування спорткомплексу з державного або обласного бюджетів. У Гребінку приїздили керівники різних рівнів, профільна постійна комісія обласної ради, проводилися наради та засідання, проте з певних причин вирішити питання по суті так і не вдалося.

Гребінка, спорткомплексНе зважаючи на прийняте у 2014 році Гребінківською міською радою рішення «Про безоплатну передачу із комунальної власності територіальної громади міста у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області цілісного майнового комплексу спорткомплексу міста Гребінки», а також рекомендацію профільної комісії обласної ради попереднього скликання - прийняти об’єкт у спільну власність територіальних громад області, проект рішення з даного питання на обласну раду так і не був внесений.

Головна причина - обмеженість коштів в обласному бюджеті.

Голова райдержадміністрації Віталій Роспопов поінформував, що дану проблему озвучили на парламентських слуханнях «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади», відповідне Звернення до Міністерства молоді та спорту надіслав народний депутат України Тарас Кутовий. За результатами звернення, в облдержадміністрацію надійшов лист за підписом Міністра молоді і спорту України Ігоря Жданова, в якому зазначено, що «Мінмолодьспорт готовий розглянути пропозиції про передачу комунального закладу «Спортивний комплекс міста Гребінка Полтавської області у державну власність з подальшим віднесенням до сфери управління Міністерства молоді і спорту».

Отже, є надія, що спорткомплекс приймуть у державну власність та фінансуватимуть з державного бюджету. Втім, за словами голови районної ради Валерія Зінченка, потрібно нівелювати можливі ризики – громада, насамперед, має бути упевнена, що новостворена база для тренувань олімпійців чи паралімпійців не завадить жителям міста і району й надалі користуватися спорткомплексом.

В обговоренні питання взяли участь голова комісії Олександр Алексюк, депутати обласної ради: Іван Близнюк, Олексій Порохня, Олег Сазонов, Владислав Мостовенко. Вони зазначили необхідність збереження та забезпечення стабільного функціонування спортивного комплексу у Гребінці. На думку депутатів, дане питання потрібно вирішити якнайшвидше, адже процедура приймання-передачі майна вимагає певного часу.

Гребінка, спорткомплексОтже, якщо до 15 липня Міністерство молоді та спорту України не надасть гарантії щодо приймання у державну власність спорткомплексу у Гребінці, комісія рекомендує обласній державній адміністрації створити на базі комунального закладу «Спортивний комплекс м. Гребінка» обласну Дитячо-юнацьку спортивну школу, відтак – забезпечити прийом спортивного комплексу в обласну комунальну власність та його фінансування з обласного бюджету.

– Це принципова позиція комісія, – підкреслив Олександр Алексюк. – Дане питання будемо тримати на контролі.

Відповідно до порядку денного, депутати також розглянули питання про хід виконання обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки.

За інформацією начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександра Буцького, у літній період оздоровлення юних мешканців Полтавщини проводитиметься у 30 позаміських дитячих закладах, з яких 16 належать до комунальної власності, 2 – до державної, 12 – до приватної, 8 закладів відносяться до позашкільної освіти. Окрім цього, при школах працюватимуть 671 дитячий заклад відпочинку з денним перебуванням, 52 табори праці та відпочинку, 9 наметових містечок.

За словами Олександра Буцького, загалом організованими формами оздоровлення та відпочинку та оздоровлення планується охопити 66 тис. дітей, що становить 49% від загальної кількості дітей шкільного віку. Цю інформацію депутати взяли до відома.

Також у ході засідання було розглянуто звернення до комісії.

 
    


    
 
Полтавська обласна рада


Схожі матеріали:
👁 1493
Категорія: Спорт
Теги: Гребінка, засідання, Спорткомплекс




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина 50-річний пішохід загинув у неподалік Пирятина
У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО) У ДТП біля Кременчука постраждали троє людей (ФОТО)
Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5... Вважався зниклим безвісти: Пирятинська громада втратила 5...
Виконував бойове завдання: на фронті загинув Герой з Греб... Виконував бойове завдання: на фронті загинув Герой з Греб...
Лубенською окружною прокуратурою забезпечено поповнення з... Лубенською окружною прокуратурою забезпечено поповнення з...
Завдяки позиції прокуратури Полтавщини оформлено право ко... Завдяки позиції прокуратури Полтавщини оформлено право ко...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