Однією з найполум'яніших нот історії Радянського Союзу є рух шестидесятників.
Рух, що зародився в 60-их роках XX століття проти тоталітарного режиму і повів за собою велику частину, на той час, молодої інтелігенції.Багато людей за ідею поклали і душу, і тіло, віддали на зруйнування власну долю.
8 грудня в Гребінківській центральній районній бібліотеці відбувся вечір пам'яті шестидесятників - Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого.
Проводився він за ініціативи завідуючої районним народним краєзнавчим музеєм Л А. Безвиненко. Слухачами вечора-пам'яті стали учні 11-Б класу - Гребінківської ЗОШ №4 разом із вчителем української мови та літератури.
Для учнів було представлено змістовну розповідь, що містила у собі особливості біографії славетних антитоталітаристів: їх сміливу, незламну натуру, жагу до справедливості та миру; хист до.творчості та переживання все нових і нових арештів та знущань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
До гребінківських дітей завітав Святий Миколай
Безперечно, кожна людина, що входила до руху шестидесятників - яскрава особистість з високою соціальною позицією. Це - поети, філософи, письменники, прозаїки, журналісти, мовознавці, культурні діячі. Це люди, що прагнули бути почутими. Вони віддали останнє в своєму житті, зробили велику самопожертву.
Так, наприклад, Василь Стус був кандидатом на отримання Нобелівської премії. Люди не боялися помирати за правду та свободу. А ми? Ми боїмося влади, афронту. Ми мовчимо. Але чому? Чому зараз, коли країна переживає не найкращі часи, так мало тих, хто готовий до боротьби? Де у нас дух пращурів-шестидесятників? Мабуть, він безмовно тоне над безоднею...
Гребінчин край
Схожі матеріали:
|