16 березня начальником Гребінківського районного сектору філії Центру пробації в Полтавській області Ларисою Туманевич спільно з секретарем Гребінківської міської ради Людмилою Цапенко, начальником відділу соціального захисту населення Тетяною Науменко, начальником відділу ведення реєстру територіальної громади та реєстрації місця проживання громадян виконавчого комітету Гребінківської міської ради Ларисою Бондар, директором міського центру соціальних служб Валентиною Даценко, начальником районної філії центру зайнятості Наталією Широковою ,в.о. директора районного територіального центру соціального обслуговування Ольгою Колотюк проведено «круглий стіл», під час якого обговорено питання взаємодії служб в рамках виконання заходів пенітенціарної пробації.
Лариса Туманевич зазначила, що для засуджених адаптація до життя на волі може ускладнитися відсутністю житла, побутовою невлаштованістю, складнощами з працевлаштуванням тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із 20 березня у Полтавській територіальній громаді на два тижні посилюють карантинні обмеження
Процес відновлення свого соціального статусу та повернення до нормальних умов життя обтяжується відсутністю підтримки з боку громади та штовхає їх на кримінальний шлях, підвищуючи рівень рецидиву злочину, адже самотужки складно, а, інколи, і неможливо вирішити зазначені проблеми.
В ході активної дискусії представниками служб Гребінківської громади визначено та узгоджено спільний алгоритм допомоги особам, які готуються до звільнення з місць позбавлення або обмеження волі, щодо трудового та побутового влаштування за обраним місцем проживання, влаштування, у разі потреби, до закладів охорони здоров’я, а також сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Підводячи підсумки, на засадах партнерства учасниками «круглого столу» зазначено, що пенітенціарна пробація відіграє важливу роль у сприянні соціальній адаптації та поверненні у суспільство звільнених громадян, що є провідним чинником зниження рівня злочинності в суспільстві.
Схожі матеріали:
|