07.08.2019 У Гребінці на Полтавщині під загрозою закриття пологовий будинок
| ||
У Гребінці на Полтавщині під загрозою закриття пологовий будинок. Обурені жителі міста планують відстояти пологовий за допомогою мітингів та зареєстрували на сайті Президента петицію проти закриття закладу. Загалом історія із можливим закриттям пологового у Гребінці була ще 2014 року, планували приєднати до Пирятина. – В місті Гребінка Полтавської області хочуть закрити пологовий дім. Найближчим містом до Гребінки є місто Пирятин Полтавської області, але через погані дороги швидка допомога буде їхати довго, а автомобіль є не в кожній родині . Що тепер робити людям і як виходити із ситуації? Ми надіємося, що ця петиція набере певну кількість голосів і її розглянуть і людям не прийдеться народжувати вдома, – йдеться у петиції, яку ініціював Дмитро Терещенко.
Станом на ранок вівторка, 7 серпня, петиція набрала майже півтори сотні голосів із необхідних 25 тисяч. А у місцевих групах в соціальних мережах почали публікувати повідомлення про скорочення працівників лікарні: На мітинг, який відбувся днями, прийшов і міський голова Гребінки Віталій Колісніченко. Люди вимагали від нього, аби він продав своє авто та зробив щось, аби пологовий не закривали. Також люди хотіли дізнатися, на чиєму балансі перебуває лікарня. – Якщо виникла така дискусія, потрібно було запросити головного лікаря, голову районної державної адміністрації, голову районної ради і прийняти нормальне рішення, а не покричати, – сказав Віталій Колісніченко, пообіцявши зібрати спільну зустріч. Закриття пологових відділень можливе у ще кількох районахНіна Дурдикулиєва, представниця Полтавського обласного центру здоров’я, пояснює, що подібні ситуації щодо закриття пологових відділень у Оржиці, Пирятині. Щодо останнього міста, у місцевих групах в соціальних мережах уже почали обговорювати можливість закриття.– Точної інформації немає. У Пирятині закриття, якщо ми приєднаємося до Лубенського району. Тоді буде окружний госпіталь і все тільки там, – говорить Вадим Кирпиченко, місцевий журналіст, який висвітлює ситуацію із закриттям лікарні. – У нас є сучасна реанімація, яка відкрита кілька років тому. І у випадку створення окружного госпіталю реанімаційне відділення теж можуть закрити. А це вже проблем серйозна, адже у цьому випадку мова йде про життя людей і тут вже треба рахувати хвилини на порятунок життя. А як це робити коли реанімації не буде. Те саме і з патологоанатомічним відділенням. Збудували нове кілька років назад. А тепер стоїть закрите. Ніна Дурдикулиєва щодо Гребінки говорить, подробиці зі статистикою народжуваності та аргументи доцільності закриття пологового відділення у Гребінці – у головного лікаря. Теоретично ж пояснює: – Безпека жінки важлива, особливо там, де персонал приймає пологи не частіше раз чи пару на тиждень. Відповідно, чим рідше персонал приймає пологи, тим зменшується практика, – говорить Ніна Дурдикулиєва. За її словами, швидше за все, народжувати гребінківьскі жінки будуть у Лубнах.
Відстань від Гребінки до Лубен – більше сорока кілометрів. Враховуючи, що у гребінківському пологовому відділенні народжують не лише жінки із міста, а і з сіл району, відстань може бути різною. Пологове відділення на 10 ліжок тут відкрили в серпні 2006 року. В ньому, згідно сучасних вимог, створені умови для індивідуальних та сімейних пологів, сумісного перебування матері та дитини. Відділення забезпечене необхідним обладнанням для надання кваліфікованої допомоги жінкам та дітям. Забезпечено 100 % обстеження вагітних на ВІЛ інфекцію. Пологове відділення забезпечене сучасним обладнанням: інкубатор для виходжування дітей з наднизькою вагою, пульсоксиметрами, дихальною апаратурою, шприцевими дозаторами, централізованим постачанням кисню те необхідним запасом медикаментів для надання невідкладної допомоги в разі кровотеч. У 2017 році Віктор Кривошея, директор Гребінківської ЦРЛ в одному із інтерв’ю говорив, що «зменшується кількість новонароджених на Гребінківщині, падає демографічний показник в державі», та пояснював, що «Гребінківський район, за попередніми планами буде відноситися до Лубенського госпітального округу. Але про закриття нашої лікарні не йдеться. Та скорочення ліжкового фонду і медичних працівників нас чекає». Утім, зараз, як зауважив у коментарі «Колу», пологове відділення, по суті, утримувати немає сенсу, оскільки статистика народжуваності у районі невелика, а фінансування, попри те, що воно надходить від ОТГ і районної ради, недостатньо. – За 2018 рік у нашому відділенні народилося 162 дитини, а у 2017 році на 25 дітей більше. За перше півріччя цього року народилося 62 дитини, – розповів Віктор Кривошея, головний лікар Гребінківської ЦРЛ. – Народжувати жінки будуть у Лубнах. Їх транспортуватимуть нашим транспортом, відстань від лікарні приблизно 40-42 кілометри. Для екстрених випадків у Гребінківській лікарні буде два пологові зали, але вони використовуватимуться, знову наголошу, лише для екстренних випадків. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пологовому відділенню Гребінківської ЦРЛ виповниться 10 років Віктор Кривошея також розповів, що середньому персоналу, до яких відносяться акушери та акушерки, запропоновані вакантні посади. Говорить, молодшому медичному персоналу також запропоновані посади, але більшість відмовляється. Лікар пояснює це можливістю перспектив працевлаштування у столиці, до якої із Гребінки не так далеко їхати. Днями у Гребінці буде проведено громадське обговорення щодо ситуації, яка склалася. Головний лікар Гребінківської ЦРЛ сказав, що також планує там бути, щоб спільно із людьми обговорити усі нюанси. У одній із груп, створеній задля порятунку пологового відділення від закриття, опублікували документи, в яких, зокрема, йдеться про те, що закрити його планують із вересня цього року. Схожі матеріали: | ||
|
Всього коментарів: 0 | |
На Полтавщині під час пожежі загинув 93-річний чоловік |
У Полтаві запрацював оновлений офіс обласної організації ... |
Пирятинська земля знову втратила Героя-захисника |
На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ... |
Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю |
На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл... |
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ
|
|