Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Як вибрати собі собаку і зрозуміти, що вона твоя?


Як вибрати собі собаку і зрозуміти, що вона твоя?

Для багатьох людей собака - майже член сім'ї. Він може бути другом, помічником, захисником, своєрідним лікарем. Тому якщо ви вирішили завести пса, то маєте знати, як зробити ваше спільне життя комфортним для усіх.    .

Краще всього брати цуценя в дім навесні, перед відпусткою. Тоді у вас буде вільний час, щоб допомогти малюкові звикнути до всього і влаштуватися. А саме щеня за літо зміцніє і буде готове до зимових холодів.

ДРЕСИРУВАННЯ СОБАКИ ПІДВИЩУЄ ДИТИНІ САМООЦІНКУ

Вибираючи собаку, слід розуміти, що купуєте собі не пухнасту іграшку, а живу істоту, яка може бути справжнім другом і помічником. Тому до вибору треба підійти дуже ретельно.

Спершу слід визначитися, для чого потрібен собака. Визначити задачі, які на нього будуть покладені.

Дитині потрібні собаки, що виконуватимуть роль охоронців, компаньйонів та для реабілітації після довготривалої хвороби.

Потрібно звернути увагу на вік дитини.  Категорично не рекомендується купувати собак дуже маленьким дітям. Адже це не іграшка, а живе створіння. Собака потребує фінансів, її потрібно годувати, купувати їй амуніцію та робити щеплення. Дитина ж не в змозі буде вирішити усі ці фінансові питання.

Можна підбирати улюбленця для своєї дитини в залежності від її фізичного стану. Тобто, якщо дитя маленьке та слабке, воно не в змозі буде справитися з собакою.

Зрозумійте, що собака - це тварина, яка по своїй природі має жити в зграї. Тобто пес звик коритися вожакові. І людина, яка буде керувати собакою, має бути сильніша за неї.

Для реабілітації після хвороби найкращій варіант - голден ретривер. Це дуже контактна та спокійна порода, яка добре піддається дресурі.

За допомогою собаки навіть можна врятувати свого сина від поганої компанії.

Коли хлопчина буде займатися дресируванням собаки, він може підняти свою самооцінку і йому не потрібно буде самостверджуватися у поганих компаніях. Для цього можуть підійти собаки службових порід - шнауцер, німецька вівчарка тощо.

У кожної собаки закладені якості охоронця. Все залежить від того, як пса навчати. Але навіть найменша собака буде захищати свою територію. Хоча найкращими охоронцями все-таки вважаються вівчарки - німецькі, кавказькі, середньоазіатські, а також добермани.

Для людей похилого віку також потрібно брати собаку, яка не переважатиме їх по силі.

Собаки мисливської групи мають сильно розвинутий мисливський інстинкт, що направляється людиною шляхом дресирування. Це хорти, лайки, гончі, норні, лягаві і спаніелі. Як винищувачі гризунів зарекомендували себе тер'єри (фок стер'єри), пінчери і шнауцери.

Службових собак використовують для виконання якої-небудь роботи самостійно або під управлінням хазяїна. Це великі тварини з активно-оборонною реакцією, їх основні ознаки: відданість господареві, чуйність, здатність до дресирування. Це собаки-сторожі, собаки-провідники. До собак службових порід відносяться різні види вівчарок, ердельтер'єр, чорний тер'єр, шнауцери, доберман, боксер, рот-вейлер, німецький дог, московська сторожова тощо.

Фахівці не рекомендують брати ті породи собак, які називають «бійцівськими» - бультер'єри, пітбультер'єри, ротвейлери. У них дуже важкий і непередбачуваний характер, вони схильні до агресії. У невмілих хазяїв пітбультер'єри та бультер'єри можуть стати вбивцями. В Англії, щоб придбати бультер'єра, треба пройти обстеження у психотерапевта.

Виявляється, що такі собаки не витримують голосних розмов, махання руками і гримас. Мабуть, не кожен з господарів це знає. Одному господарю бультер'єр вчепився зубами в ногу. Рятуючись, той відрубав собаці голову, а ногу лікував довго і мало не зостався калікою.

Перед тим, як купити породистого пса, найкраще звернутися до центру собаківництва.

