До 27 травня усі лікарні Полтавщини мають бути переформатовані. Заклади в рамках медичної реформи повинні перейти на іншу форму роботи.
Про це сказав Віктор Лисак, начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА під час щотижневої апаратної наради 24 травня, пише kolo.news
.
– Буде визначено інший підхід. Будуть визначені опорні лікарні. Будуть визначені ті, які не будуть надавати медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. Далі будуть визначені опорні лікарні. Є чіткий критерій, уже визначені попередньо лікарні, але поки що не будемо розголошувати. Зробимо це коли опрацюємо все. Будуть визначені маршрути доставлення пацієнтів, оскільки не може бути на сьогодні розпорошений ресурс. Заклади, де по кілька пацієнтів, будуть акумульовані у потужні великі лікарні, сконцентровані в містах. Але логістику, маршрути транспортного сполучення, їх доступність будемо відпрацьовувати, – сказав Віктор Лисак, керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.
За його словами, з 1 червня ті лікарні, які не будуть визначені опорними, фінансуватися через Національну службу здоров’я України (НСЗУ) не будуть. Щодо пацієнтів, зазначив Віктор Лисак, тих, хто не потребує стаціонарного лікування, виписуватимуть. Опорні лікарні (базові) – це заклади, де буде найбільша кількість фахівців та медтехніки, працюватиме цілодобово. Тобто, коли пацієнтів госпіталізують з комплексною проблемою, там можна поставити точний діагноз і надати необхідну допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пирятині водії швидкої звернулись за допомогою до міського голови
Нагадаємо, кілька років в Україні уже триває медична реформа. Кабмін прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року». Так держава планує покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг. Згідно із розпорядженням «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023, року, у переліку, опублікованого на сайті Верховної Ради – 8 опорних лікарень на Полтавщині. Проте, судячи зі слів Віктора Лисака, наразі тривають роботи щодо уточнення закладів, за яким буде визначено, які у підсумку лікарні будуть опорними, а які 0 ні.
Схожі матеріали:
|