Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Чому на нуль ділити не можна?


Чому на нуль ділити не можна?

Чому небо блакитне? Чому корови не літають? Звідки діти беруться? Чому сніг тане? Чому кішки нявкають? Чому сир «дірявий»?

 Про що тільки не задають наші дітки! .. А ось питання «Чому на нуль ділити не можна?» Не задають. Чому?  Бо ще в школі вчителька сказала, що НЕ МОЖНА.  Не можна, значить, не можна!

Значно пізніше, вже в інститутах, ми дізналися, що ділити виявляється все-таки можна, і вийде в результаті -  нескінченність.  Але, зізнайтеся, наш розум прийняв цей факт як якесь допущення, умовність, адже ми з дитинства пам'ятаємо - не можна. А, власне, чому все-таки?

 Для початку давайте розберемося, звідки з'являється нескінченність, до поняття якої на перших курсах університету ми поставилися з деякою часткою недовіри. Всі дивно просто: якщо яка-небудь число ділити на все менші й менші, то буде отримувати все більше і більше значення. Чим менше буде дільник, тим більше стане частка. Так з'являється нескінченність.

 Але фізики і математики не люблять нескінченності, тому  умовно прийнято, що на нуль ділити не можна.  Виходить, що допущенням є неможливість ділити на нуль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підказки починаючому шкільному психологу

 Звернемося до азам математики . У арифметиці існує чотири дії - додавання, віднімання, множення і ділення. Але рівноправності у них немає. Математики вважають основними діями тільки два з них: додавання і множення, решта - зворотні дії, слідства основних.

 Розглянемо поняття «віднімання». Для вирішення прикладу «5 - 3 = ...» треба з п'яти предметів прибрати три, що залишився при цьому кількість і буде відповіддю на наш приклад. Але, враховуючи, що основною дією вважається додавання, давайте дещо змінимо наш приклад, записавши його у вигляді додавання: «х 3 = 5». Тобто до якого числа треба додати три, щоб вийшло п'ять?

 Так само справи йдуть з поділом. Вираз «8: 4 = ...» випливає з виразу «4 • x = 8». Скільки разів за чотири треба взяти, щоб вийшло вісім?

 І ось він, відповідь! Якщо 5: 0 - це варіант запису 0 • x = 5, то виходить, треба знайти таке число, яке при множенні на 0 дасть 5. Скільки разів по нулю треба взяти, щоб вийшло щось більше, ніж нічого?! Але при множенні на 0 завжди виходить 0, цей факт лежить в самому визначенні нуля! Числа, яке при множенні на 0 дає щось відмінне від нуля, не існує. Виходить, завдання не має рішення, а вираз 5: 0 не має сенсу. Щоб зменшити кількість безглуздих завдань, було прийнято, що на нуль ділити не можна.

 Найбільш допитливі читачі неодмінно запитають:  а як же з поділом нуля на нуль?

 Давайте розберемося. Виходить, рівняння 0 • x = 0 має рішення? Або нескінченне число рішень? «Х» може бути рівний і одиниці, і двом, і мільйону. Так, при х = 0, виходить 0 • 0 = 0, тоді 0: 0 = 0? А при х = 1, 0 • 1 = 0, значить, 0: 0 = 1?! Або 0: 0 = 1000000?!

 Виходить, ми не можемо знайти рішення виразу «0: 0», значить, і в цього виразу немає рішення. Виходить, нуль на нуль теж ділити не можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчимося малювати. З тіні у світло перелітаючи, або Як створити обсяг?

 Ось до таких цікавим умовиводів можна прийти, замислившись над відомим з початкових класів фактом: на нуль ділити не можна.

 Зацікавило? Дочитали до кінця? Отже, саме через таких як ви і з'явився наступний життєвий анекдот.

- Чому не можна ділити на нуль? Множити ж можна, причому теж нуль виходить.

- Чому не можна? Можна, тільки результат такого поділу - нескінченність

- А чому не нуль?

- Ну ось, дивися: 2 * 0 - це два взяти нуль разів, буде нуль. А 2/0 - це «Скільки разів нуль уміщається в двійці», нескінченність.

- Якщо 2/0 = х, то значить 2 = х * 0, тобто 2 = 0. А якщо 2 = 0, значить 2/0 = 0!


Схожі матеріали:

👁 6941
Категорія: Навчання
Теги: діти, віднімання, фізика, образование, завдання, Ділення, нуль, основні дії, школа



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Какие колпаки на колеса лучше?

/_pu/70/56414015.jpg

З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Bingo Lingo: список псевдонімів для бінг...

/_pu/71/52132163.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Чи правда, що не можна пити воду після п...

/_pu/71/80081172.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Найкращі спортивні онлайн-букмекерські к...

/_pu/71/79984501.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Шампунь от перхоти: как выбрать и исполь...

/_pu/71/62214789.jpg