Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Макіяж Схуднення Все для неї
Мода і стиль Ефективні дієти Свіжі ідеї манікюру
Маски для обличчя Догляд за волоссям Догляд за тілом. Масаж


Чим корисне катання на ковзанах?


Чим корисне катання на ковзанах?

Зима - чудовий час для активного відпочинку та розваг. Якщо вам набридло сидіти біля телевізора і хочеться весело провести час - вирушайте з родиною на крижану ковзанку нашого міського стадіону. Це місце, де ви можете одночасно підбадьоритися і розслабитися, розім'ятися і відпочити. Ковзанка привнесе романтику у ваше життя.

Вона стала місцем побачень для молоді та підлітків, літні люди із задоволенням поринуть тут у світ спогадів. Для людей середнього віку ковзанка - це унікальна можливість забути на деякий час про повсякденне рутині. Тут ви зможете зустрітися зі старими друзями і знайти нових. А скільки прекрасних емоцій відчувають ваші діти на ковзанці!

 Чоботар без чобіт ... Все, що вам потрібно - не сковує рухи одяг і бажання покататися. Відсутність ковзанів не повинно вас засмучувати: на нашій  ковзанці можна взяти ковзани на прокат. Новачки також можуть взяти напрокат захист.

 Біля території Гребінківської ковзанок розташоване затишне кафе "Оболонь", де ви можете випити чашечку ароматного чаю і скуштувати свіжих тістечок, послухати музику і обмінятися новинами з друзями.

 В даний час катання на ковзанах є дуже популярним. Багато хто не раз відвідував Гребінківську ковзанку на стадіоні. Теплий одяг - найкращий варіант для походу на ковзанку під відкритим небом. На жаль,це місце функціонує тільки в зимовий час при температурі нижче нуля. Вхід на відкриту ковзанку в цьому році безкоштовний.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчитися кататися на ковзанах

 Щоб уникнути неприємних сюрпризів, постарайтеся заздалегідь довідатися розклад ковзанки. Не забувайте, що через погодні умови відкритий каток може не функціонувати.

 Чим корисне катання на ковзанах? У дійсності, сучасні дослідження стверджують, що в такому відпочинку, як би дивно це виглядало, більше користі для душі, ніж для тіла. Про те, що аеробіка, фітнес та активні види відпочинку допомагають позбутися надмірної ваги відомо, напевно, кожному. Однак виявляється, такі види спорту "очищують" розум, мінімізують розвиток депресивних настроїв та знижують стрес. Сьогодні у сучасної людини часто просто не вистачає часу, щоб присвятити собі коханій годинку-другу та розвантажити власний розум і тіло.

І саме катання на ковзанах пропонує чудову можливість поєднати приємні і розслабляючі вправи для тіла і прекрасний час для того, щоб відпустити думки на свободу і дати відпочинок своїм мізкам. Рухова активність під час катання на ковзанах допомагає нашому тілу знизити рівень "шкідливого" гормону - кортизолу і пробудити від сну корисні ендорфіни. Саме ці гормони працюють як нейтралізатори болю в нашому організмі.

Їх рівень збільшується саме під час активних ігор, вправ і будь-який рухомий поведінки, сприяє піднесенню настрою людини і, якщо необхідно, знижує поріг больової чутливості. Концентрація на техніці виконання окремих сюжетів, вправ та мотивів допомагає відволіктися від поганих переживань і повністю відпустити думки. Саме після такого відпочинку мозок починає працювати швидше,набагато ефективніше і ви відразу ж починаєте знаходити відповіді на невирішені питання.

Крім розумової відпустки, катання на ковзанах допомагає досягти найкращої фізичної форми та підвищити імунітет. Прихильники ковзанів виділяють шість основних переваг цього виду активного відпочинку. По-перше, катання на ковзанах добре тренує і розтягує м'язи. По-друге, зростає загальна гнучкість організму, завдяки спалюванню калорій змінюється загальний вигляд тіла. По-третє, зростає стійкість організму до респіраторних інфекцій та покращується координація рухів. Катання на ковзанах поєднує в собі два види фізичного навантаження, яке припадає на організм при бігу підтюпцем і їзди на велосипеді. Тільки 20-30 хвилин щоденного катання на ковзанах допомагає організму стати фізично витривалим і знизить ризик серцевих нападів.

