Зміни щодо строків виплати заробітної плати
20 листопада 2010 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати" від 23.09.2010 р. № 2559-УІ. Цим Законом внесено зміни до Кодексу законів про працю та Закону України "Про оплату праці".
Зокрема цими змінами закріплено такі норми: "Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата".
"Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника".
Закон є обов'язковим для виконання усіма підприємствами, установами, організаціями, та приватними підприємцями, що використовують працю найманих працівників. Тож у разі невідповідності строків виплати зарплати із строками, встановленими зазначеними змінами, суб'єктам господарювання необхідно внести відповідні зміни до трудового договору.
За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності.
Законом України від 20.05.10р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Згідно із зазначеною статтею, органи державної податкової служби мають право'здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства про працю суб'єктами господарювання незалежно від форми власності.
Л. КРАВЧЕНКО - головний державний податковий інспектор Гребінківського відділення Лубенської ОДПІ
Схожі матеріали:
|