Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Вчимося малювати. З тіні у світло перелітаючи, або Як створити обсяг?


Вчимося малювати. З тіні у світло перелітаючи, або Як створити обсяг?

Для того щоб зображення виглядало рельєфним і живим, потрібно зобразити гру світла і тіні. Це завдання часто ставить у глухий кутпочатківців малювальників.

На щастя, для її вирішення існує чіткий покроковий алгоритм, придуманий художником Бертом Додсоном і названий ним«Карта світлотіні».

 Перш ніж описати цей алгоритм, поговоримо трохи про градаціях сірого кольору.

 Уявіть собі шкалу: на лівому кінці вона біла, на правому - чорна. А між цими двома кольорами знаходиться безліч відтінків сірого.

(Строго кажучи, чорний і білий не можна назвати «квітами». Це так звані «ахроматичні тону». А чорний художники називають «відсутністю кольору». Але це так, до слова).

 Отже, існує безліч градацій сірого, але для зображення світлотіні нам цілком вистачить чотирьох.

 Найпрозоріший відтінок - це світло. Білим кольором ми зображуємо найяскравіші і освітлені ділянки предмета.

 Наступний відтінок - помірно прозорий, або світло-сірий. Цим відтінком зображують так звані ділянки «відбитого світла».

 Більш темним відтінком сірого малюють ділянки предмета, що знаходяться в тіні.

 І нарешті самим темним, майже чорним відтінком малюємо тінь, яка падає від предмета.

 Що таке яскраве світло, тінь на предмет і падаюча тінь від предмета - більш-менш ясно. А ось «відбите світло» часто викликає подив: наше око не привчений помічати ці ділянки, які перебувають на кордоні світла і тіні.

 Крім цього, зображати тіні потрібно ретельно і точно: саме розташування світлих і темних ділянок створює рельєф і структуру предмета - причому саме так, як його бачить художник, коли і він сам, і джерело освітлення знаходяться в певних конкретних місцях. Варто повернути голову або зрушити джерело світла - і тіні відразу ляжуть по-іншому.

«Карта світлотіні» допомагає розв'язати всі ці складності.

 Щоб правильно намалювати гру світла і тіні, треба точно зафіксувати своє місце розташування і кут зору, а також місцезнаходження джерела світла. Потім потрібно намалювати контури предмета за допомогою «маленького альпініста».

 Наступний крок - знайти найсвітліший ділянку і намалювати його контури: точка за точкою, слідом замаленьким альпіністом, Як ніби освітлена область - це окремий предмет. Потім шукаємо найтемніший ділянку предмета - той, який явно виглядає затіненим. І точно так само малюємо його контури. Після цього малюємо тінь, яка падає від предмета - поки теж лише контури.

 Коли ви намалюєте всі ці карти, ви виявите області «нічиєї землі» між ділянками яскравого світла і густій тіні. Саме це і є області відбитого світла.

 Зазвичай їх спочатку не бачать: для незвичного ока вони зливаються або зі світлом, або з тінню. Але після малювання карти око починає розрізняти відтінки, властиві відбитого світла.

 Коли карта намальована, можна приступати до «розмальовці». Для цього найкраще настругати грифель, взяти ватяну паличку, яка зазвичай використовується для косметики, вмочити її в грифельну пил, немов у фарбу, і розтушувати області на карті: відбите світло - трохи, тінь - погустіше і потаємні, падаючу тінь - зовсім густо. Якщо якась ділянка вийде дуже темним - можна завжди стерти зайвий грифель гумкою.

 Крім розтягування, можна використовувати штрихування: області відбитого світла заштрихувати легкими рідкісними штрихами, області тіні - більш глибокими і частими, район падаючої тіні - практично суцільним штрихом.

 Коли ми малюємо предмет прямокутної форми - потрібно підкреслити різницю між освітленням граней: якщо, наприклад, світло падає на куб зверху - верхню межу залишаємо білою, а саму темну бічну грань - темно-сірої. Різкий перехід тонів підкреслить грань.

 А ось в округлому предметі потрібно якраз пом'якшити переходи між гранями за допомогою ластику або додаткових штрихів.

Запам'ятайте:різкі перепади тонів створюють на малюнку відчуття межі, м'які - відчуття округлості.

 Отже, за допомогою маленького альпініста,листа пластика, циркуляі карти тіней ви готові створити свій перший повноцінний малюнок!


Схожі матеріали:

👁 6247
Категорія: Навчання
Теги: Малювання, Світло, колір, відтінки



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Чи має значення розмір клітора для оргаз...

/_pu/71/47319230.jpg

Скільки разів на день і на тиждень можна...

/_pu/71/52938015.jpg

Як доглядати за клітором?

/_pu/71/34695125.jpg

Як вибрати БК: рекомендації та поради но...

/_pu/71/10789897.jpg

Жити довше завдяки оптимізму: ключ до зб...

/_pu/71/71017698.jpg

Електросамокати: типи, функціональні хар...

/_pu/71/82612655.jpg

Поза пастушки (вершниця), ідеальна для з...

/_pu/71/00600447.jpg