 Зважилися? Тоді гайда обирати ковзани, одяг та опановувати перші рухи нового хобі. Ви можете просто розгубитися серед розмаїття пропозицій.І тут важливо усвідомити одну річ - у вашому віці, навіть якщо Вам зараз 16 Ви вже навряд чи станете професіоналом фігурного катання, і навряд чи будете брати участь у серйозних змаганнях. А це означає, що першочергову увагу при виборі ковзанів слід звернути не на красу самого черевичка, а на його зручність і якість самого леза.

У спортивному світі виділяють декілька основних видів ковзанів: ковзани для хокею, бігові, льодові та фігурні. Перші два мають виключно спортивний характер і призначені для серйозних занять, націлених на певний результат.Причому, якщо ковзани для бігу, добре фіксуються у місці гомілки, а хокейні родичі захищають стопу та гомілку, то головна вимога до льодових ковзанів - легкість, а до фігурних - властивість добре "тримати лід" для виконання різних важких технічних елементів.

Отож, якщо ви зібралися кататися на ковзанах, а не грати в хокей, варто зупинити свій вибір на льодових або на фігурних черевиках. Черевики, як і підошви перших ковзанів зазвичай виготовляються із полегшеного пластику, а тому фіксованої підтримки ноги в них не передбачено. Леза таких ковзанів виготовляються з нікельованої або хромованої сталі. Черевики для фігурного катання виготовляються з натуральної або штучної шкіри, а також зі штучного матеріалу СР93.

У кожного з цих варіантів є свої переваги та недоліки. Шкіряні черевички, звичайно ж, теплі та краще поглинають вологу та одразу ж приймають форму ноги. Штучна шкіра значно легше натуральної, але вона не так швидко промокає і не так швидко втрачає свій вигляд. СР93 має високу здатність водовідштовхування, стійкість до пошкоджень та легкість. Саме цей штучний матеріал покривається Clarino (штучна замша), яка не пропускає вологу та стійка до поту.

Отже, зваживши всі за і проти, а також вирішивши яку суму Ви можете і хочете витратити на ковзани, вирушаємо до магазину. Прості і не дуже дорогі моделі можна придбати в спортивних магазинах міста. Якщо ж вирішили всерйоз зайнятися ковзанами, збирайтеся до спеціалізованих магазинах.

При виборі моделі ковзанів слід, перш за все, звернути увагу на розмір черевиків. Професіонали стверджують, що розмір ковзанів немає нічим не відрізнятися від звичайного розміру вашої ноги. Один з лідерів продажу ковзанів фірма «Risport» наголошує: «Ковзани слід підбирати точно за розміром, в іншому випадку строк служби їх значно скоротиться і зросте висока ймовірність травмування. Зовсім не потрібно приміряти ковзани на шерстяну шкарпетку. Модель та жорсткість черевика варто обирати, виходячи з вашого рівня підготовки. Головне, аби ковзани зручно «сиділи» на нозі та щільно тримали гомілку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як точити ковзани?

Якщо маєте намір використовувати ковзани лише час від часу не обирайте високі за ціною моделі, краще обмежтеся більш м‘якими та комфортними черевиками». Щодо тих моделей, де леза купуються окремо від черевиків, спеціалісти все ж таки не радять зупиняти на них свій вибір. І вся причина у тому, що зазвичай леза продаються не нагострені, нагострити їх повинні в магазині при купівлі, але враховуючи низьку популярність ковзанів у нашій країні, навряд чи хоча б один з магазинів чув про таку послугу і має для цього відповідне обладнання. Гострити леза на катку – теж не найкращий вихід, причини дивись вище.

Одяг. Отож, ковзани в рюкзаку, лишилося вирішити, що одягти. Звичайно ж, одяг має бути зручним та не заважати вільно рухатися. На противагу колишнім порадам одягати на каток шерстяні светри або лижні костюми, сьогодні прогрес пішов значно далі і досить комфортно т зручно, коли на вас є термобілизна, як вбирає піт, добре утримує тепло та добре «дихає». Звичайно ж, при виборі одягу обов’язково зверніть увагу на тип катка, адже зрозуміло, що каток під відкритим небом вимагає більш теплого одягу, головний убір та рукавички, тоді як на критому катку зазвичай можна обійтися без цих атрибутів.

І ще одне – не слідкуйте за модою, яку часто пропагують журнали. На відміну від симпатичних дівчаток моделей у спідничках та зав’язаними красивим вузлом шарфами, ви запросто можете заплутатися у такій деталі гардеробу та зробити своє падіння набагато болючішим. Отож, на катку ніяких довгих шарфів.

Отож, ви майже дійшли до цілі. Перед тим як вийти на лід останнім серйозним моментом залишається зашнуровування ковзанів. І тут ви маєте запам’ятати декілька основних правил:

1) шнурівки не мають бути занадто товстими, найкраще, коли вони нейлонові і трохи розтягуються.
2) черевик має шнуруватися знизу вверх поступово: слабше в носовій частині, аби забезпечити достатній кровообіг, щільніше в області підйому ноги для максимальної фіксації п’яти та захисту гомілки від травмування, знову слабше у місці вільних крючків для комфортного почування на льоду. Кажуть, якщо черевик правильно зашнурований, під шнурки неможливо просунути палець.

Якщо навіть ваші ковзани здаються вам надзвичайно корисними, аби зберегти їх такими назавжди, маєте правильно виконувати декілька неважких вправ протягом перших 4-6 годин ковзання.

По-перше, не варто стрибати. Черевики мають розношуватися поступово, а навантаження від стрибків може призвести до появи небажаних перегинів навіть тріщин.

По-друге, в цей період ковзання варто іноді зупинятися і перев‘язувати шнурівки, які теж розтягуються і в певний період стають не надто щільно прилягати до ноги.

 Вітаємо, ви майже дійшли до мети. На старт, увага,марш!

 Ми вже бачимо Ваші очі, з подивом і розгубленістю. Якщо поруч немає впевненого товариша, який може розповісти ази ковзання, варто все ж потренуватися з інструктором. 1-2 індивідуальних занять буде достатньо аби навчитися триматися на ковзанах, правильно ковзати і грамотно падати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танці на льоду, або що вдягнути на Гребінківську ковзанку?

 Роблячи перші невпевнені кроки, пам'ятайте про головне - не соромтеся! Ну і що з того, що навколо безліч тих, хто впевнено стоїть на льоду? По-перше, вони теж колись починали і були схожі на Вас, по-друге, 90% з них Вас просто-напросто не помічають, адже ковзани настільки захоплюють, що душа і тіло просто не дозволяють відволікатися на дрібниці. Отже, міцніше тримайтеся за бортик та ступайте на лід.Тепер потрібно з'єднати ноги разом так, щоб вони не роз'їжджалися в сторони, і намагатися спокійно постояти.

Початкове ковзання досягається за допомогою правильного відштовхування ребром ковзана, своєчасного згинання та випрямлення коліна опорної ноги та одночасного перенесення ваги тіла з однієї ноги на іншу.

Технологія ковзання має у собі 3 основні етапи:
1. поставити ноги разом паралельно
2. зігнути ноги в колінах та витягнути праву ногу
3. притиснувши правий ковзан щільно до льоду, відштовхнутися і намагатися проїхати невеличку відстань, ковзаючи на лівій нозі.

 Відразу ж налаштуйте себе на те, що без падінь не обійдеться. Падіння трапляються навіть у найвищих професіоналів. А тому краще зосередитися на тому, не як запобігти падінню, а як правильно падати. Падіння на льоду не настільки неприємні, як падіння на землю. І все це завдяки тому, що в більшості випадків падіння на льоду трапляється під час ковзання, а значить, інерція ковзання зменшує силу удару при падінні.

Теоретично, при падінні варто згинати ноги в колінах та розслаблятися, однак на практиці зробити це виявляється досить важко. Навчитися правильно падати можна тільки падаючи - як би жорстоко не звучало це твердження, але чим раніше ви впадете, тим скоріше здолаєте бар'єр боязкості і зрозумієте, що падати не так боляче.