НАЙДОВШЕ ЖИВУТЬ ПУДЕЛІ І ТЕР'ЄРИ

Тривалість життя більшості собак коливається від восьми до п'ятнадцяти років. Рідко трапляються випадки, коли собаки жили 20 і більше років. Як правило, рекорди довголіття належать невеликим песикам.

Маленькі песики, порівняно з родичами великих порід, менше хворіють. Учені виявили, що тривалість життя найбільших собак світу - датських догів та ірландських вовкодавів - коротша, ніж у всіх інших порід. Треті у цьому списку - добермани.

Найдовше живуть пуделі і невеликі тер'єри. Серед довгожителів також золотисті ретривери, шпіци й дворняжки, із великих собак найздоровішими й найживучішими є хаскі.

Вивчивши дані страхових компаній і звіти ветеринарів, вчені дійшли висновку, що боксери вимагають від своїх господарів найбільших витрат на лікування, хоча живуть при цьому зовсім недовго. А середня тривалість життя спаніелів різноманітних видів значно перевищує тривалість життя інших порід. Це навіть при тому, що вони схильні до застудних захворювань, від яких можуть страждати все життя.

У 45 днів щеняті видають свідоцтво про народження і паспорт 


Фахівці радять не купувати щенят на базарах, а лише в спеціалізованих магазинах. Найкраще - в клубах собаківництва. Звичайно, на ринку велике різноманіття тварин, які коштують не дуже дорого. Але там за якість ніхто відповідальності не несе.

Кожне щеня - унікальне. І щоб вибрати грамотно, потрібно оцінити саме цю уни кальність. Слід вивчити все про дану породу. Можна походити на виставки, поспостерігати за поведінкою обраних цуценят, подивитися на їх фотографії, зустрітися з господарями собаки, якого хочете придбати, напроситися на спільну прогулянку.

Знайомство з породою вимагає не менше трьох місяців. Дуже важливо, хто заводчик. Адже від нього багато що залежить: вибір батьків, годування мами в період вагітності і вигодовування цуценят - тобто їхнє самопочуття на все життя. Про те, як з цуценятами обходилися в перший місяць їхнього життя, багато в чому залежить їх характер. У жорстких заводчиків цуценята виростають нервовими і забитими.

Попросіть показати вам усіх щенят, які є. Якщо вам виносять з окремої кімнати тільки одне щеня, а інших не показують, напевно, хочуть продати найгіршого.

Хороша собака - це поєднання трьох якостей: здоров'я, стійка психіка та зовнішній вигляд.

Щеня має бути чистопорідним, а це підтверджується тільки племінними документами, які ви маєте обов'язково попросити у заводчиків. Перше, що ви повинні зробити, це подивитися на маму. Вам мають показати її родовід і ветпаспорт.

Перевірте час вакцинації і звірте клеймо мами. Далі вам повинні показати фотографії тата або дати посилання на відповідний сайт. Попросіть копію акта в'язки, яка підтверджує,  що маму пов'язали саме з цим псом, в результаті чого на світ з'явилися надані вам щенята.

Якщо батьки титуловані, то вам повинні показати підтвердження цього, тобто копії чемпіонських сертифікатів як мами, так і тата, виставкові дипломи собак. Запам'ятайте, що в родоводі вашого щеняти будуть проставлені лише ті титули собак, підтвердження яких є в наявності у заводчика.

Коли цуценяті виповнюється 45 днів, його реєструють у кінологічному клубі. На нього ставиться клеймо і виписується спеціальна щеняча картка (свідоцтво про народження), яка повинна мати печатку організації розплідника або клубу, його адресу і телефон. Там записується ім'я нового власника.

Ще у цуценяти вже може бути ветпаспорт, у який заносяться відомості про зроблені щеплення. Ветеринарний паспорт оформляється при першій вакцинації цуценяти і заповнюється ветеринарним лікарем. Після досягнення віку 6-9 місяців, власників цуценяти запрошують на виставку.

Отримання позитивної оцінки є підставою для видачі родоводу.

Родовід - це основний документ собаки, який використовується для проходження виставок, випробувань, змагань і племінного використання. Родовід потрібно отримати до виповнення собаці п'ятнадцяти місяців.

