24.12.2021 У поточному році поліцейські Полтавщини розкрили понад 300 шахрайств
| ||
На Полтавщині з початку 2021 року поліція розкрила понад 300 шахрайств, встановила та повідомила про підозри 145 правопорушникам. Загалом у поточному році до поліції області надійшло понад 1100 звернень від громадян про випадки шахрайства. Серед найпоширеніших є: - Телефонні шахрайства (псевдобанкіри телефонують громадянам і під різними приводами виманюють особисті та персональні дані, а також дані банківських карток начебто для їх захисту. Після отримання необхідної інформації злочинці знімають кошти).
- Інтернет-шахрайства (під час купівлі-продажу товарів псевдопродавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції, просить у вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані - зникає). - Побутові шахрайства (*під приводом термінового дзвінка незнайомці просять скористатися мобільним телефоном у громадян, після чого зникають; *під приводом продажу вікон за зниженими цінами зловмисники отримують передплату і зникають; *знайомі просять гроші в борг і не повертають тощо). - Псевдо-працівники (*аферисти представляються соцпрацівниками, які пропонують обміняти старі купюри грошей на нові, мотивуючи тим, що старі банкноти будуть не дійсними. Таким чином люди віддають шахраям свої заощадження, а натомість отримують звичайні папірці або сувенірні банкноти. *зловмисники представляються працівниками комунальних служб і, під приводом надання допомоги або перевірки лічильників, проникають до помешкання громадян. Поки господар на щось відволікається, аферисти нишпорять в оселі та забирають цінні речі. - З вашим родичем сталася біда (псевдолікарі чи псевдоправоохоронці телефонують родичам і повідомляють, що їх син, донька чи онука скоїли злочин або потрапили в ДТП, або в тяжкому стані їх доставлено в лікарню. І для уникнення «покарання», чи проведення «термінової операції» в лікарні потрібно заплатити гроші. Дані кошти злочинці просять перерахувати на картковий рахунок, або підвезти в певне місце, або відати їх третій особі, яка за ними приїде. Після отримання грошей спілкування припиняють). - віддалена заміна сім-карти (злочинці дистанційно перевипускають телефонну сім-карту та оформляють онлайн-кредити на ім’я власника у сервісі швидких позик). Аби не потрапити до пастки шахраїв, поліція радить дотримуватися наступних правил: - При телефонному шахрайстві: негайно припиніть розмову, зателефонуйте на контактний номер вашого банку та з’ясуйте чи дійсно відбувалася атака на вашу картку та чи потрібно її перевипустити. Залиште заявку оператору, що з вашим картковим рахунком намагалися вчинити шахрайські дії та заблокуйте картку.
- При Інтернет-шахрайстві: поцікавтеся характеристиками продавця та товару, не розголошуйте відомості вашого карткового рахунку (повідомлення 16-значного номеру Вашої картки буде достатньо для проведення платежу); під час купівлі товару користуйтеся послугою «накладений платіж». - Перевіряйте фальшиві вебсайти на сервісі Департаменту кіберполіції Національної поліції України STOP FRAUD або у Чорному переліку сайтів-шахраїв. - Якщо до вас завітали псевдопрацівники, ворожки або цілителі: не впускайте чужинців до оселі, повідомте сусідів або рідних про небезпечний візит незнайомців, або негайно зателефонуйте до поліції на номер «102». Пам’ятайте, що повірку та ремонт лічильників газу, води, електроенергії й тепла забезпечують тільки підприємства, що надають комунальні послуги. Контролери зобов’язані завчасно попередити про заплановані роботи та пред’явити документи. - Якщо до вас зателефонували псевдолікарі чи псевдоправоохоронці щодо ваших рідних, які «потрапили в біду»: не панікуйте, запитайте посаду особи, яка вам телефонує та до якої саме лікарні чи відділення поліції доставлено вашого родича. В жодному разі не повідомляйте інформацію про себе та своїх близьких. Терміново завершіть розмову і зателефонуйте тому родичеві, з приводу якого вам телефонують. - При віддаленій заміні сім-карти: власникам телефонів потрібно увімкнути в «Особистому кабінеті» мобільного оператора послугу заборони на дистанційну заміну сім-карти, також слід прив’язати сім-карту до вашого паспорта та активувати функцію додаткового підтвердження на всі платіжні операції, які ви здійснюєте в мережі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Професійний розвиток персоналу органу пробації ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи й нікому за жодних обставин не розголошуйте дані вашої банківської карти. Якщо ж ви все таки стали жертвою злочину, одразу звертайтеся до поліції будь-яким зручним для вас способом. Урахуйте ці поради та бережіть себе й свої заощадження! Схожі матеріали: | ||
|
Всього коментарів: 0 | |
На Полтавщині під час пожежі загинув 93-річний чоловік |
У Полтаві запрацював оновлений офіс обласної організації ... |
Пирятинська земля знову втратила Героя-захисника |
На Полтавщині викрили професора, який організував кілька ... |
Аграрії Полтавщини завершили збір урожаю |
На Полтавщині стартував плановий тур мобільної станції дл... |
НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ
|
|