Якщо Ви самі не катаєтеся на ковзанах, але вирішили зацікавити в цьому свою дитину, будьте впевнені, що він попросить Вас показати, як це робите Ви. Тому якщо не маєте метою вирощувати чемпіона, зробіть ковзання сімейним хобі!

Щодо дітей, і лікарі, і фізіологи як один стверджують, що це дуже корисний вид спорту. Катання на ковзанах однаково корисно усім, але фахівці кажуть про особливу роль ковзання при формуванні дівочого статури. Виявляється, ще тільки заняття гімнастикою в такій же мірі сприяють гарній поставі, виробляють плавність рухів, граціозність та музичність. .

Вік 3-5 років найбільш сприятливий для опанування основних правил ковзання. Приготуйтеся до того, що після кількох перших занять малюк може поскаржитися на біль у ногах. Зазвичай це є результатом незвичного навантаження на м’язи. Однак якщо скарги дитини продовжуються, буде не зайвим показати її ортопеду, аби виключити пласкість стопи. Випускаючи дитину на лід потурбуйтеся також про захисні шлеми, поролонові штани, а також наколінники та наліктники, призначені для катання на роликах.

Якщо дитина дуже мала, доведеться справді навчитися впевнено триматися на льоду і вам, адже малюки зазвичай ігнорують існуючі на катку правила, такі, наприклад, як ковзання в одному напрямі: діти можуть робити різкі повороти, а в результаті попадати під ноги іншим прихильникам льоду.

І наприкінці варто згадати про те, що ваші ковзани прослужать вам якнайдовше, при умові правильного догляду за ними та належного зберігання. І тут варто зосередитися всього на декількох моментах. Найбільший ворог леза – іржа, бо якщо вона з’явилася хоча б в одному місці, леза вже ніколи не стануть такими якісними, як і раніше. Ось чому завжди зберігайте їх сухими.

Не правило зберігання лез: не тримати їх у чохлах та сумках впродовж довгого періоду часу. Зберігайте ковзани так, щоб вони завжди добре провітрювалися.

Ніколи не просушуйте черевики на батареї, над плитою чи будь-яким іншим не призначеним для сушіння способом. Коли сезон ковзання закінчено, не полінуйтеся протерти ковзани, змастите леза машинним маслом, а шкіру черевиків вазеліном, акуратно загорніть у папір та сховайте у шафу і…чекайте наступної зими.

 Зима тільки починає царювати, не втрачайте часу і вирушайте на каток. Навіть якщо Ви навіть ніколи не бачили ковзанів у очі. Хто знає, а раптом це привід познайомитися з новими людьми? Або раптом цей симпатичний хлопець у смішному светрі і є Ваша доля? А ще Ви маєте всі шанси прославитися на весь світ і стати знаменитим. Згодна, щоб стати відомим фігуристом, починати слід з досить ніжного віку. Але хто сказав, що Ви не можете бути батьками знаменитості, а?

 Обов'язково ознайомтеся з правилами поведінки на ковзанці. Зверніть увагу, що катання дітей на льоду здійснюється тільки під наглядом батьків або супроводжуючих осіб. Щоб забезпечити собі безпеку на ковзанці не робіть рухів проти потоку, що катаються. При нещасному випадку зверніться в медпункт, що знаходиться на території спорткомплексу. Оскільки в більшості випадків адміністрація не несе відповідальності за збереження речей, залиште цінні прикраси вдома, вирушаючи на ковзанку.

 Пам'ятайте, катання на ковзанці залишить після себе масу приємних вражень!


Схожі матеріали:

👁 5911
Категорія: Догляд за тілом. Масаж



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Кандидозные инфекции: клиника, диагности...

/_pu/71/62632824.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Как определить самые прибыльные онлайн-и...

/_pu/71/56374692.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Обвисли груди? Усі способи повернути її ...

/_pu/71/46231096.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Речі, на які чоловіки звертають увагу на...

/_pu/71/29623762.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

5 найкращих ігрових автоматів для риболо...

/_pu/71/09119284.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg