У межах виконання Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» рішенням сесії Машівської селищної ради Полтавського району перейменовано 33 вулиці і провулки у населених пунктах громади.
У Машівці провулок Першотравневий перейменовано на честь Тараса Шевченка.
У Селещині вулицю і провулок Гагаріна, а у Богданівці - вул Чехова перейменували на Незалежності. Так увічнено історичний документ виняткового значення для долі українського народу—Акт проголошення незалежності України. За нього проголосувала більшість депутатів Верховної Ради. Постала нова самостійна держава—Україна, яка нині знову відстоює незалежність у народній російсько-українській війні. Назву вулиці, яка звеличувала діячку ВЛКСМ, російську диверсантку Зою Космодем’янську прибрали з топонімії.
Відтепер у селі Селещина ця вулиця називається Захисників України -в пам’ять про оборонців нашої Батьківщини протягом століть—від древньої Київської держави Русі, від Гетьманщини, УНР, УПА і до сучасних ЗСУ. У Кошманівці з’явилися ще й такі нові назви вулиці і провулку як Європейська і Європейський, що символізують вектор розвитку України.
Олександр Матросов— рядовий-піхотинець Червоної армії періоду 2 світової війни, уродженець Башкорстану. Входить до російського і радянського комуністичного пантеону так званої «Великої Вітчизняної війни». Єсенін-російський поет, який не має стосунку до історії Машівського краю. Тож вулиці матросова у Селещині та Єсеніна у Кошманівці перейменували на Єдності. У селі Абрамівка вул. Гагаріна перейменували на Патріотів.
Ці назви символізують свободолюбні, незалежницькі устремління українців, Акт Злуки між УНР і ЗУНР та єднання нації в боротьбі проти хижих московських орд. Незламна , Незламний -також у селі Селещина з’явилися ще й такі нові назви вулиці і провулку. Символізують незламність нації у відстоюванні незалежності від рашистів.
«Усунення імперських назв— маленький крок вперед. Водночас складається враження, що гуманітарний блок Машівської громади здійснював деколонізацію „для галочки“, не співпрацюючи із УІНП та спілкою краєзнавців. Тож щодо багатьох топонмів сталася профанація: не увічнили земляків, видатних Українців, діячів доби Гетьманщини, УНР, Героїв сучасної російсько-української війни та інших видатних особистостей, життя яких пов’язане із Машівським краєм»,- прокоментували рішення сесії Машівської ради у Полтавському офісі УІНП.
Полтавський офіс УІНП
Схожі матеріали:
|