ТЕМПЕРАМЕНТИ СОБАКИ І ХАЗЯЇНА МАЮТЬ ЗБІГАТИСЯ

Майбутній хазяїн собаки має ретельно обміркувати, чи зможе собака обраної породи пристосуватися до конкретного клімату або товариства певних людей.

Необхідно вирішити, де буде жити собака - у квартирі чи за містом. Подумайте, собака яких розмірів більше підходить для ваших житлових умов: маленький, середній чи великий. Собаки великих порід вимагають постійного руху, без якого вони відчувають дискомфорт і погано себе почувають. 

Якщо ви живете в невеликій квартирі на четвертому поверсі, то краще відмовитися від сенбернара, німецької вівчарки або сетера і завести пуделя, таксу або фокстер'єра. Тому при покупці щеняти поцікавтеся в хазяїна майбутніми розмірами собаки і можливими відхиленнями від стандарту.

Хто шукає собі собаку для міської квартири і не має можливостей для прогулянок у скверах, варто звернути увагу на вельштер'єра, шотландського тер'єра, бедлінгтон тер'єра, пекінеса, ірландського тер'єра, таксу, спанієля. Такі собаки найкраще пристосовуються до умов великого міста.

Якщо ви купуєте щеня гончої або мисливського собаки, пам'ятайте, що їх треба вигулювати як мінімум по 2-3 години на добу, а при відсутності вільного руху вони починають хворіти. Тим, хто живе за містом, поруч із лісом, варто знати, що собаки з гончим і мисливським інстинктом часто самі пускаються «промишляти» у лісі. Якщо ви не займаєтеся полюванням, можливо, краще зупинити свій вибір на сторожових породах або вівчарках.

Темпераменти собаки і хазяїна повинні збігатися. Людям, які легко дратуються або потребують спокою, не слід купувати собак темпераментних порід - фокстер'єр, пітбультер'єр, ірландський тер'єр, ердельтер'єр, вельштер'єр, бедлінгтон тер'єр.

Рухливого, енергійного собаку легше тримати в гарній фізичній формі, але і прогулянки йому потрібні більш тривалі. Під час дресирування такі собаки поводяться як школярі-непосиди: слухають неохоче, не доводять роботу до кінця, вертяться. Вони вимагають спокійного врівноваженого ставлення. 

Власникам, що мають флегматичний темперамент, не варто вибирати щеня мисливських порід - активних і пустотливих тер'єрів, такс, спанієлів. До того ж, погано дресировані собаки з вибуховим темпераментом (коллі, добермани, шнауцери) можуть створити масу незручностей і конфліктних ситуацій для свого хазяїна.

Для тих, хто шукає собаку середнього темпераменту і таку, що не часто гавкає, варто звернути свою увагу на чау-чау, кокер-спаніеля, кінг-чарльз-спаніеля, французького бульдога, пуделя, шотландського тер'єра, італійського віндшпіля, таксу, бігля і бассета.

Спокійний, урівноважений характер мають сенбернари, ньюфаундленди, московські сторожові. Флегматичний собака зручний тим, що він не метушиться і не пристає з нав'язливими пещеннями.

Довга шерсть собак захищає їх від холоду, але на ній залишається більше бруду і догляд за нею складніший. Довгошерсті собаки линяють восени і навесні, а їхня шерсть важко забирається з килимів, подушок і диванів. Однак цьому можна запобігти, регулярно вичісуючи собаку. Бруд і сніг можна видалити за допомогою грубого рушника.

Досить практична шерсть середньої довжини з підшерстям. Гладкошерсті собаки майже не брудняться, але вони погано захищені від непогоди. У плані підтримки чистоти у квартирі дуже практичні жорсткошерстні собаки (тер'єри і шнауцери), вони не линяють і майже не брудняться.

Коротконогі собаки (бассети, такси, дрібні тер'єри) сильніше брудняться в сиру погоду, їм складно пересуватися по глибокому снігу. Собакам з короткою мордочкою властиві задишка, храп, схильність до теплових ударів та серцево-судинних захворювань. Довгі вуха бладхаундів і спанієлів легко травмуються під час прогулянок і собачих бійок. «Вухастики» частіше страждають на запалення середнього вуха.

«Районка», головний обласний тижневик


Схожі матеріали:

👁 8874
Категорія: Поради на всі випадки життя



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Весільні букети для нареченої – краса та...

/_pu/71/64620555.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg